Ness představil novou verzi řešení pro efektivní řízení dat ve finančních institucích

Ness představil novou verzi řešení pro efektivní řízení dat ve finančních institucích

Chicago – 5. září 2007 – Společnost Ness Technologies (NASDAQ: NSTC), globální poskytovatel IT řešení a služeb, představila inovovanou a rozšířenou verzi svého řešení Financial Data Enterprise (FDE). Stalo se tak na prestižním fóru Foreword Financial Expo, v jehož rámci jsou prezentovány nejnovější IT trendy na trhu finančních služeb. Ness zde zároveň uvedl novou metodologii v oblasti business proces outsourcingu (BPO), určenou pro asset manažery, investiční banky, brokery, správce cenných papírů i další subjekty působící na kapitáloých trzích. Řešení FDE i novou metodologii BPO vyvinula divize Ness Innovative Business Services (Ness IBS).

FDE jako nákladově efektivní, flexibilní řešení umožňuje kompletní řízení podnikových dat pomocí jejich automatizovaného získávání, správy a distribuce. Řešení konsoliduje disparátní datové zdroje ovlivňující inteligentní a dynamickou vrstvu metadat a doručí relevantní data koncovým uživatelům, systémům i dalším účastníkům (datového) řetězce. Data týkající se výkonnostních atributů, analýzy rizik, oceňování, výzkumu, účtování, služeb pro zákazníky či jiných kriticky důležitých aplikací jsou jasná, komplexní a konzistentní.

Inovovaná verze FDE 4.5 obsahuje funkcionality, jako je zpracování tzv. corporate actions a dalších údajů o emisích cenných papírů, dynamická tvorba a nastavení nástrojů i jednotlivých tříd aktiv (aset classes), rozšíření data quality managementu a optimalizace workflow pro referenční data a bezpečnost probíhajících operací.

Nová BPO metodologie je zaměřena na fungování klíčových operací a procesů, ať už jde o clearing, vypořádání transakcí, správu cenných papírů, úkony spojené s jejich převodem apod. Přispívá k rychlému zpracování veškerých operací, neustálému „zlepšování“ organizace, růstu efektivity, úrovně poskytovaných služeb a procesní excellence.

„Tato metodologie umožňuje společnostem působícím na finančních trzích snadněji převádět operace k offshore zpracování a snižovat tak TCO, tedy celkové náklady na vlastnictví,“ prohlásil Rajkumar Velagapudi, prezident Ness Innovative Business Services. „A nová verze FDE přináší našim zákazníkům rozšířené možnosti účinného řízení dat a posílení racionalizačních mechanismů.“

Divize Ness IBS nabízí strategické integrační služby především globálním finančním institucím zahrnujícím investiční manažery, společné investiční fondy, brokery či administrátory. Kromě vývoje a implementace řešení poskytuje Ness IBS rovněž outsourcingové a offshore služby v oblasti poradenství, systémové integrace, rozvoje produktů nebo právě business process outsourcingu. Mezi zákazníky této divize patří renomované instituce jako Finaplex, PayPal, Wells Fargo Bank či ING Investments.

Váš názor | GeCube oficiálně zahájilo dodávky Radeonů HD 2900 Pro

Témata článku: Bezpečnost, Outsourcing, Asset Management, Celková bezpečnost, Fargo, Wells Fargo, Broker, Automatizované řízení, Offshore, Jednotlivá transakce, Chicago, Nejnovější trend, Workflow

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší