Největší konference vývojářů na světě, JavaOne 2003

Největší konference vývojářů na světě, JavaOne 2003, přichází s novými technologiemi, komunitami a tržními iniciativami
Největší konference vývojářů na světě, JavaOne 2003

Nejpopulárnější technologickou platformu světa podporuje Sun novými webovými stránkami java.com a java.net, nástrojem Project Rave a novou kampaní “Java Powered”

 

SAN FRANCISCO, Kalifornie – JavaOne – 10. června 2003; PRAHA – 17. června 2003

Tisíce vývojářů, partnerů a uživatelů se sešly při zahájení konference JavaOne, jedné z největších akcí ve světě informačních technologií, aby podpořily růst nejpopulárnější technologické platformy pro Network Computing: Javy.

 

Při zahájení konference společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor Javy, představila nové technologie, nástroje, webové  stránky  java.com pro spotřebitele a java.net pro vývojáře, tržní iniciativy a nový design značky Java. Sun také oznámil nový nástroj Project Rave, který vývojářům zjednodušuje vývoj podnikových aplikací. Dnes oznámené produkty společně s novými marketingovými programy a atraktivním novým vzhledem loga Java přispějí k dalšímu růstu technologie Java oproti konkurenčním standardům.

 

„Je evidentní, že internet je větší než jakákoli společnost, produkt nebo operační systém,“ řekl Jonathan Schwartz, výkonný viceprezident,  software, Sun Microsystems. „Je také stále více zřejmé, že se Java stala jednotící silou, která přináší větší zabezpečení, produktivitu, interoperabilitu a funkčnost všem zařízením připojeným k internetu – od mobilních telefonů přes lékařské vybavení, spotřební zařízení až po servery. Přijetí Javy se projevuje po celém světě a přináší hodnotu vývojářům, držitelům licence, firmám a teď i spotřebitelům. Je to revoluce, kterou nelze zastavit a která přináší celé komunitě okolo Javy stále více příležitostí.“

 

Nový vzhled loga Java

Poprvé od uvedení před osmi lety bylo logo Java inovováno v moderním, výstižném a snadno rozpoznatelném designu. Sun spolupracuje s desítkami poskytovatelů služeb a gigantů z oblasti spotřební elektroniky na novém značkovém programu Java Powered, který zvýší viditelnost technologie Java pro spotřebitele například na telefonech a PDA.  Podle nezávislého výzkumu je Java jednou z nejznámějších technologických značek na světě. Zná ji přes 85 procent vývojářů, profesionálů z IT, studentů a spotřebitelů všech povolání a vrstev.

 

„S rostoucí popularitou Javy rostou i příležitosti dostat ji do zařízení nejrůznějších velikostí od billboardů až po miniaturní displeje telefonů,“ řekla Ingrid Van Den Hoogen, senior director, strategic marketing for software, Sun Microsystems. „Nový vzhled přispívá k jasnosti a jednoduchosti značky Java tak, aby byla snáze rozpoznatelná na všech zařízeních od smart karet nebo tiskáren až po telefony.“

 

Návštěvníci konference JavaOne 2003 mohou vidět nové logo Java v reklamní kampani Sunu a na billboardech po San Franciscu. 

 

java.com představuje technologie a partnery Java spotřebitelům

Nový webový server java.com (http://www.java.com) představuje a propaguje desítky spotřebních produktů a partnerů, kteří používají technologii Java. Na webu java.com je k dispozici obsah služeb založených na Javě, které umožňují spotřebitelům seznámit se s nápaditými možnostmi využití technologie Java. Mohou zde procházet bohatý výběr Java aplikací a her pro mobilní zařízení i osobní počítače a také si zde mohou stáhnout nejnovější verzi prostředí Java Runtime Environment (JRE). Java.com poskytuje zázemí a obsah pro reklamní kampaň Java Powered, která je přichystána na letošní podzim.

 

java.net rozvíjí inovace založené na technologii Java a podporuje komunitu vývojářů

Růst Javy bude podporovat nový webový portál pro tři milióny Java vývojářů java.net (http://www.java.net). Poskytuje týmové nástroje, které pomáhají vývojářům vytvářet praktické Java aplikace pro různá odvětví, akademické účely i spotřební trhy. Webový server java.net sponzoruje Sun a jeho infrastrukturu zajišťují firmy CollabNet, Inc. a O`Reilly & Associates. Probíhá na něm řada open source projektů zaměřených na vývoj technologií Java pro bezdrátové aplikace, podnikové aplikace a aplikace pro osobní počítače. Aplikace a služby vyvinuté ve spolupráci open source komunity mohou být zveřejněny na webu java.com a vývojáři tak rychle získají představu o požadavcích koncových uživatelů.

 

Java stále roste

Technologie Java je všude. Je to v podstatě otevřená platforma pro Network Computing, která podporuje vizi a snahu Sunu umožnit přístup k informacím komukoli, kdykoli, kdekoli a z jakéhokoli zařízení. Úplná technologie Java provozovaná na jediné platformě snižuje náklady a komplikace spojené s vývojem aplikací a webových služeb. Díky jedinečným možnostem spolupráce se Sunem a mezinárodní komunitou vývojářů urychluje vytváření aplikací. Coby nesporně nejbezpečnější platforma pro vývoj a zavádění aplikací přináší zároveň mobilitu. Z těchto a mnoha dalších důvodů se technologie Java stala významným činitelem změn na podnikových i spotřebních trzích a prosperujícím ekonomickým motorem pro vývojáře, operátory, poskytovatele služeb i Sun.

 

Technologie Java je nedílnou součástí široké řady produktů od předních značek jako Siemens, Yahoo!, Nintendo, Motorola, Vodafone, MTV, HBO, GM OnStar a NHL.

 

Podle prognózy agentury Ovum Research bude technologie Java do začátku roku 2004 zabudována do 267 miliónů mobilních zařízení. Další firma uvádí, že do roku 2007 bude technologií Java vybaveno téměř 100 procent mobilních telefonů. Služby Java v současné době nabízí 53 operátorů mobilních sítí po celém světě.

 

Sun oznámil, že bude spolupracovat se špičkami na rychle rostoucím trhu bezdrátových Java aplikací jako jsou Motorola, Nokia, Siemens a Sony Ericsson na sjednocení jejich zkušebních a certifikačních programů do jediného programu, který urychlí dostupnost aplikací a služeb pro mobilní zařízení s technologií Java.

 

Sun také oznámil důležitou zprávu v souvislosti s přibližováním webových služeb a technologie Java. Inovace a rozšíření technologie Java pro podnikové aplikace včetně podpory profilu WS-I Basic Profile umožňují Sunu poskytovat aplikační platformu s nejlepší podporou webových služeb založených na jazyce XML.

 

Na celém spotřebním trhu od herních zařízení až po interaktivní televize jsou na podporu technologie Java vyhrazeny tři miliardy dolarů. Sun tento týden oznámil, že rozšiřuje své úsilíi  na podporu Javy na herním trhu, aby se dostala k ještě více spotřebitelům.

 

S dynamickým obsahem založeným na Javě pracuje devadesát procent uživatelů webu, protože technologii Java používá přes sedm miliónů webových stránek. Java je také zabudována v nejrůznějších zařízeních jako mikroprocesorech, smart kartách, autech, osobních zařízeních, robotech, lékařském vybavení, benzínových pumpách a dokonce i v průzkumném vozítku Mars Exploration Rover.

 

Přetrvávající silný růst technologie Java ilustrují i tyto údaje od předních výzkumných agentur a společnosti Sun Microsystems:

 

Do května 2003 byly zaznamenány přes tři milióny registrací Java Developer Connection (JDC) a prostředí JRE bylo staženo 72 milionů

Podle IDC téměř 74 % profesionálních vývojářů v Severní Americe používalo v roce 2001 Javu jako primární programovací jazyk. IDC odhaduje, že se trh s integrovanými vývojovými prostředími pro Javu oproti stavu v roce 2001 do roku 2006 téměř zdvojnásobí na 453 milióny dolarů. To představuje složené roční tempo růstu 14,9 %.

Podle agentury Gartner Group využívá technologii Java 70 % podniků. Vyplývá to ze studie Toma Berga a Joea Feimana „Application Development Skills and Technology Trends“, zveřejněné v září 2002.

Podle další odborné studie přes 63 procent vývojářů uvádí, že je Java nejrozšířenější platformou pro zabudovaná a malá zařízení.

 

 

O vývojářské konferenci JavaOne

JavaOne je největší konference pro vývojáře na světě. Od prvního roční v roce 1996 poskytuje vývojářům a firmám odborná technická školení, možnost spolupracovat se špičkovými vývojáři, příležitost seznámit se s reálně používanými řešeními a kontakt s rozsáhlou komunitou vývojářů. Další informace o konferenci najdete na webové adrese java.sun.com/javaone.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – ”The Network Is The Computer™” („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

 

###

 

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Java, J2EE, JavaOne Developer Conference a “The Network Is The Computer” jsou ochrannými známkami či registrovanými ochrannými známkami firmy Sun Microsystems ve Spojených státech a dalších zemích.

 

PR kontakt:

Radomír Macek

Marketing Manager GSO

Sun Microsystems Czech, s.r.o.

Tel: +420 233 009 311

e-mail: radomir.macek@sun.com

http://www.sun.cz

 

 

 

 

Váš názor Další článek: Podnikoví uživatelé již mají své zastoupení

Témata článku: Open source, Osobní profil, Nové auto, NHL, Vývojář, HBO, Mobilní telefony sony ericsson, Nové zařízení, Rave, Vodafone Smart, GM, The Sun, Berg, Rover, Nová kampaň, Java Runtime, Billboard, Program televize hbo, Reklamní platforma


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky