Naučme se chránit svou identitu na internetu

Naučme se chránit svou identitu na internetu

Firma Lamantine Software, výrobce populárního programu Sticky Password, rozšiřuje svoje osvětové aktivity v oblasti internetové bezpečnosti. Reaguje tak na skutečnost, že většina uživatelů internetu stále nedodržuje základní návyky při zacházení se svou on-line identitou.

Cílem kampaně je zvýšit povědomí o zásadách opatrnosti při nakládání s citlivými osobními daty na internetu. Zejména pak chce upozornit na „zlatá“ pravidla při vytváření hesel a zacházení s nimi. Právě heslo bývá často jedinou a často podceňovanou ochranou citlivých údajů. Již dnes mohou uživatelé internetu najít spoustu užitečných tipů a článků na webových stránkách společnosti a nově též na blogu či Facebooku. Pro čtenáře budou v průběhu roku připraveny nejen články, ale i řada kvízů a soutěží.

„Téměř každý den se v médiích setkáváme s případy odcizených a zneužitých on-line identit. Řadě těchto incidentů by přitom bylo možné předejít, pokud by se uživatelé chovali na internetu obezřetně. To se však již dávno netýká jen on-line přístupu k bankovním účtům. Například přístup k soukromému e-mailovému účtu či účtu na některé ze sociálních sítí odhalí útočníkovi více, než si je případná oběť ochotna připustit“, říká Tomáš Hofer, spoluzakladatel firmy Grisoft a člen dozorčí rady Lamantine Software.

Sticky Password

Program byl uveden na trh již v roce 2001 jako nástroj pro bezpečné uložení hesel. V současné době program nabízí vedle správy, šifrování a generování silných hesel také funkci automatického vyplňování on-line formulářů či možnost uložení libovolných citlivých osobních údajů do šifrované databáze. Sticky Password disponuje nejvýkonnějšími šifrovacími algoritmy. Navíc poskytuje účinnou ochranu před phishing útoky a key-loggery. Program lze používat i v přenosné verzi na USB zařízení. Zabezpečená hesla a jiné citlivé osobní údaje jsou tak vždy k dispozici nejen doma, ale i na cestách a to bez nutnosti instalace na cizím počítači.

Sticky Password se chová velmi nenápadně, nepoužívá žádný další panel nástrojů (toolbar) a jeho používání je velmi intuitivní. Je dostupný v několika jazycích.

O Lamantine Software

Lamantine Software a.s. se specializuje na vývoj aplikací v oblasti počítačové bezpečnosti. Cílem firmy je vyrábět výjimečný software, který bude praktický a užitečný. Produkt Sticky Password kombinuje bezpečnost a komfortní ovládání. Ve společnosti Lamantine Software, uplatňují své zkušenosti mimo jiné také někdejší manažeři významného hráče na poli bezpečnostního software společnosti Grisoft , včetně spoluzakladatele Grisoftu, Tomáše Hofera.

Více informací

Webové stránky: http://www.stickypassword.cz

Další článek: E-mailovou schránku od Opery? Zkuste nový freemail Opera Mail

Témata článku: Password, Citlivý uživatel, Opatrnost, Osobní údaj


Určitě si přečtěte

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X