Nejvýkonnější platforma AMD založená na šestijádrovém procesoru AMD Phenom II X6

Nejvýkonnější platforma AMD založená na šestijádrovém procesoru AMD Phenom II X6

Společnost AMD dnes uvedla na trh procesor AMD Phenom II X6 a čipset AMD 890FX a představila tak svou zatím nejvýkonnější platformu pro stolní počítače a to za velice přijatelnou cenu. Dnešek také znamená vydání procesoru AMD Phenom II X6 1090T Black Edition, jenž je dosud nejrychlejším a nejvíce výkonově upravitelným procesorem pro stolní počítače od společnosti AMD.

Procesor AMD Phenom II X6 obsahuje novou technolologii Turbo CORE, která přesouvá výkon na tři dedikovaná jádra pracující na vyšší frekvenci. Procesor se tak může přepnout do Turbo módu u náročných her a kancelářského softwaru schopného pracovat na dvou nebo třech jádrech, nebo opět zapojit všech šest jader pro ty na počet jader nejnáročnější aplikace.

Procesor AMD Phenom II X6 pracuje na existujících paticích AM3 a AM2+, což z těchto procesorů činí snadný upgrade.

Díky nové verzi utility AMD OverDrive 3.2.1 si počítačoví nadšenci mohou upravit výkon celého systému.

Zároveň s procesorem přichází čipset AMD 890FX, podporující technologii ATI CrossFireX, až čtyři grafické karty ATI Radeon HD a oceňovanou zobrazovací technologii ATI Eyefinity. Vybaven SB850 obsahuje rozhraní pevného disku 6Gb/s, technologii HyperTransport 3.0 a PCI Express Generation 2.0 pro vysoce rychlý tok dat.Mnoho základních desek založených na AMD 890FX obsahuje SuprSpeed USB 3.0, důležité pro rychlou synchronizaci a přesouvání mediálních souborů na nové generaci zařízení s USB 3.0.

Všechny nezbytné součásti nutné k sestavení AMD systému s procesorem AMD Phenom II X6 mohou být pořízeny za cenu jednoho samotného konkurenčního šestijádrového procesoru.

Více informací naleznete v tiskové zprávě:

http://www.dataconsult.cz/cz/public-relations/amd-predstavuje-svoji-nejvykonnejsi-platformu-zalozenou-na-sestijadrovem-procesoru-amd-phenom-ii-x6/

Témata článku: Procesory AMD, Turbo, Snadný upgrade

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje