Nejrychlejší a nejspolehlivější servery Solaris/SPARC společností Fujitsu Group a Sun Microsystems vytváří standard pro otevřené systémy

Mnichov, Tokio a Santa Clara, Kalifornie, 17. dubna 2007 – Zároveň s mateřskou společností Fujitsu Limited (TSE:6702) a společným partnerem Sun Microsystems, Inc., (Nasdaq: SUNW – News) oznámila společnost Fujitsu Siemens Computers novou řadu společně vyvíjených a vyráběných serverů, které spojují spolehlivost na úrovni mainframů s výhodami otevřených systémů.
Nejrychlejší a nejspolehlivější servery Solaris/SPARC společností Fujitsu Group a Sun Microsystems vytváří standard pro otevřené systémy

Nové servery postavené na architektuře SPARC a operačním systému Solaris(TM) 10 jsou dosud nejrychlejšími servery SPARC. Na trh budou uvedeny pod produktovým označením „SPARC Enterprise“ prostřednictvím výše jmenovaných společností a jejich prodejců. Tyto systémy jsou určeny pro zákazníky, kteří požadují vysoce škálovatelné a spolehlivé servery, aby díky virtualizaci dosáhli vyšší míry využití systémů a vyššího výkonu. Servery těží ze silného spojení zkušeností společnosti Fujitsu v oblasti klíčových výpočetních technologií a konstrukce vysoce výkonných procesorů a také využívají úspěchů společnosti Sun na poli škálovatelných segmentovaných výpočetních sítí postavených na otevřené architektuře.

Nová řada serverů SPARC Enterprise je vyvrcholením dvouletého společného vývoje Fujitsu a Sun, navazujícího na dvacetileté strategické partnerství obou firem. Tyto servery odpovídají na rostoucí poptávku zákazníků po maximálním využití IT systémů v distribuovaných výpočetních prostředích i klasických SMP systémů. Jsou totiž postaveny na vysoce granulárních technologiích pro segmentaci a práci v doménách. Konstrukce serverů SPARC Enterprise zároveň minimalizuje případné odstávky. Servery jsou vybaveny funkcemi RAS (Reliability, Availability, Serviceability) na úrovni mainframů: jejich součástí jsou za provozu vyměnitelné komponenty (včetně pamětí a procesorů), redundantně zálohovaný hardware, funkce opakování instrukcí, zrcadlení obsahu paměti a rozsáhlé diagnostické funkce a funkce automatické obnovy.

„Vytvořením této nové generaci serverů SPARC/Solaris jsme zúročili více než třicet let zkušeností s mainframovými technologiemi, jež jsme přetavili do serverových technologií 21. století,“ řekl Jens-Peter Seick, první viceprezident divize Enterprise Business společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Servery Enterprise SPARC nabízejí ochranu investic do budoucnosti díky binární kompatibilitě se stávajícími aplikacemi a také díky schopnosti zdvojnásobit na místě výkon. Zákazníci tak mají zaručenu maximální ochranu svých investic.“

Pro ochranu investic svých zákazníků do stávajících datových center garantuje společnost Sun 100% binární kompatibilitu se systémy Solaris. Zákazníci, kteří využívají servery Fujitsu Siemens Computers PRIMEPOWER nebo servery Sun Fire společnosti Sun, tak mohou snadno a bez obav přejít na novou platformu SPARC Enterprise. Ta jim i nadále umožní využívat širokou řadu osvědčených aplikací určených pro platformu Solaris (představuje největší podíl na unixovém trhu) od nejlepších ISV/IHV poskytovatelů.

„Tyto nové systémy zákazníkům pomohou řešit ty nejobtížnější výpočetní úlohy, ať už je využijí v rámci zajištění provozu společnosti, v oblasti internetu nebo jako špičkovou výpočetní sílu,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident divize Systems společnosti Sun. „Nejen, že dosahují tohoto výkonu, ale zároveň poskytují spolehlivost na úrovni mainframů a bezkonkurenční možnosti virtualizace, jaké uživatelé Solarisu očekávají.“

„Tato kombinace klíčových výpočetních technologií společnosti Fujitsu a platformy Solaris společnosti Sun v rámci nové serverové řady SPARC Enterprise nám umožňuje nabídnout zákazníkům maximální obchodní hodnotu,“ dodal Chiaki Ito, první výkonný viceprezident společnosti Fujitsu Limited. „Nejenže získají nevídaný výkon a inteligentnější správu řízení a sníží se počet nutných administrativních zásahů, ale navíc dostanou bezkonkurenční kvalitu a úroveň škálovatelnosti. Servery tak mají delší životnost a nabízejí vyšší potenciál pro růst podniku.“

Nové servery již ve svých třídách dosáhly prvenství stran výkonu: Model SPARC Enterprise M8000 (16 procesorů, 32 jader, 64 vláken) s procesorem SPARC64 VI na taktovací frekvenci 2,4 GHz a běžící na systému Solaris 10 s Oracle® Database 10g a SAP ERP 2005 dosáhl 17. dubna nového světového rekordu počtem 7 300 uživatelů ve srovnávacím testu SAP-SD 2-Tier Standard Application pro systémy s až 16 procesory.
Ve standardním aplikačním SAP SD testu SAP ERP 2005, který společnosti Fujitsu a Sun Microsystems provedly 28. března v německém Walldorfu, tento server dosáhl následujících výsledků: Počet testovacích uživatelů a stanic: 7 300 SD (Sales & Distribution), Průměrná doba odezvy dialogu: 1,98 s, Výkon: Počet plně zpracovaných položek objednávky za hodinu: 731 330, Počet kroků dialogu za hodinu: 2 194 000, SAPS: 36 570, Průměrná doba dotazu na DB (pož./akt.) 0,018 s / 0,041 s, Využití procesoru centrálního serveru: 99%, Operační systém centrálního serveru: Solaris 10, RDBMS: Oracle 10g, Verze SAP ECC: 6.0.

Konfigurace: Centrální server: SPARC Enterprise Server M8000, 16 procesorů, 32 jader, 64 vláken, SPARC64 VI, 2,4 GHz, 256 KB vyrovnávací paměti L1 na jádro, 6 MB vyrovnávací paměti L2 na procesor, 256 GB operační paměti.

Novou řadu serverů SPARC Enterprise tvoří šest modelů. Vstupní modely využívají procesory UltraSPARC T1 vyvinuté společností Sun Microsystems. Střední a vyšší modely budou dodávány s procesory SPARC64 VI vyvinutými společností Fujitsu. Tyto systémy poskytují o 50 % vyšší výkon než současné servery na platformě SPARC. Všechny nové modely jsou vybaveny operačním systémem Solaris 10.

Servery SPARC Enterprise budou celosvětově dodávány pod značkami Fujitsu Siemens Computers, Fujitsu a Sun. Veškeré další vlastnosti a funkce jsou totožné. Systémy jsou dostupné již nyní.

Váš názor Další článek: Samsung R55 s hybridním pevným diskem

Témata článku: Hardware, Servery, Maximální počet, Enterprise, Výpočetní výkon, Nový zákazník, Vyrovnávací paměť, Klíčová funkce, Výkonný model, Solaris, Nový procesor, Stávající model, Silná doména, Totožná architektura

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší