Nejinovativnější 15,4'' notebook na světě podporuje přetaktování a snadnou výměnu dílů

Nejinovativnější 15,4

Praha 2.července 2007 - Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, vytvořila revoluční 15,4" notebook - C90, kterým chce oslovit nadšence, jež si chtějí postavit vlastní počítač snů. Tento notebook špičkové kvality je uzpůsoben pro extrémní přetaktování a výkon a láme všechny rekordy svými čtyřmi světově unikátními vlastnostmi – podporou nejvyšších rychlostí desktopového procesoru Intel Core 2 Extreme X6800, nabídkou přetaktování procesoru a FSB až o 20 % (na hodnotu 2 ,93 GHz pro CPU a 1 279 MHz pro FSB), možností konfigurace a upgradu grafické karty díky speciálnímu otevřenému rozhraní MXM a v neposlední řadě díky ohromujícímu výsledku 4 628 bodů v testovací aplikaci 3DMark. 

S pomocí exkluzivního programu ASUS „Turbo Gear“ pro řízení frekvence procesoru můžete přepínat mezi jednotlivými vybranými režimy: Overclocking* (přetaktování), Gaming* (hraní), Standard a Power Saving (úspora energie). V Overclocking módu lze dosáhnout frekvence procesoru až 2, 93 GHz a FSB až 1 279 MHz. Neobyčejné možnosti přetaktování a spolehlivého provozu vždy a za všech podmínek zajišťuje také regulace rychlosti ventilátoru a multi heat-pipe modul.

Notebook ASUS C90 je osazen procesorem Intel Core 2 Extreme, díky čemuž nabízí výkon daleko přesahující možnosti běžných přenosných počítačů. Spolu se snadno upgradovatelným Mobile PCI Express grafickým modulem, který podporuje i GeForce 8600M GT 512MB, a podporou SDRAM pamětí až do 3 GB Dual Channel DDRII 800MHz je C90 ideálním řešením pro uživatele, kteří chtějí dostat ze svého počítače opravdu maximum.

ASUS C90 je unikátně navržen pro snadný přístup k hardwaru přes odnímatelný kryt ACE Door (z anglického Accessible, Convenient, Effortless). Tato inovace přináší rychlé a snadné upgradování, instalaci a opravu klíčových komponentů jako např. procesoru, grafické karty, paměti, pevného disku, optické mechaniky a bezdrátových modulů. 

Zabudovaná otočná 2Mpix CMOS kamera s funkcí sledování obličeje umožňuje živé videokonference v každém prostředí. Doplňková HD DVD či Blu-ray mechanika poskytuje maximální výkon a možnosti zálohování. Kromě toho podporuje ASUS C90 také technologii HDMI, nabízející kvalitnější HD video, 8kanálový digitální zvuk a šířku pásma 5 GHz. Vestavěný TV tuner umožňuje příjem digitálního TV vysílání a jeho záznam přímo na notebooku. S touto revoluční digitální technologií lze nyní sledovat TV programy bez změti kabelů a dokonce i bez samotné televize.

ASUS C90 nabízí díky podpoře MIMO 802.11n, zabudované anténě a Bluetooth V2.0+EDR rozsáhlou bezdrátovou konektivitu. Velkou výhodou notebooku ASUS C90 je také jeho hmotnost - díky lehkému šasi je jeho přenášení snadné a pohodlné.

Nový notebook C90 spojuje výkon s komplexním zabezpečením. Bezpečnost dat je chráněna pomocí zabudovaného snímače otisku prstů, který snímá živou vrstvu pokožky a brání tak chybné identifikaci i při běžném poškození kůže. Zabudovaný systém TPM (Trusted Platform Module) zabraňuje aktivitám hackerů snažících se zachytit heslo nebo šifrovací klíče k citlivým údajům.

Váš názor Další článek: Asus A8Sr: první notebook s ATI Mobility Radeon HD 2400

Témata článku: Notebooky, Bezpečnost, Běžné vysílání, Snadný upgrade, HDMI kabel, Heat, Vestavěná anténa, Gear, Pipa, Door, Speciální anténa, Televize v mobilu, Vestavěná kamera, TV Tuner, Běžný notebook


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky