Nejbezpečnější USB disky nyní na českém trhu

(Praha, 24.04.2006) Jedny z nejbezpečnějších USB disků, SafeBoot® USB2Go/Standart, jsou nyní k dispozici i na českém trhu. Od dubna letošního roku je nabízí firemním i koncovým uživatelům společnost FreeDivision s.r.o., výhradní zástupce produktů SafeBoot.
Nejbezpečnější USB disky nyní na českém trhu

V dnešních organizacích dochází velmi často k situacím, kdy citlivá data cestují volně v propojených síťových prostředích či internetu nebo jsou různorodě ukládána na záznamová zařízení, včetně USB disků.

 

Kapacita paměti USB disků v poslední době enormně vzrostla, zatímco jejich fyzická velikost se stále zmenšuje. Proto se tato zařízení stávají vysoce přenosnými a schopnými skladovat různorodá kritická data a informace. Nicméně malá velikost těchto zařízení zároveň usnadňuje ztrátu a vyšší kapacita paměti zvyšuje možné množství dat, která jsou ohrožena neoprávněným přístupem v případě ztráty či krádeže zařízení. Data jsou navíc velmi často ukládána v nezabezpečené volně čitelné formě a standardní typy USB disků žádnou samostatnou ochranu těchto dat neposkytují.

 

Výjimkou mezi těmito zařízeními jsou disky SafeBoot® USB2Go, které poskytují nejen ochranu přístupu pomocí hesla, ale zároveň data „online“ šifrují pomocí silných algoritmů jako AES – 256. Data jsou tak velmi dobře chráněna před jakýmkoliv neautorizovaným použitím.

 

Pro případy, kdy je třeba uchovat data v nezabezpečené formě SafeBoot® USB2Go zároveň umožňuje nastavení volitelné „veřejné“ nešifrované oblasti informací. Kolegové, partneři nebo rodina tak mohou získat přístup jen k informacím ve „veřejné“ oblasti, aniž by měli zpřístupněnou celou souborovou strukturu a citlivá data. Práce s disky SafeBoot® USB2Go se od práce s běžnými USB disky uživatelského hlediska nijak neliší a pro práci s nimi není třeba žádné zvláštní školení.

 

USB disky SafeBoot® USB2Go jsou k dispozici na českém trhu prostřednictvím výhradního zástupce SafeBoot, společnosti FreeDivision s.r.o.. Ceny se pohybují od 1 400 Kč.

Témata článku: USB

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje