NEC MultiSync EA221WMe – větší důraz na ochranu životního prostředí, nová technologie podsvitu

NEC Display Solutions uvádí na trh úsporný 22“ širokoúhlý LCD panel NEC MultiSync® EA221WMe. Panel využívá vysoce efektivní technologií podsvitu, která vyžaduje pouze dvě podsvětlovací trubice bez jakéhokoliv kompromisu v kvalitě obrazu. Tento energeticky úsporný průlom u širokoúhlých LCD panelů zajistí více než 30-ti procentní úsporu energie ve srovnání s konvenčními panely. Vynikající ekologický kredit výrobku je zdůrazněn certifikací EPEAT™. Jedinečný Carboon Footprint metr měří a zobrazuje ušetřené množství nevypuštěného ekvivalentu škodlivých látek CO2,za předpokladu použití úsporných režimů. Vzhledem k nízkému TCO je NEC MultiSync® EA221WMe zvláště vhodný k použití v podnikové sféře a sektoru SMB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Úsporným využitím dvou podsvětlovacích trubic zajišťuje NEC MultiSync® EA221WMe vynikající energetickou účinnost s nízkou spotřebou 26 wattů, v Eco módu pak již pouhých 19 wattů. Na přední straně displeje je umístěno nové NEC One Touch Eco tlačítko, které umožňuje rychle zvolit jeden ze dvou přednastavených úsporných režimů.

NEC MultiSync® EA221WMe je také jedním z mála displejů na trhu, který získal EPEAT™ “Gold” certifikaci (černý model). Kromě již zmíněného, NEC MultiSync® EA221WMe rovněž splňuje požadavky pro nadcházející specifikaci Energy Star 5.0.

Se svými technickými vlastnostmi NEC MultiSync® EA221WMe snadno splňuje veškeré požadavky pro použití nejen v kancelářských aplikacích. Nová matrice TN panelu nabízí i za předpokladu nízké ceny výrobku vysokou kvalitu obrazu. Horizontální i vertikální úhel pohledu, až 176 stupňů (při kontrastním poměru 5:1) a doba odezvy 5 ms jsou dobrým předpokladem k univerzální práci. S novou technologií podsvitu a efektivnější distribucí světla je LCD panel i při jasu 250 cd/m² schopen zajistit skvělý kontrastní poměr 1000:1. Flexibilita použití je zaručena díky dvou vstupům - analogovému a digitálnímu vstupu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

DVI-D vstup disponuje podporou HDCP. Samozřejmostí jsou pak elegantně vyřešené aktivní reproduktory, které díky svému umístění nechávají vyniknout úzký rámeček panelu, který výrobek předurčuje k více monitorovému řešení. Vynikající konektivitu LCD panelu pak završuje USB hub.

Ergonomická flexibilita na pracovišti je zajištěna řadou funkcí a nastavení, které je známé u celé řady NEC MultiSync® EA. Jako příklad uveďme nastavení výšky LCD panelu až o 110 mm, rovněž min. výšku od hrany stolu vhodnou zejména při více monitorové práci s notebookem nebo možnost rotace panelu do orientace portrét. Ergonomický potenciál je pomyslně završen úplným sestavením výrobku v balení tak, že již není nutná dodatečná montáž za pomoci nářadí. Samozřejmostí je pak VESA montážní soubor otvorů k montáži dodatečných systémů držáků. Samotnou manipulaci pak usnadní praktické držadlo na horní straně displeje.

Dostupnost, cena a záruka

NEC MultiSync® EA221WMe je nyní komerčně dostupný, a to v bílé barvě se stříbrným rámečkem nebo v černé barvě. Doporučená koncová cena NEC MultiSync® EA221WMe činí 7 300,-Kč, bez DPH.Součástí balení jsou napájecí kabel, kabel pro analogový i digitální signál, USB kabel, audio kabel, instalační CD s CZ manuálem a ovladači. NEC Display Solution Europe poskytuje kompletní tříletou záruku, včetně podsvitu, systémem Door – to Door.

Váš názor | Bývalý zaměstnanec Microsoftu: Open source zvítězí

Témata článku: Tříletá záruka, Door, Watt, Nízká výška, Nízká odezva, Nízký jas, Kancelářské stoly, Škodlivé světlo, TN vysoká cena, Rámeček, Černá barva, Panel, Poměr stran, USB Hub, Montáž, HDCP, Vesa, TN technologie, Matrice, Nízká kvalita

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší