Největší LCD televizor světa perličkou letošního DIGITEXu

Největší LCD televizor světa perličkou letošního DIGITEXu

Největší LCD televizor světa o úhlopříčce 108 palců od Sharpu, obří multiobrazovková LCD stěna „Digital Artwall System“ od DiBossu či devátá generace plochých televizorů KURO od Pioneer. To jsou jedny z mnoha konkrétních ukázek špičkových produktů, které se představí naletošním DIGITEXu. Vše samozřejmě v duchu High-Definition, ústředního veletržního tématu.

O tom, že High-Definition se stane znovu atraktivním středobodem veletrhu DIGITEX je zřejmě již rozhodnuto. Po oznámení tématicky zaměřených projektů Digital Live! a Technologie&Design přicházejí nyní výrobci s názvy konkrétních produktů, jež v rámci této největší veletržní akce v oblasti spotřební elektroniky a digitální zábavy v regionu střední Evropy představí. Mezi značkami, jež odhalily svá lákadla z oblasti obrazu již takřka dva měsíce před veletrhem jsou například Sharp, DiBoss či Pioneer.

JASYKO s českou premiérou největší LCD televize světa od Sharpu

Studio JASYKO, tradiční vystavovatel veletrhu DIGITEX, si pro návštěvníky letos připravilo opravdovou lahůdku. Bude jím česká premiéra největšího LCD televizoru na světě – 108 palcové obrazovky Sharp. Tento gigant mezi LCD disponuje vskutku úctyhodnými rozměry 2386 x 1344 mm a je dokonce větší než největší plazmové obrazovky (nyní asi 105 palců). Pro porovnání, první barevný TFT LCD panel na světě měl v roce 1988 rozměr pouhých 14 palců. Největší LCD světa se vyznačuje i novým LCD panelem Black Advanced Super View Full-Spec s vysokým rozlišením, vyrobeným v závodě Sharpu Kamejama 2, první továrně na světě, která vyrábí skleněné substráty osmé generace.

Příznivci značky Sharp se dále mohou těšit i na nové generace ultraslim panelů (1,5cm), dále pak televizory s vestavěnými pevnými disky a několika tunery a další atraktivní produkty.

Zkrátka však rozhodně nepřijdou ani fandové Pioneeru. Naleznou zde výsledek spolupráce Pioneeru právě se Sharpem a JVC – očekávanou kolekci deváté generace plazmových KURO TV, přinášející celou řadu uživatelsky zajímavých změn. Tou první a nejdůležitější je bezesporu přechod z kategorie HD Ready na HD Ready 1080p, tedy plné High-Definition rozlišení 1920 x 1080 bodů. Oproti předchozí generaci došlo též k pětinásobnému nárůstu kontrastního poměru, což přineslo nejen zvýšení kvality obrazu, ale především hlubší úroveň černé barvy.

DIBOSS Deutschland AG přiveze Digital Artwall System - multiobrazovkou LCD stěnu

Ryze zahraničním vystavovatelem DIGITEXU je německé zastoupení DiBossu - DiBOSS Deutschland AG. V rámci této zajímavé expozice se návštěvníci setkají například s obřími stěnami Digital Artwall System vyskládanými ze 40-ti palcových LCD obrazovek s rozlišením 1366 x 768 bodů. Tento vysoce variabilní systém umožňuje kromě celé řady výsledných podob i paralelní zpracování a zobrazení signálu z několika nezávislých zdrojů.

Dalším, především pro marketing bank, obchodů, ale i do státní správy využitelným produktem, je Vitze Digital Signboard, prezentační systém obsahující TFT-LCD panel s rozměry 46 až 82 palců. I zde je samozřejmostí simultální zobrazování několika obrazů a vysoké HD rozlišení.

Témata článku: Televizory, Televizory 32, Sharp, Palcový hd, Deutschland, HD Ready, Pioneer, Ready, Televize úhlopříčka 80, Televize úhlopříčka 80 rozměry, LCD TV, Live TV, TV Live, Nezávislá televize, Televize akce

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky