Nejlepší případová studie roku: SOA v GE Money od Trasku

Nejlepší případová studie roku: SOA v GE Money od Trasku

Unikátní projekt zavedení servisně orientované architektury v GE Money, který významně zvýšil flexibilitu banky, získal dvě ocenění v soutěži Případová studie roku 2008.

Třetího ročníku soutěže „Nejlepší případová studie roku 2008“ pořádanou redakcí Business World se zúčastnilo 33 projektů. Odborná porota složena ze zástupců médií, akademické obce a IT odborníků, která hodnotila především inovaci, technologický přínos, business a finanční přínos a uživatelský efekt, udělila projektu Implementace SOA v GE Money ocenění v oboru „Bankovnictví a finance“. Druhé ocenění udělili případové studii společnosti Trask čtenáři Business World v „Kategorii čtenářů“.

„Hlavním přínosem je výrazné zvýšení strategické agility organizace díky rychlejší a efektivnější realizaci změn. Společnost Trask solutions při tomto procesu představovala našeho strategického partnera, který mnohokrát prokázal svou kvalitu, znalosti a zkušenosti nezbytné pro úspěch podobného záměru“ říká Petr Beneš, CIO, GE Money ČR.

„Ocenění je pro Trask potvrzením nejen technologické vyspělosti implementovaného řešení, ale také úspěšné dlouholeté spolupráce s GE Money ČR“ říka Filip Tománek, generální ředitel Trask solutions.

Společnost Trask se v poslední době servisně orientované architektuře a zvyšování flexibility svých klientů velmi intenzivně věnuje. V březnu letošního roku provedla průzkum trhu, ve kterém se celá řada respondentů z velkých organizací ze segmentu financí a telekomunikací, vyjádřila k úrovni nasazení a technologiím využívaným pro SOA v jejich organizaci. Zajímavým zjištěním bylo, že 57 % respondentů využívají ve své společnosti Web Services a 68% respondentů využívá jako primární integrační mechanismus Message Oriented Middleware. Respondenti zároveň porovnávali úroveň nasazení SOA ve své organizaci s prezentovaným nasazením SOA v GE Money a 96% z nich ohodnotilo úroveň využívání SOA principů v GE Money jako srovnatelnou nebo pokročilejší než je úroveň implementace SOA v jejich organizaci.

Témata článku: Úroveň, Třetí úroveň, Finance, Odborná znalost, GE, Zajímavý efekt, Primární projekt, Agility, Technologický byznys, Money

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje