Ness představil novou verzi řešení pro efektivní řízení dat ve finančních institucích

Ness představil novou verzi řešení pro efektivní řízení dat ve finančních institucích

Chicago – 5. září 2007 – Společnost Ness Technologies (NASDAQ: NSTC), globální poskytovatel IT řešení a služeb, představila inovovanou a rozšířenou verzi svého řešení Financial Data Enterprise (FDE). Stalo se tak na prestižním fóru Foreword Financial Expo, v jehož rámci jsou prezentovány nejnovější IT trendy na trhu finančních služeb. Ness zde zároveň uvedl novou metodologii v oblasti business proces outsourcingu (BPO), určenou pro asset manažery, investiční banky, brokery, správce cenných papírů i další subjekty působící na kapitáloých trzích. Řešení FDE i novou metodologii BPO vyvinula divize Ness Innovative Business Services (Ness IBS).

FDE jako nákladově efektivní, flexibilní řešení umožňuje kompletní řízení podnikových dat pomocí jejich automatizovaného získávání, správy a distribuce. Řešení konsoliduje disparátní datové zdroje ovlivňující inteligentní a dynamickou vrstvu metadat a doručí relevantní data koncovým uživatelům, systémům i dalším účastníkům (datového) řetězce. Data týkající se výkonnostních atributů, analýzy rizik, oceňování, výzkumu, účtování, služeb pro zákazníky či jiných kriticky důležitých aplikací jsou jasná, komplexní a konzistentní.

Inovovaná verze FDE 4.5 obsahuje funkcionality, jako je zpracování tzv. corporate actions a dalších údajů o emisích cenných papírů, dynamická tvorba a nastavení nástrojů i jednotlivých tříd aktiv (aset classes), rozšíření data quality managementu a optimalizace workflow pro referenční data a bezpečnost probíhajících operací.

Nová BPO metodologie je zaměřena na fungování klíčových operací a procesů, ať už jde o clearing, vypořádání transakcí, správu cenných papírů, úkony spojené s jejich převodem apod. Přispívá k rychlému zpracování veškerých operací, neustálému „zlepšování“ organizace, růstu efektivity, úrovně poskytovaných služeb a procesní excellence.

„Tato metodologie umožňuje společnostem působícím na finančních trzích snadněji převádět operace k offshore zpracování a snižovat tak TCO, tedy celkové náklady na vlastnictví,“ prohlásil Rajkumar Velagapudi, prezident Ness Innovative Business Services. „A nová verze FDE přináší našim zákazníkům rozšířené možnosti účinného řízení dat a posílení racionalizačních mechanismů.“

Divize Ness IBS nabízí strategické integrační služby především globálním finančním institucím zahrnujícím investiční manažery, společné investiční fondy, brokery či administrátory. Kromě vývoje a implementace řešení poskytuje Ness IBS rovněž outsourcingové a offshore služby v oblasti poradenství, systémové integrace, rozvoje produktů nebo právě business process outsourcingu. Mezi zákazníky této divize patří renomované instituce jako Finaplex, PayPal, Wells Fargo Bank či ING Investments.

Témata článku: Bezpečnost, Asset Management, Broker, Fargo, Chicago, Offshore, Outsourcing, Wells Fargo, Workflow, Celková bezpečnost, Nejnovější trend, Jednotlivá transakce, Automatizované řízení

Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

Včera | Jiří Černý | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?