Nejrychlejší LCD na trhu

Společnost Fujitsu Siemens Computers, největší dodavatel LCD monitorů v České republice, uvedla na trh inovovanou verzi ultraplochého 15palcového LCD panelu S5 s neuvěřitelně krátkou dobou odezvy 16 ms.
Nejrychlejší LCD na trhu

 Maximální rychlost překreslování při změnách zobrazení spolu s odepínatelnými reproduktory činí z modelu S5 ideální monitor pro multimediální použití.

15" displej S5 ve stříbrném, celoaluminiovém provedení pracuje v maximálním rozlišení 1024 x 768 pixelů a nabízí úhly zobrazení 120° na 100°. Snížená doba odezvy 16 ms (cca. 60 snímků za sekundu) v současné době představuje absolutní špičku a hodnotu, která se již blíží standardní obnovovací frekvenci klasických monitorů. Současně se snížením doby odezvy dochází od Nového roku i ke snížení doporučené koncové ceny S5 na 13 490 Kč bez DPH včetně tříleté záruky.

              zdroj obrázku: http://www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?itemid=5720&jumpfactor=6

 

STORAGEBIRD USB 2.0: 40 rychlých GB do kapsy

 

Fujitsu Siemens Computers, přední evropský dodavatel výpočetní techniky, představila nový model přenosného pevného disku. STORAGEBIRD USB 2.0 nabízí ve srovnání s předchozí verzí dvojnásobnou datovou kapacitu a 40krát vyšší přenosovou rychlost.

V malé stříbrné krabičce zhruba o rozměrech walkmana je uložen 40GB pevný disk, který se po zasunutí do USB konektoru automaticky zobrazí v přehledu disků počítače. U novějších operačních systémů není třeba instalovat žádné ovladače. STORAGEBIRD lze napájet buď samostatným adaptérem nebo přímo z hostitelského počítače. Nový STORAGEBIRD podporuje technologii USB 2.0, která dokáže přenášet data rychlostí až 480 Mbit/s, tj. 40krát rychleji, než dosavadní verze USB 1.1. Podporou rychlého komunikačního rozhraní USB verze 2.0 se ostatně pyšní i všechny modely nové řady profesionálních stolních počítačů SCENIC značky Fujitsu Siemens.

Koncem minulého roku získal produkt STORAGEBIRD ocenění TIP DIGITAL redakce Hospodářských novin, za praktické řešení pro přenos větších objemů dat mezi počítači s rozhraním USB. Doporučená koncová cena přenosného pevného disku STORAGEBIRD USB 2.0 činí 5790 Kč včetně DPH (20 GB), respektive 7590 Kč včetně DPH (40 GB).

               zdroj obrázku: http://www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?itemid=6449&jumpfactor=6

 

Změny na marketingových pozicích ve Fujitsu Siemens Computers

 

Od 1. ledna 2003 se mění struktura marketingového oddělení české pobočky Fujitsu Siemens Computers. Osamostatnila se skupina produktového marketingu, jejímž vedoucím byl jmenován manažer profesionálních produktů Martin Kaiser. Manažeři korporátní a marketingové komunikace nyní přímo zodpovídají generálnímu řediteli.

Dosavadní ředitel marketingu Libor Hošek, který kromě řízení marketingových aktivit zastával i funkci obchodního ředitele v oblasti distribučních řetězců, se rozhodl opustit marketingový post a plně se věnovat právě obchodní funkci, které se od začátku minulého roku věnoval pouze dočasně. Na nové pozici obchodního ředitele pro nepřímý prodej (Channel Sales Director) chce dále rozvíjet distribuční kanál a působení společnosti v segmentu malých a středních firem.

Samostatný tým produktových manažerů, který se má pod vedením Kaisera v nejbližší době dále rozšiřovat, dostal za úkol prohloubit a zkvalitnit úroveň specializované podpory prodejních aktivit a vztahů se zákazníky.

Vedoucí produktového marketingu Martin Kaiser (27) zakončil vysokoškolská studia na City University (Bellevue, USA) s titulem Bachelor of Science in Business Administration. V druhé polovině devadesátých let pracoval jako produktový a projektový manažer v oblasti informačních technologií a automobilovém průmyslu. Do české pobočky Fujitsu Siemens Computers nastoupil na podzim 2001 jako manažer profesionálních PC a pracovních stanic. Martin Kaiser hovoří plynně česky, slovensky, anglicky a německy.

 

 

O společnosti Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers je přední evropskou počítačovou společností, která nabízí jedno z nejúplnějších portfólií produktů a služeb v oblasti výpočetní techniky. Její špičkové technologie a inovativní počítačové produkty uspokojují potřeby podniků i jednotlivců na celém světě. Společnost, která je společným podnikem Fujitsu Limited a Siemens AG, má rozsáhlé výrobní kapacity v Německu, zaměstnává více než 7000 lidí a působí v 25 zemích Evropy, Středního východu a Afriky. Fujitsu Siemens Computers má bezkonkurenční znalosti a zkušenosti s nasazením výpočetních systémů v podnikové sféře, včetně dodávek prvotřídních serverů na bázi platforem Intel a UNIX, mainframů či zařízení pro ukládání dat. Patří rovněž mezi přední dodavatele profesionálních PC, notebooků a pracovních stanic firemní klientele a je největším evropským výrobcem počítačů pro domácí uživatele a malé kanceláře. Intenzivně se rovněž věnuje uspokojování rostoucí poptávky po moderních řešeních podporujících mobilitu uživatelů s okamžitým přístupem k internetovým aplikacím a službám odkudkoli na světě. Další informace lze získat na internetové adrese www.fujitsu-siemens.cz, fotografie produktů jsou k dispozici na adrese www.fsc-mediaserver.com/fsc-photoserver/.

PR kontakt:

Alexander Jurman                                                                 Tamara Smolová

PR Manager                                                                          Agentura CREO

Tel.: + 420 2 3303 4059                                                        Tel.: + 420 2 3333 4860

Fax: + 420 2 3303 4099                                                        Fax: + 420 2 2431 8015

alexander.jurman@fujitsu-siemens.com                             tamara.smolova@creo.cz

Váš názor Další článek: Nový levný foťáček UMAX AstraPix 430 s bleskem a SD kartami

Témata článku: Bellevue, Stříbrná verze, Walkman, Scenic, Kaiser


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači