Nejprodávanější počítačový časopis je Computer

Nejprodávanější počítačový časopis je Computer

Časopis Computer v červenci potvrdil svými prodeji, že je dlouhodobá jednička na trhu počítačových časopisů. Prodaný náklad byl téměř 38 tisíc, druhého na trhu (měsíčník Chip) tak překonal o více než 8 tisíc kusů.

Časopis Computer je na trhu již patnáctým rokem a stále ukazuje, že je dlouhodobou jedničkou na trhu počítačových časopisů. Jeho červencové prodeje byly 37 954 kusů, zatímco ostatní časopisy zůstaly hluboko za ním: Chip prodal 29 762 kusů, Počítač pro každého 28 281. Na čtvrtém místě skončil další z časopisů vydavatelství CPress Media, čtrnáctideník Jak na počítač s prodeji 19 446.

Obdobně dopadlo pořadí i při srovnání přímých prodejů na trafikách: Computer 21 419 kusů, Počítač pro každého 17 687 kusů, Chip 13 134 kusů a Jak na počítač 11 529 kusů. Dlouhodobé prvenství drží Computer také v počtu předplatitelů, v červenci jich bylo 16 535.

„I přes rostoucí vliv internetu dokážeme vyrábět tak zajímavé časopisy, že lidé neváhají za ně platit,“ upozorňuje Michal Politzer, ředitel tištěných časopisů vydavatelství CPress Media, a dále vysvětluje: „Čtenář, který do svého časopisu investuje, je samozřejmě mnohem zajímavější například pro případné inzerenty. Dá se očekávat, že když utrácí za časopis, bude utrácet i za produkty v něm inzerované. To se o webovém ‚surfaři‘ říct nedá.“

Computer vychází vždy s přiloženým DVD a vzniká s internetovým deníkem Živě.cz ve společné redakci. Tým jedenácti redaktorů tvoří největší a také nejzkušenější IT redakci v ČR. Webový magazín Živě.cz je stejně jako jeho papírový příbuzný dlouholetou jedničkou na trhu.

Nové číslo časopsisu Computer (17/08) vychází zítra, tedy ve čtvrtek 11. 9.:

Klepněte pro větší obrázek

 Novinky o časopisu můžete sledovat na adrese computer.zive.cz

Témata článku: Chip, Computer, Jednička

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje