Nejvýkonnější notebook na světě nyní s šestijádrovými procesory a DX 11 grafickou kartou Ati HD5870 GDDR5.

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows
Nejvýkonnější notebook na světě nyní s šestijádrovými procesory a DX 11 grafickou kartou Ati HD5870 GDDR5.

Goldmax Panther i7 (Eurocom D900F Panther) je první mobilní pracovni stanice osazená nejvýkonnější řadou desktopových procesorů Intel Core i7 s označením Bloomfield. Modely procesorů s architekturou Nehalem jsou nyní nabízeny ve všech jeho variantách počínaje modelem 920 2,66GHz až po nejvýkonější model 975 Extreme 3.33GHz.

V Q1 roku 2010 se mezi nabízenými procesory objeví také vlajková loď procesorů Intel s kódovým označním Gulftown. Jedná se o šestijádrové procesory vyráběné 32nm technologií, které budou kompatibilní se stávajícím chipsetem X58 v socketu LGA 1366, jímž je Panther i7 osazen. K dispozici je také verze notebooku Server Edition s modely procesorů Intel Xeon, kterým nyní vévodí model s označením W5580 3.20GHz.

S novou řadou procesorů přichází také možnost osadit notebook operační pamětí s kapacitou až 12GB DDR3 1333MHz RAM s podporou Triple Channel (pozn. Q1 2010 až 24GB).

Dedikovanou grafickou kartu bude možné volit mezi Nvidia GTX 260M, GTX 280M a v lednu nově také nejvýšší model profesionálních grafických karet Nvidia Quadro FX 3800M. Díky spojení vysoce taktovaných procesorů Core i7 a Quadro grafickým kartám bude tento supernotebook vhodný k profesionálnímu využití v 3D CAx, Solidworks a ostatních vývojářských aplikacích. Na své si však přijdou i hráči vyhladávájící nejnovější technologie díky možnosti osadit notebook hned nejvýkonnější grafickou kartou s podporou DirectX11 od společnosti Ati HD5870 s GDDR5 pamětí. Všechny uvedené modely budou dostupné v MXM 3.0B rozhraní, které je novým standardem grafických karet a zajišťuje tak plnoukompatibilitu a možnosti dalšího ugrade notebooku. Nové grafické karty potěší dual DVI výstupem s podporou externích LCD panelův rozlišení 2560*1600 pixelů.

Notebook lze osadit třemi fyzickými pevnými disky (volitelně SSD) s maximální kapacitou 1,92TB (3x640GB) s podporou RAID 0/1/5. Goldmax Laptops však nabízí možnost osadit i čtvrtý pevný disk namísto intertní optické mechaniky (k dispozici externí) a tím vznikne naprosto fenomenální kapacita úložného prostoru až neuvěřitelných 2.56TB. Zapojení čtyř disků v kombinaci s SSD jednotkami potom nabídne duální RAID 1 + 0 zapojení, což uživateli poskytne dokonalé pracovní prostředí a zajistí mu jak bezpečnost dat při poškození jednoho z disků, tak zvýšení rychlosti přenosu dat díky RAID 0.

Displej notebooku je pak možné volit mezi WSXGA+ (1680*1050) nebo WUXGA (1920x1200) rozlišením s lesklým či matným povrchem. mezi další volitelné komponenty patří například TV tuner, Blu-ray optická mechanika apod. Systém doplňuje celá škála konektorů: 4xUSB port, HDMI, FireWire, DVI, eSata a S/PDIF 7.1CH optický výstup. Samozřejmostí je plnohodnotná klávesnice s numerickým blokem a 3Mpix webkamera.Notebook je stejně jako celé portfólio produktů plně konfigurovatelný a plně upgradovatelný. V praxi to pro uživatelé znamená například výměnu procesoru, operační paměti či pevných disků bez ztráty záruky. 

Váha s 12-ti článkovou baterií je v maximální konfigurací je necelých 5.4 Kilogramů

Další článek: ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows

Témata článku: Notebooky, Externí SSD, Panther, Grafický výstup, Numerická klávesnice k notebooku, Profesionální notebook, Profesionální varianta, Kilogram, Optický disk, Raid, Nvidia Quadro, Výměna klávesnice u notebooku, Nejvýkonnější SSD, Numerický blok, Nejvýkonnější varianta

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší