Nejlepší Chytré úřady a webové Objevy roku měst a obcí znovu na INVEXu

I letos se v rámci prvního dne veletrhů INVEX – DIGITEX setkají informatici obcí a volení vedoucí pracovníci municipalit nad aktuálními tématy konferenčního programu Dne státní správy a samosprávy. Chybět nebude ani vyhlášení výsledků odborných soutěží týkajících se aplikace IT ve státní správě a samosprávě.
Nejlepší Chytré úřady a webové Objevy roku měst a obcí znovu na INVEXu

Den státní správy a samosprávy na INVEXu bude svědkem vyhlášení výsledků osmého ročníku soutěže Objev roku, vyhlašované týdeníkem Veřejná správa. Soutěž, která si klade za cíl popularizaci originálních a účelově strukturovaných webových stránek malých obcí, měst a sdružení obcí, se znovu rozjíždí na plné obrátky a již nyní lze nominovat zajímavé webové stránky ve čtyřech kategoriích - Obce, Obce s přenesenou působností, Obce s rozšířenou působností a Dobrovolné svazky obcí.

Informace k této soutěži naleznete na adrese:http://www.mvcr.cz/casopisy/s/objev.html

Dalšího pokračování se letos dočká také soutěž Chytrý úřad, pořádaná odborným vydavatelstvím IDG Czech. Jedná se o klání případových studií zaměřených na obce, města a kraje. Základní myšlenkou je poukázat na zajímavé IT projekty v místní samosprávě a zviditelnit je spolu s institucemi a lidmi, kteří se na nich podíleli. Uzávěrka přihlášek  projektů je 15. srpna 2007 a případové studie (v kategoriích Krajský úřad, Městský úřad a Obecní úřad) budou hodnoceny na základě těchto kriterií:

  1. Inovativní přínos (nápad, ojedinělost), 
  2. Přínos v oblasti zlepšování služeb veřejnosti či v oblasti úspor prostředků, 
  3. Uživatelský přínos pro pracovníky úřadu, 
  4. Využití prostředků evropské unie či využití neobvyklých metod financování projektu.

Informace k této soutěži naleznete na adrese: http://chytryurad.businessworld.cz

Slavnostní vyhodnocení obou soutěží a předání ocenění proběhne na veletrhu INVEX 2007 v rámci Dne státní správy a samosprávy v úterý 23. října 2007.

Témata článku: Malý svazek, Úřad

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji