Nejnovější fotoaparát Cyber-shot zvyšuje hodnotu designu a kvality

31. března 2004
ICQ Lite 4.0 beta
Štíhlý Cyber-shot P100 obsahuje objektiv Carl Zeiss s trojnásobným transfokátorem a Real Imaging Processor
Nejnovější fotoaparát Cyber-shot zvyšuje hodnotu designu a kvality

Berlín – 11. února 2004, Praha – 30. března 2004 Nejnovější přírůstek v řadě kompaktních, kvalitních digitálních fotoaparátů Sony Cyber-shot je jedním z dosud nejkompaktnějších. Cyber-shot P100 má o 18 procent menší objem a je o 24 procent štíhlejší než jeho předchůdci. Je vybaven novým objektivem Carl Zeiss Vario-Tessar s trojnásobným optickým transfokátorem, novým výkonným čipem Real Imaging Processor, snímačem Super HAD CCD s efektivním rozlišením 5,1 megapixel a baterií Stamina InfoLITHIUM.  Jeho stylové tělo je vyrobeno z hliníku.

 

„Nový Cyber-shot P100 naváže na vynikající pověst a úspěchy svého předchůdce,“ řekl Diederik Nederlof, ředitel Sony Digital Imaging Europe. „Kombinace skvělého objektivu Carl-Zeiss Vario-Tessar a čipu Real Imaging Processor ve fotoaparátu Cyber-shot P100 vám dá kvalitu, rychlost a skutečné fotografické možnosti doslova do dlaně.  Tyto vlastnosti ve spojení s flexibilními fotografickými možnostmi jako ručním nastavením expozice zaručují, že i nejnáročnější fotografové, kteří vyžadují superkompaktní fotoaparát, budou velice spokojeni s výsledky.“

 

Kvalitní vlastnosti

V souladu se svým štíhlým provedením obsahuje fotoaparát Cyber-shot P100 inovativní objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar, který byl navržen, aby ve stavu nečinnosti splynul s kovovým tělem fotoaparátu.  Nový objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar je moderním následníkem nejúspěšnějšího fotografického objektivu všech dob.  Tento nápaditý objektiv s transfokátorem nabízí neuvěřitelně ostré snímky s bohatým kontrastem.  Jeho provedení bylo optimalizováno s ohledem na maximální funkčnost superkompaktních fotoaparátů jako Cyber-shot P100.  Optický hledáček na zadní stěně fotoaparátu, 1,8palcový displej LCD a ovládací prvky také splývají s robustním kovovým tělem a navazují na elegantní linie fotoaparátu Cyber-shot P100.


 

 

Klíčovou technologií, díky které nový Cyber-shot P100 nabízí vynikající použitelnost a účinnost řízení spotřeby baterií Stamina, je Real Imaging Processor. Byl vyvinut společností Sony, aby prodloužil výdrž baterií až o 90 procent proti velice úspěšnému předcházejícímu modelu. S dodávanou baterií InfoLITHIUM dokáže fotoaparát pořídit až 340 snímků* na jedno nabití.  Zabudovaný mikroprocesor baterie InfoLITHIUM neustále komunikuje s fotoaparátem, aby uživatel na minutu přesně věděl, kolik času focení mu ještě zbývá.

 

Kromě delší výdrže baterií Real Imaging Processor urychluje operace fotoaparátu jako dobu spouštění, interval závěrky a rychlost spouště závěrky, takže nebude tak snadno docházet k tomu, že vám unikne důležitý záběr.  Díky novému procesoru se zároveň zlepšila kvalita obrazu.  Snímky jsou nyní lépe zaostřené při správné expozici a vykazují věrnější reprodukci barev.  Real Imaging Processor navíc umožňuje fotoaparátu DSC-P100 pořídit vysokorychlostní dávku devíti snímků v režimu vysoké kvality a dávku patnácti snímků v režimu standardní kvality.

 

Real Imaging Processor umožňuje fotoaparátu zaznamenávat video ve vysokém rozlišení v režimu MPEG Movie VX Fine (640 x 480 bodů, 30 snímků za sekundu), které se skvěle hodí pro přehrávání v televizi. Režim MPEG Movie VX Fine vyžaduje volitelnou paměťovou kartu Memory Stick Pro, ale doba záznamu je omezena pouze kapacitou média.

 

Fotografování bez stresu

Snímky v obtížných podmínkách je nyní možné pořizovat naprosto bez obav, protože je k dispozici devět různých režimů volby scény. Tato nastavení automaticky připraví fotoaparát na požadavky fotografované situace, jsou předem nastavena pro příležitosti jako výlet na pláž nebo focení ohňostroje na noční obloze. Například v novém režimu Candle (Svíčka) fotoaparát automaticky nastaví pomalou závěrku (0,2 sekundy), vysokou hodnotu ISO a nižší ostrost, aby se podařilo zachytit intimní atmosféru večeře při svíčkách. Dále jsou k dispozici režimy Twilight (Soumrak), Twilight Portrait (Portrét v soumraku), Soft Snap (Měkký snímek), Beach (Pláž), Fireworks (Ohňostroj), Hi-Speed Shutter (Rychlá závěrka), Landscape (Krajinka) a Snow (Sníh).

 

Příslušenství

Abyste mohli získat maximum z fotoaparátů řady Cyber-shot, nabízí Sony širokou řadu volitelného příslušenství.

Jedná se například o podvodní kryt MPK-PHB, který chrání Cyber-shot P100 až do hloubky 40 metrů.  Při použití se světlem HVL-ML20M umožňuje pořizovat pod vodou kvalitně osvětlené snímky.  Kvalitu snímků je možné dále zlepšit připojením barevného filtru VF-MP5K.

Adaptér objektivu VAD-PHB nyní umožňuje uživatelům připojit k fotoaparátu Cyber-shot P100 širokoúhlé objektivy, teleobjektivy a filtry, například nový 2,6násobný teleobjektiv VCL-DH2630.

Dále je k dispozici měkké pouzdro LCS-PHC na ochranu fotoaparátu.

Volitelná nabíječka BC-TR1 nabije dodávanou baterii jen za 80 minut (normální nabíjení).

 

Konektivita

Výrobky Sony jsou navrženy pro rychlé propojení mezi sebou i s ostatními zařízeními, aby uživatelé mohli snadno využívat výhody digitálních sítí. Digitální snímky z nového fotoaparátu Cyber-shot lze ukládat na vyměnitelná úložná média Sony Memory Stick a volitelná média Memory Stick PRO. Jejich prostřednictvím lze snímky přenášet mezi širokou řadou produktů kompatibilních s formátem Memory Stick. Navíc je fotoaparát P100 vybaven vysokorychlostním rozhraním USB 2.0, které slouží pro připojení ke kompatibilnímu počítači a rychlý přenos obrázků.

 

Fotoaparát podporuje standardizovanou technologii PictBridge**. Ta umožňuje přímo propojit fotoaparát s tiskárnou PictBridge** (například Sony DPP-EX50) kabelem USB, takže uživatel může rychle a snadno vytisknout fotografie bez použití počítače. Navíc nejnovější Cyber-shot umožňuje využívat volitelnou kolébku CSS-PHA, která usnadňuje připojení k počítači, tiskárně nebo audiovizuálnímu zařízení.  Stačí fotoaparát zasunout do volitelného doku Cyber-station a okamžitě je připojen k počítači, tiskárně nebo televizi pro snadný přenos, tisk a prohlížení obrázků. Není ani třeba přerušovat prezentaci, protože Cyber-station se dodává s infračerveným dálkovým ovládáním.

 

Fotoaparát Cyber-shot P100 se začne v Evropě prodávat v květnu 2004.

 

Cyber-shot P100

 

 • Efektivní rozlišení 5,1 megapixel
 • Kompaktní a stylové hliníkové tělo (130 cm3)
 • Objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar s trojnásobným optickým transfokátorem
 • F2,8-5,2, 38-114 mm (v konverzi na 35 mm)
 • Přibližný počet snímků/doba výdrže baterií Stamina: 340 snímků/2 hodiny, 50 minut* (NP-FR1)
 • 1,8” displej LCD (134 000 bodů)
 • Funkce ručního nastavení expozice
 • Real Imaging Processor (pro vyšší kvalitu obrazu, pohotovější odezvu a vyšší energetickou úspornost)
 • Kompatibilita s teleobjektivem při použití adaptéru
 • Volba scény (9 režimů)
 • Dávkový režim (Burst): 9x (Fine), 15x (Standard) (1,2 fps)
 • Ukazatel histogramu
 • Přímý tisk přes USB (PictBridge**)
 • Kompatibilní s médii Memory Stick/Memory Stick PRO (součástí dodávky je karta Memory Stick o kapacitě 32 MB)

 

* Počet snímků je měřen podle standardu CIPA (CIPA: Camera & Imaging Products Association)

**PictBridge je ochranná známka.

Informace v této zprávě mohou podléhat chybám a technickým změnám.

 

 

KONEC

 

 

Pro více informací kontaktujte:

 

Sony Czech spol. s r.o.

AD&PR Specialist

Ivona Matušková

Vinohradská 174, 130 00 Praha 3, Czech Republic

tel:+420 222 864 104, fax: +420 222 864 100

email: ivona.matuskova@eu.sony.com

www.sony.cz

 

 

O společnosti Sony:

Společnost Sony vyrábí audio, video, komunikační zařízení a informační technologie určené globálním spotřebitelským i profesionálním trhům. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, obrazu, videa, her a online podnikání má Sony jedinečnou pozici, aby se stala vedoucí společností na poli osobní zábavy v prostředí širokopásmových sítí 21. století. Ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2003, zaznamenala společnost Sony v Evropě konsolidované tržby ve výši 13,88 miliard eur (1 666 miliard jenů při přepočtu průměrným směnným kurzem za toto období 109 jenů za euro). Společnost Sony Europe, která sídlí v budově Sony Center na Potsdamer Platz v Berlíně a odpovídá za evropské aktivity koncernu Sony v oblasti elektroniky, ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2003, zaznamenala konsolidované tržby 8,62 miliard eur.

 

Další informace o společnosti Sony Europe najdete na webovém serveru http://www.sony-europe.com.

 

Váš názor Další článek: ICQ Lite 4.0 beta

Témata článku: Line, Stres, Zeiss, Carl Zeiss, Objektivy, Memory, Snow, Twilight, Carla, CS, Nová nabíječka, Kovové tělo, Stamina, Fine, Real, Vario, Snap, Memory Stick


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky