Navštivte mikrosvět s USB mikroskopem Supereyes

Navštivte mikrosvět s USB mikroskopem Supereyes

USB mikroskop se 40 násobným zvětšením je dodávaný v praktické krabičce z tvrdého papíru s magnetickým zámkem. Tělo mikroskopu je bezpečně uloženo v molitanové pěně, spolu se dvěma umělohmotnými nástavci.

MikroskopSupereyesje zařízení v podobě šedivého kovového tubusu s délkou 11 cm. Jak název napovídá, připojuje se do USB portu s rozhraním USB 2.0. Na jedné straně tubusu je USB kabel s délkou cca 1,3 metru, na druhé straně je umístěn snímač s optikou se 40-ti násobným zvětšením. S takovým vybavením je mikroskop schopen snímat obraz v rozlišení 640x480 px. Optika je obklopena osmi vysoce svítivými SMD LED diodami, protože jedině velmi dobré osvětlení vám zaručí kvalitní snímek s nejvyššími detaily. Intenzitu světla lze měnit regulátorem, který je umístěn na USB kabelu, ve vzdálenosti asi 25 cm od mikroskopu.

Jak jsem již uvedl, optika umí obraz přiblížit 40x. Přibližování a zároveň zaostřování se provádí automaticky. Mikroskop držíme v ruce, podobně jako například tužku. V balení jsou přiloženy dva umělohmotné nástavce, které se nasazují ze strany optiky. Slouží k tomu, abyste si mohli mikroskop pohodlně opřít o snímanou plochu. Bez této šikovné pomůcky se stává, že při držení mikroskopu v ruce se neubráníte nechtěným pohybům, které výsledný snímek znehodnotí.

Součástí balení je též CD s ovladači a obslužný program VP_EYE. S instalačním průvodcem instalace programu otázkou několika kliknutí. Práce s VP-EYE je opravdu velmi jednoduchá. Po spuštění aplikace uvidíte na monitoru počítače to, co mikroskop snímá. Obraz se překresluje okamžitě, rychlostí 30 snímků za sekundu. Kdykoli můžete udělat makro snímek v maximálním rozlišení 640x480 px. V levé horní části aplikace si můžete vybrat, jaké bude mít snímek rozlišení. Všechny snímky, které pořídíte, pak vidíte v levé části aplikace. Jestliže na snímek 2x kliknete, zobrazí se ve větším okně a v menu si vyberete, v jakém formátu jej chcete uložit. Na výběr máte z pěti možností BMP, PCX, TIF, TGA, JPEG.

USB mikroskop Supereyes je vhodný pro všechny, kdo potřebují pro práci nebo i zábavu sledovat mikrosvět na monitoru počítače, nebo displeji notebooku. Jeho používání je nesmírně jednoduché a velmi snadno se s ním manipuluje.

Je vhodný pro detailní studium rostlin, bankovek či známek a desítky dalších činností. Zejména však najde uplatnění na pracovištích technické kontroly v elektronice, kde je potřeba vidět, jak dobře jsou zapájeny miniaturní SMD součástky a okamžitě pořídit snímek, se kterým pak můžete operativně řešit případné neshody ve výrobě.

USB Mikroskop s označenímF-RUCNI MIKROSKOP (skladové číslo 759-312) koupíte v prodejnách GM Electronic v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Bratislavě nebo na našem e-shopu www.gme.cz nebo www.gme.sk

Další článek: Rekordní pokuta Evropské komise: 1,06 miliard pro Intel

Témata článku: USB, Levá ruka, Levá strana, Praktická elektronika, Vhodný monitor, Nejvyšší detail, Šikovná aplikace, Výsledný obraz, Snímek, Detailní snímek, Dodávaná aplikace, Kovové tělo, GM, Mikroskopy, Praktická elektronika 2016, Jednoduché tělo

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší