Nejlepší známku dostal portál Jobs.cz

Nejlepší známku dostal portál Jobs.cz

Nejlepší známky v hodnocení pracovních portálů mezi uživateli internetu, v průzkumu společnosti Ipsos Tambor pro společnost LMC, získal portál Jobs.cz a Práce.cz. Zároveň roste věk uživatelů internetových pracovních portálů.

V průzkumu společnosti Ipsos Tambor uživatelé známkovali jednotlivé pracovní portály jako ve škole, od 1 do 5. Nejvyšší známku 1,57 získal portál Jobs.cz, určený pro absolventy a vysokoškolsky vzdělané lidi, následovaný portálem Práce.cz se známkou 1,7. Ostatní portály na českém internetu dostaly horší hodnocení v rozmezí mezi 2 až 3.

Věk uživatelů pracovních portálů Práce.cz a Jobs.cz, které zaujímají 2/3 on-line trhu práce, se oproti loňsku zvýšil. „Ve věkové kategorii 46 - 50 let hledalo zaměstnání na internetu o 2 procenta více lidí, v kategorii nad 51 let vzrostl počet uživatelů o 1 procento. Je to dáno zvyšující se počítačovou gramotností v naší společnosti, i potřebou těchto lidí, hledat zaměstnání aktivněji než v uplynulých letech a nespoléhat se jen na úřady práce,“ popsala výsledky průzkumu Jana Skalová ze společnosti LMC.

Průzkum byl proveden mezi více jak 15-ti tisíci uživateli portálů Jobs.cz a Práce.

Další článek: PDFCreator: snadná tvorba PDF dokumentů zcela zdarma

Témata článku: Ipsos, Průzkum

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší