Nejlehčí projektor s 3 000 ANSI lm - LCD projektory Panasonic PT-LB30NTE a PT-LB30E

Praha, 14. listopadu 2005 – Nové modely LCD projektorů Panasonic řady PT-LB30 se hmotností 2,5 kilogramu stávají nejlehčími projektory na světě . Stejně jako předchozí řada tohoto typu projektorů, tak i modely PT-LB30 nabízejí kromě kompaktních rozměrů a nejnižší hmotnosti ve své třídě i výjimečnou českou lokalizaci ovládacího menu OSD, vysoké rozlišení, bezdrátové připojení až k 16 zdrojům signálu prostřednictvím sítě WLAN a unikátní technologii Daylight View. Nově se navíc mohou pochlubit světelným výkonem 3000 ANSI lumenů.
Nejlehčí projektor s 3 000 ANSI lm - LCD projektory Panasonic PT-LB30NTE a PT-LB30E

Unikátní technologie Daylight View výrazně zvyšuje kvalitu zobrazení v osvětlených prostorách - i v takových podmínkách mají prezentace živé, syté barvy téměř jako na monitoru počítače. I když jsou tyto mimořádně malé a přenosné projektory vybaveny výkonnou lampou s 3 000 ANSI lumeny, díky technologii Daylight View se vyrovnají projektorům udávajícím jas přes 4 500 lumenů. Základem této technologie je optimalizovaná reprodukce barev. Světlé barvy se rozkládají na šest základních barevných složek (červená, zelená, modrá, žlutá, cyanová a fuchsinová), takže jejich zpracování je mnohem přesnější. Na projektoru se nachází světlocitlivý senzor ALS, který detekuje změny v intenzitě osvětlení a podle toho upravuje vyvážení barev tak, aby byla kvalita zobrazení co nejlepší. Pokud se v projekční místnosti při prezentacích používá umělé osvětlení, lze v režimu Daylight View nastavit vyvážení bílé jak pro žárovky, tak pro zářivky.

Panasonic PT-LB30NTE dokáže přijímat data prostřednictvím bezdrátové sítě (Wireless LAN). Přenos dat VGA kabelem je v tomto případě nahrazen bezdrátovým přenosem mezi počítačem a projektorem. Součástí standardní výbavy je software Wireless Manager Mobile Edition 2 pro bezdrátové prezentace. Ten zajišťuje například přenos videosouborů ASF, WMV, AVI, MPEG4 a MPEG1/2 z pevného disku počítače; samozřejmě včetně zvuku.

Projektor podporuje bezdrátové standardy IEEE802.11b/g, jež zajišťují dostatečně vysokou rychlost přenosu dat. Plynulost přehrávání je tak stejně nerušená a stálá jako v případě propojení běžným kabelem. Totéž platí i pro PowerPointové animace.

V režimu Multi Live lze k jednomu projektoru připojit až 16 notebooků. Velkou projekční plochu lze rozdělit několika způsoby: tzv. Extended Index Style umožňuje sledovat současně všech 16 oken, přičemž lze libovolné okno zvětšit přes celé plátno. Index Style nabízí jeden velký obraz a čtyři menší okna ve spodní části plátna. Four-Window style rozdělí plochu na čtyři stejná okna. Jednoduchým způsobem lze rovněž propojit jeden zdroj signálu, například notebook, s více projektory Panasonic PT-LB30NTE.

Instalace softwaru pro bezdrátové připojení je naprosto jednoduchá - většina potřebných nastavení se provede automaticky prostřednictvím standardní instalace. Po skončení prezentace Wireless Manager obnoví původní nastavení počítače, takže jej můžete bez problému znovu připojit do firemní počítačové sítě.

Nezanedbatelnou výhodou projektorů je superrychlá rychlá náběhová doba. Po stisknutí tlačítka POWER jsou přístroje připraveny k použití během dvou sekund. Funkce Auto Setup automaticky nastaví základní parametry obrazu. V případě, že osa projektoru není v pravém úhlu k rovině projekční plochy, přichází ke slovu digitální korekce lichoběžníkového zkreslení, která se postará o správný poměr stran.

Kromě rychlého startu projektoru je výhodou i snadné a bezproblémové ukončení provozu. Přístroje řady PT-LB30 lze okamžitě po vypnutí odpojit ze sítě, protože ventilátor zůstane v činnosti až do úplného ochlazení lampy. Tato funkce je užitečná i jako preventivní ochrana lampy při nechtěném odpojení projektoru či při výpadku proudu – přístroj se nepoškodí, ani když omylem vytáhnete ze zásuvky špatný kabel.

Modely PT-LB30NTE a PT-LB30E jsou vybaveny objektivy se širším záběrem, které umožňují dosáhnout obrazu o úhlopříčce přes 2,5 metru už ze vzdálenosti kolem tří metrů od projekční plochy. Zejména v menších prostorách představuje tato vlastnost nedocenitelnou výhodu. Vhod přijde též při použití ve třídách a přednáškových místnostech, kde se projektor většinou umisťuje dopředu. V takových situacích se může hodit i praktická funkce „blackboard mode“, s jejíž pomocí lze na běžnou zelenou tabuli promítat vysoce jasné a kontrastní obrázky. Tím odpadá nutnost instalovat v místnosti plátno.

Rozlišení LCD panelu je 1 024 x 768 bodů (XGA), kontrast obrazu je 400:1 a kromě ručního optického zoomu je k dispozici i trojnásobný digitální zoom. Přístroj je kompatibilní se standardem HDTV a kromě možnosti bezdrátového připojení jej lze propojit se zdrojem signálu i prostřednictvím běžných kabelových konektorů. Práci s přístrojem usnadňuje dálkové ovládání velikosti kreditní karty, které lze uložit do schránky na spodní straně projektoru.

LCD projektor Panasonic PT-LB30NTE je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 90 434 Kč včetně DPH.

Váš názor Další článek: Společnost Cray bude nadále používat v superpočítačích procesory AMD

Témata článku: Software, Zelená plocha, Tabule, Běžný senzor, Lumen, Místnost, Projekční plátna, Nechtěná data, Projektor, Žárovka, Velká vzdálenost, Als, Žluté tlačítko, Zobrazená data


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu