Německá armáda rozšiřuje SAP

Praha – 5. února 2007. Společnost SAP, největší dodavatel informačních systémů pro podniky a organizace všech velikostí, dnes oznámila, že německé federální ozbrojené síly schválily využívání softwaru od SAP pro více jak 140 000 nových uživatelů v rámci projektu Standard Software Product Families (SASPF). Finanční podmínky smlouvy nebyly zveřejněny.
Německá armáda rozšiřuje SAP

Podle smlouvy armáda nasadí odvětvové řešení „SAP for Defense & Security“ a k integraci využije osvědčenou platformu SAP NetWeaver. „SAP for Defense & Security“ je produkt, který je šitý na míru specifickým požadavkům armádních a bezpečnostních organizací a zásadním způsobem rozšiřuje standardní mySAP ERP.

Několik tisíc uživatelů německé armády již v současnosti používá hlavní produkt v nabídce SAP - mySAP ERP - pro účetnictví, logistiku a skladové hospodářství, jak uvádí dodavatel softwaru.

Příští rok bude uvedena do provozu personalistika pro více než 10 000 uživatelů a proběhne migrace na nejnovější verzi mySAP ERP, která již využívá platformu eSOA ( enterprise service oriented architecture), tzn. architekturu orientovanou na služby.

Výhodou eSOA je možnost úzce integrovat software a služby různých dodavatelů, což nejen sníží náklady vynakládané na IT, ale také umožní efektivněji využívat již existující informace a data. Stále více firem a organizací proto využívá tento způsob správy informačních technologií.

Témata článku: Software, Německá služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje