Nejmodernější LCD technologie Samsungu jsou k vidění na mezinárodní expozici IMID v Koreji

5. září 2007
MSI uvádí Radeon HD 2600 Pro AGP
Nejmodernější LCD technologie Samsungu jsou k vidění na mezinárodní expozici IMID v Koreji

Soul, Korea – 30. 8. 2007: Samsung Electronics Co., Ltd., největší světový výrobce TFT-LCD panelů, vystavuje LCD panely obsahující nejnovější technologie na světě na výstavě IMID (International Meeting on Information Display) 2007, která se koná na EXCO v Daegu, Korea od 27. do 31. srpna (stánek Samsung I-13). 

Samsung poprvé vystavuje šest LCD panelů s úhlopříčkou 52 palců, které patří do osmé generace produkt a které stále více vytlačují konkurenční křehké a těžké plazmové technologie do pozadí. Navíc návštěvníci expozice Samsungu na IMID 2007 mohli vidět i A4 pružný barevný a čtyřicetipalcový černobílý e-Paper, další dvě velice slibně vyhlížející vysoce pokročilé technologie, z nichž jednou jsou i 3D displeje.

Samsung  také na IMIDu předvedl výsledky svého výzkumu organických materiálů, které mohou posloužit jako základ pro pružné displeje, které velice pravděpodobně budou hrát hlavní roli v budoucích technologiích pro výrobů displejů. „Vzorky organického TFT (thin-film-transistor) substrátu, vyvinutého Samsungem, jsou odhadem o rok napřed ve srovnání s ostatními výrobci displejů,“ řekl Seong Sik Shin, senior vice president Flexibla Display Lab, který diskutoval na konferenci o pokrocích, které Samsung dosáhl při vývoji nových technologií a jeho záměrech v oblasti LCD, OLED a pružných displejů.

V expozici bude také kladen důraz na pokroky, kterých dosáhl v technologii LCD, především v oblasti vylepšení obrazu. Technologie „Local Dimming“, vyvinutá Samsungem, využívá LED podsvícení složené ze stovek nezávisle ovládaných částí. Díky tomu je možné osvětlit pouze ta místa obrazovky, která osvětlená být potřebují a naopak zcela zhasnout tmavé oblasti. Tyto techniky snižují spotřebu energie a zároveň dokáží zobrazit opravdu „černou“, čímž umožňují dosáhnout neuvěřitelně vysokého kontrastního poměru až 500 000 : 1 což je světový unikát. Samsung vyrábí největší, komerčně prodávaný LCD panel FULL HD rozlišení o velikosti 70“ / 177 cm.

Samsung také vystavuje nově vyvinutou technologii 120Hz McFi (motion-compensated frame interpolation). Tato originální technologie výrazně zmenšuje rozmazání obrazu tím, že zvyšuje obnovovací frekvenci obrazovky až na dvojnásobek dnes obvyklých 60Hz.

Kromě televizorů bude Samsung také představovat novou řadu digitálních informačních displejů (DID). Tyto displeje se používají především pro zobrazování reklamy ve veřejných prostorách, ať už v budovách či pod širým nebem.

Digitální informační displeje s úhlopříčkami 40 a 46 palců s úzkými okraji vyvolaly na výstavě IMID veliký zájem. Tyto displeje totiž minimalizují zkreslení obrazu, které se objevuje na okrajích obrazovky. Dalším zajímavých bodem a důkazem flexibility digitálních informačních displejů Samsung je fakt, že mohou zobrazovat obrázky i data vertikálně, ale také horizontálně.

Samsung vystavuje také 24palcové LCD panely, které ukojí rostoucí poptávku po monitorech s plným vysokým rozlišením a mají ideální rozměr pro zobrazení dvou stránek zároveň ve Windows Vista. Všechny monitory vystavované na IMID mají širokoúhlý poměr stran a LED podsvícení, což zdůrazňuje zaměření Samsungu na skupinu zákazníků s vysokými nároky.

Dále expozice Samsungu představuje širokou řadu pokročilých mobilních displejů, které byly vyvinuty tak, aby uspokojily širokou škálu potřeb uživatelů a různorodé požadavky trhu. Sem patří 2,1 palcový LCD navržený tak, aby měl minimální spotřebu, 3palcový LCD s ultra vysokým rozlišením (VGA: 640 x 480 pixelů) a širokým sledovacím úhlem, 4,8 palcový LCD s IC čipem a 7 palcový LCD se zabudovanou dotykovou obrazovkou.

Témata článku: Windows, Dotykový monitor, Širokoúhlý monitor, Informační panel, Paper, Korea, Pokročilá technologie, Největší obrazovka, Palcový displej, 3d televizory, LED Monitor, Podsvícení, Led televizory, Vysoká spotřeba, Meeting, Televizory Samsung, Soul, Široký úhel, Palcový HD, Displej

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje