Návštěvnost internetu: druhý měsíc nad hranicí 6 milionů uživatelů z ČR

Návštěvnost internetu: druhý měsíc nad hranicí 6 milionů uživatelů z ČR

Návštěvnost internetových serverů zapojených do projektu NetMonitor se v České republice už druhý měsíc drží nad hranicí šesti milionů uživatelů. V listopadu 2011 navštívilo některou z měřených stránek dokonce 6,16 milionu uživatelů z ČR a ti zobrazili 7,75 miliardy stránek.

Aktuální statistiky návštěvnosti českého internetu ukazují, že servery zapojené do projektu NetMonitor v listopadu 2011 navštívilo 6,16 milionu reálných uživatelů (RU) z ČR. Meziměsíčně návštěvnost vzrostla o 0,38 %.

Klepněte pro větší obrázek

Internetoví uživatelé strávili v listopadu 2011 na internetu v průměru 26 hodin a 50 minut, během kterých zobrazili 7,75 miliardy webových stránek. Oproti říjnu strávili reální uživatelé na českém internetu o tři čtvrtě hodiny více času a zobrazili o 2,95 % stránek více.

Listopadový počet návštěvníků je prozatím v letošním roce ale i v historii českého internetu nejvyšší, množství zobrazených stránek z ČR a průměrně strávený čas na internetu už byly zaznamenány vyšší – rekordy padaly v březnu 2009, kdy uživatelé z ČR zobrazili 8,45 miliardy webových stránek a na internetu strávili v průměru 32 hodin a 19 minut.

Další článek: Bezmála polovina dospělých Američanů si čas od času „zawarezí“

Témata článku: Nejvyšší čas, Čtvrt miliardy, Reálný čas, Měření času

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší