Nástroje pro korektury sady Microsoft Office

Česká verze sady kancelářských programů Microsoft Office 2000 je dodávána s nástroji pro korektury pro češtinu, angličtinu, slovenštinu a němčinu. Je-li zapotřebí provést kontrolu pravopisu v jiných jazycích, nabízí společnost Microsoft Nástroje pro korektury sady Microsoft Office 2000.
Nástroje pro korektury sady Microsoft Office
Česká verze sady kancelářských programů Microsoft Office 2000 je dodávána s nástroji pro korektury pro češtinu, angličtinu, slovenštinu a němčinu. Je-li zapotřebí provést kontrolu pravopisu v jiných jazycích, nabízí společnost Microsoft Nástroje pro korektury sady Microsoft Office 2000 (Microsoft Proofing Tools). Nástroje poskytují kontrolu pravopisu a gramatiky a lokalizované šablony potřebné k vytváření a úpravám dokumentů ve více než 30 dalších jazycích pomocí programů sady Office. Obsahují i seznamy automatických oprav, slovník synonym, nástroje pro dělení slov, pravidla pro automatické souhrny (pouze pro Microsoft Word) a editory IME (Input Method Editor) pro asijské jazyky. Technologie Microsoft Windows Installer umožňuje jejich centralizované nasazení.

Microsoft Proofing Tools obsahují nástroje pro korektury pro tyto jazyky: němčina, italština, španělština, norština, švédština, francouzština, katalánština, holandština, japonština, dánština, brazilská portugalština, čeština, turečtina, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština, finština, ruština, polština, ukrajinština, portugalština, maďarština, lotyština, litevština, estonština, slovinština, řečtina, bulharština, srbština, slovenština, baskičtina, rumunština, chorvatština, arabština, hebrejština.

Kontrola pravopisu určuje možné chyby v textovém souboru na základě porovnání obsahu souboru a databáze přípustných tvarů. Je jednou z nejčastěji využívaných funkcí aplikace Microsoft Word. Kromě pouhého porovnávání slov z databáze lze provádět i složitější úkoly.

Kontrola gramatiky opravuje věty pomocí systému pravidel, který definuje gramatickou stavbu jazyka. V našich produktech zatím nepodporujeme kontrolu gramatiky pro český jazyk, ale intenzivně na ní pracujeme.

Tezaurus (slovník synonym) umožňuje vyhledávat synonyma použitých slov a umí zohlednit i jejich různé gramatické tvary.

Funkce Automatické opravy může automaticky nalézt a opravit překlepy, pravopisné a gramatické chyby a chybná velká písmena. Pomocí této funkce také lze rychle vkládat text, grafiku nebo symboly.

Dělení slov pomáhá omezovat mezery nebo prázdná místa v zarovnaném textu nebo zachovávat stejnou délku řádků v úzkých sloupcích. Pravidla pro dělení a spojování slov se v různých jazycích liší.

Funkce Automatické souhrny určuje hlavní informace pomocí analýzy dokumentů. Pracuje nejlépe v dokumentech s kvalitní strukturou, například v sestavách, článcích a odborných referátech.

Editor IME (Input Method Editor) je program, umožňující zadávat do dokumentů asijské znaky. Různé asijské jazyky vyžadují různé editory IME.

Všechny nástroje pro korektury je možné zakoupit na jednom disku CD-ROM a lze je přidat k libovolné sadě Office 2000 nebo k jejím jednotlivým aplikacím.

Váš názor Další článek: Technické ilustrace nemusíte kreslit rukou

Témata článku: Editor, Různé znaky, Automatický nástroj, Tools


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky