Nejnovější barevná laserová tiskárna Dell 1320c

Nejnovější barevná laserová tiskárna Dell 1320c

Praha, 19. června 2007 – Společnost Dell dnes uvedla na trh svou zbrusu novou, zatím nejmenší barevnou laserovou tiskárnu Dell 1320c. Typ 1320c je stylová a cenově dostupná tiskárna, která nabízí skvělý poměr cena/výkon. Tiskárna je určena pro domácí uživatele i zákazníky z řad malých firem.

Dell 1320c nahrazuje současnou barevnou tiskárnu druhé generace, typ 3010cn. Oproti předchozímu modelu nabízí takřka trojnásobnou rychlost1 tisku, je mnohem menší a v neposlední řadě také podstatně levnější. Náklady na tisk jedné stránky nejsou vyšší než u výrobku předchozí generace. Toto všechno přináší zákazníkům významnou úsporu.

Uvedení tiskárny 1320c na trh je také završením úsilí společnosti Dell o omlazení celé její řady laserových výrobků. Nejstarší výrobek v celém sortimentu není nyní starší než 12 měsíců.
 
Ať doma či v kanceláři, typ 1320c umožňuje uživatelům tisknout barevné dokumenty v profesionální kvalitě rychle, tiše a snadno.  Rychlost tisku, 12 barevných stran formátu A4 za minutu2 (ppm) a 16 černobílých stran A4 za minutu2 je impozantní.  Tiskárna se velice snadno ovládá a instaluje – k ovládání 1320c jsou k dispozici pouze dvě tlačítka. Tonery, které se vkládají z boku, se jednoduše nasazují a nešpiní. Výsledkem kompletního technologického přepracování je výrobek, který je ještě spolehlivější než jeho cenami ověnčený předchůdce.

Typ 1320c je dodáván s tonery se standardní kapacitou, díky které může uživatel vytisknout v průměru 1000 stran3, než je potřeba toner vyměnit. Optimální tiskové náklady na stránku nabízejí rovněž vysokokapacitní tonery (přibližně 2000 stran3). Provozní náklady jsou výrazně pod úrovní běžných domácích a kancelářských inkoustových tiskáren. Tisk je rychlejší, jeho kvalita vyšší a intervaly výměn spotřebního materiálu jsou nižší. Toto vše dělá z modelu 1320c ideální náhradu za inkoustové tiskárny jak pro domácí kancelář, tak pro firemní uživatele.

Dell 1320c je kompaktní a lehká tiskárna s rozměry 400 x 422 mm. To je jen o málo více než běžné stolní černobílé tiskárny. Díky svým malým rozměrům a slušivému černo-stříbrnému vzhledu se hodí do většiny pracovních prostředí, ať už doma, či v kanceláři.

„Koncept Home Office je dnes již zcela běžný,“ poznamenal David Myers, ředitel pro Imaging společnosti Dell EMEA. „Zákazníci však požadují, aby jejich kancelářské zařízení bylo dostatečně stylové, aby se hodilo do jejich domova a zároveň aby nabízelo technologii a výkon, jaké by čekali v běžné kanceláři. Malé a střední podniky stále více hledají vysokovýkonné barevné tiskárny, které pro svou instalaci a údržbu nevyžadují IT specialisty: například když dojde k poruše 1320c během záruční doby, tak ji další pracovní den4 jednoduše vyměníme. Se svými malými rozměry, stylovým průmyslovým designem, spolehlivostí a výkonem podporovaným globálním servisním týmem společnosti Dell splňuje nová barevná laserová tiskárna 1320c všechny tyto požadavky.“

Mnoho domácích uživatelů a malých kanceláří cítí jen malou potřebu síťové tiskárny v době jejího nákupu. To se ovšem během doby může změnit a jak se podniky a rodiny rozrůstají, může sdílení tiskárny prostřednictvím sítě ušetřit náklady a snížit spotřebu energie. Přizpůsobení stávající osobní tiskárny pro použití v síti může být obtížné a drahé a někdy je jednodušší koupit úplně novou tiskárnu. Nová tiskárna 1320c společnosti Dell je jiná: přichází s rychlou USB přípojkou jakožto standardem, který umožňuje používat tiskárnu okamžitě po rozbalení z krabice. Volitelnou levnou síťovou kartu, kterou lze zapojit v řádech sekund.

Stále více lidí recykluje domovní a kancelářský odpad, jako je papír a plasty, ale mnoho z nich si neví rady, jak naložit se starým nebo porouchaným kancelářským zařízením. Společnost Dell u tiskáren tento proces zjednodušuje. Všechny nové tiskárny a zásobníky toneru Dell obsahují úplné instrukce pro bezplatnou, bezpečnou a snadnou likvidaci5. Při koupi nové tiskárny zajistí společnost Dell zdarma recyklaci vaší staré tiskárny bez ohledu na jejího výrobce.

Témata článku: Home Design, Toner, Barevné tiskárny, Kancelářské potřeby, Kancelářské potřeby praha, Běžný uživatel, Drahé zařízení, Nový typ, Nejstarší typ, Levný plast, Starý uživatel, Běžný zákazník, Malý rozměr, Starý typ

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí