Nealko pivo a cyklistika? Nový web Radegast Birell kombinuje obojí

18. října 2009
Ke stažení: Virtuálně na PC
Nealko pivo a cyklistika? Nový web Radegast Birell  kombinuje obojí

Díky www.birell.cz si teď můžete naplánovat svůj cyklovýlet anebo si nechat poradit od nejlepšího českého bikera, jak začít s cyklistikou, a zároveň se dozvědět vše o nejoblíbenějším nealkoholickém pivu v České Republice.

Radegast Birell spustil úplně nové a interaktivní webové stránky. Web je určen nejen pro milovníky nealkoholického piva, ale především pro cyklisty. Stránky, které nabízejí mapy cyklostezek, videokurzy cyklistiky a další na cyklistiku zaměřené rubriky, které mohou aktivně spoluvytvářet sami cyklisté, totiž v českém internetovém prostředí doposud scházely. Paradoxně prvním, kdo tyto stránky spouští, není žádná profesionální cyklistická organizace ani výrobce kol, ale právě značka nejoblíbenějšího tuzemského nealkoholického piva ve spolupráci s agenturou MEDIA FACTORY.

Radegast Birell se podpoře cyklistiky věnuje již několik let a i do budoucna chce v této aktivitě pokračovat. Když jsme se zamýšleli nad novým webem, napadlo nás využít jako nosnou platformu právě cyklistiku. Na našich stránkách chceme cyklistům nabídnout perfektní servis i nástavbové služby a aplikace, které nikde jinde nenajdou,“ říká brand manager Birellu Vladimír Vaněk.

Vedle standardních marketingových informací o produktu mají fanoušci jízdy na kole na novém webu možnost naplánovat si trasu přesně podle svých představ, dokonce i s ohledem na předpověď počasí. „Jedná se o unikátní funkci, kterou pro Birell vyvinula agentura MEDIA FACTORY a aktuální data pro ni dodává Meteopress. Na žádném jiném webu pro cyklisty aktuální a detailní informaci o počasí na cyklostezkách nenajdete. Hlavně v těchto měsících, kdy je počasí obzvlášť proměnlivé, tuto službu cyklisti zajisté ocení,“ vysvětluje Vaněk.

Plánovač cyklotras je unikátní díky své komplexnosti a aktuálnosti. Již nyní na webu naleznete databázi všech oficiálních cyklotras I., II. a III. třídy, trasy po Praze a okolí i více než 100 tipů na cyklovýlety. Databáze se navíc bude neustále rozšiřovat. A to i díky cyklistům, kteří mohou své oblíbené trasy sami doplňovat a třeba na ně zvát i své přátele. „Vyspělá mapová aplikace je nastavena tak, aby bylo možné vždy poskytovat co nejaktuálnější informace. Návštěvníci webu tak získávají unikátní nástroj, s jehož pomocí se plánování cyklovýletu s rodinou nebo kamarády stane otázkou chvilky,“ doplňuje Vaněk.

Další důležitou složkou webu je i cyklistická videoškola Jardy Kulhavého, juniorského mistra světa v cross country, v níž radí amatérským cyklistům, jak tento stále populárnější koníček provozovat co možná nejlépe. „Když jsem začínal s cyklistikou já, nevěděl jsem, co mám dělat, co je dobře a co je špatně. Tímto projektem bych chtěl pomoci začínajícím cyklistům překonat počáteční obtíže," představil svou školu cyklistiky Jaroslav Kulhavý. Všech dvanáct dílů cykloškoly bylo dosud k vidění na www.kulhavy-birell.cz, nyní tedy budou volně k dispozici na nových stránkách Radegast Birellu. Novinkou je, že návštěvníci stránek budou moci nahrát i svá vlastní instruktážní videa k daným tématům.

Součástí webových stránek jsou i informace o pitném režimu, neboť Radegast Birell jako čistě přírodní nápoj, jenž obsahuje o 50 % méně kalorií než slazené nápoje, je naprosto rovnocennou složkou každodenního pitného režimu stejně jako voda či bylinkové čaje.

Spuštění webových stránek je provázeno komunikační kampaní a soutěží pro spotřebitele. Prvních 500 registrovaných uživatelů stránek získá cyklomapu dle vlastního výběru. Na webových stránkách bylo zároveň spuštěno několik lákavých spotřebitelských soutěží o zajímavé cykloceny.

Nová webová prezentace Radegast Birell z dílny MEDIA FACTORY završuje změnu designu, kterou Birell od května prošel. Po novém logu a zkrácení názvu, nových obalech, komunikační kampani a novém sloganu „Zůstaň ve hře“ přišel na řadu i web.

Témata článku: Cross, Nová kampaň, Brandy, Brand, Cyklista, Předpověď počasí

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje