Nejnovější grafická karta od firmy ASUS využívá rychlou architekturu PCI Express pro náročné uživatele

Řada EAX1600 s novými funkcemi umožňuje záznam a sdílení herní akce.
Nejnovější grafická karta od firmy ASUS využívá rychlou architekturu PCI Express pro náročné uživatele

Praha; 15. listopadu 2005 – Společnost ASUSTeK Computer Inc (ASUS), přední poskytovatel grafických řešení, dnes představila řadu EAX1600, která obsahuje grafické karty EAX1600XT SILENT/TVD/256M a EAX1600PRO/TD/256M. Karty využívají výkonný procesor pro zpracování obrazu (VPU) řady ATI® Radeon® X1600, poskytující všem příznivcům dokonalé grafiky mimořádné možnosti. Pro doplnění vizuálního zážitku jsou produkty řady EAX1600 vybaveny inovativními aplikacemi, které umožňují uživatelům zaznamenávat jejich herní akce a sdílet je na Internetu.

Karta EAX1600XT SILENT/TVD/256M navíc převzala unikátní chladicí systém, který se skládá ze dvou měděných teplovodivých trubic (heat pipe) a velkého chladiče na zadní straně grafické karty, umístěným přímo v proudu vzduchu z ventilátoru CPU, aby bylo zajištěno rychlé rozptýlení tepla. Díky využití ventilátoru CPU nemá zbrusu nová grafická karta ASUS vlastní ventilátor
a pracuje zcela bezhlučně, aby nerušila uživatele.

„V minulosti znamenalo zlepšení možností grafiky také větší hluk,“ prohlásil Kent Chien, ředitel ASUS Graphics Business. „S ASUS EAX1600XT SILENT/TVD/256M si nyní uživatelé mohou vychutnat aplikace velmi náročné na výkon grafické karty, aniž by byli obtěžováni zvukem otáček chladicího ventilátoru.“

ASUS GameReplay: Trénink vede k dokonalosti a platí to také o hraní. U populárních týmových LAN her, jako jsou Counter Strike a Unreal Tournaments, je klíčem k vítězství strategie. GameReplay nahrává průběh hry do MPEG4 videosouborů, takže si týmy mohou později prohlížet všechny akce a taktiky, aby je vylepšily pro další turnaj. Nahrané soubory se také dají použít jako spořiče obrazovky nebo vkládat na webové stránky.

GameLiveShow: Stejně jako lidé, kteří sdílejí svoje životy a myšlenky prostřednictvím internetu, chtějí zkušení hráči často předvést svoje perfektně prováděné strategie a účinné triky. GameLiveShow je vytvořena k tomu, aby umožnila hráčům přenášet jejich postupy při hraní živě po Internetu. Ostatní hráči se k nim mohou připojit a sledovat experty přímo v akci.

GameFace Messenger: Je to uživatelsky přívětivé rozhraní, podobné jako u populárních komunikačních programů, které slouží pro pořádání online herních konferencí (Gameference) několika hráčů. Stačí se zaregistrovat, přihlásit a zábava může začít. GameFace Messenger je stejně tak snadno použitelný jako ostatní volně dostupné komunikační programy.

Technologie Splendid Video Enhancing: Technologie „Splendid Video Enhancing“ v ovladači grafických karet ASUS detekuje aktivaci a použití grafických aplikací
a automaticky optimalizuje kvalitu obrazu tak, aby vypadal co nejlépe. Splendid nabízí pět režimů - standardní, herní, kino, scenérie a noční - pro dosažení nejlepších vizuálních výsledků při různém zobrazení.

Karty EAX1600XT SILENT a EAX1600PRO jsou nyní celosvětově dostupné. Další informace najdete na stránkách společnosti ASUS www.asus.com nebo www.asus.cz.


O společnosti ASUS
ASUSTeK Computer Inc. je dlouholetým předním výrobcem základních desek a také světovým výrobcem stolních barebone systémů, notebooků, AI zařízení, serverů, grafických karet, širokopásmových modemů, bezdrátových řešení, optických mechanik a síťových zařízení nejvyšší kvality. Se špičkovým technickým zázemím a kancelářemi a pobočkami ve všech koutech světa poskytuje ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM zákazníkům. Společnost je od roku 1998 v žebříčku „InfoTech 100“ časopisu BusinessWeek.

Váš názor Další článek: Společnost Cray bude nadále používat v superpočítačích procesory AMD

Témata článku: Video, Herní řada, Ostatní výrobci, Counter Strike, Kent, Herní karta, Herní zážitek, Pipa, Komunikační aplikace, Populární video, Counter, Herní grafika, Heat

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší