NÁRODNÍ FINÁLE WORLD CYBER GAMES 2005 POWERED BY INTEL

Oznámení vítězů národního finále největší celosvětové olympiády v elektronických hrách.
NÁRODNÍ FINÁLE WORLD CYBER GAMES 2005 POWERED BY INTEL

BRNO, 31. října  2005 –  Ve čtvrtek 27. října, poslední den mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX 2005, byli slavnostně vyhlášeni vítězové národního finále World Cyber Games 2005 powered by Intel. Zároveň se tak rozhodlo o účasti desetičlenné česko - slovenské reprezentace na největší celosvětové olympiádě v elektronických hrách, která se bude v letošním roce konat v Singapuru.

Jména vítězů, členů česko – slovenské reprezentace pro celosvětové finále:

Hladík Michael, 23 let – ČR – (vítěz národního finále WCG 2004 a WCG 2005),
Kučera David, 19 let – ČR - (vítěz národního finále WCG 2002, WCG 2004 a WCG 2005),
Bednár Pavel, 23 let – SR,
Istonak Miroslav, 21 let – SR,
Knizart Rovbert, 21 let – SR,
Lalik Lukáš, 13 let – SR,
Novosad Andrej, 18 let – SR,
Obal Marian, 18 let – SR.
Samol Tomáš, 21 let – SR,
Vacula Adrian, 16 let – SR.

České finále, které se po dobu tří dnů odehrávalo v prvním patře pavilonu E, bylo slavnostně zahájeno v úterý 25. října odpoledne ministryní informatiky Danou Bérovou. Turnaje se zúčastnilo 200 hráčů, hrálo se na 70 herních počítačích Prestigio Gamer, které jsou oficiální sestavou národního finále World Cyber Games powered by Intel, všechna herní PC byla vybavena procesory Intel® Pentium® 4 s technologií Hyper-Threading.

Projekt národního finále WCG 2005 organizuje firma Allstar Group. Generálním sponzorem českého finále je společnost Intel, celosvětovým hlavním sponzorem společnost Samsung. Značkou oficiálních herních počítačů na českém finále je Prestigio, počítačů ve veřejné části Comfor.

„WCG jsou nejprestižnější celosvětovou herní soutěží a my jsme rádi, že jsme tento zážitek mohli zpřístupnit i všem návštěvníkům veletrhu. Akce takového rozsahu byla u nás realizována poprvé a nechyběl ani bohatý doprovodný program,“ komentuje Pavel Svoboda, PR Manager ze společnosti Intel. „Výsledky našich hráčů společně s celou řadou aktivit v oblasti digitální zábavy, které byly v prvním patře pavilonu E k vidění, dokazují, že jsme novým trendům a technologiím otevřeni a že právě toto je oblast, která nabízí celou řadu příležitostí pro budoucnost.“

 V prvním podlaží pavilonu E, který nesel název „World Cyber Games 2005 powered by Intel“, se během čtyřech dnů konání veletrhu seznámilo přibližně 100 000 návštěvníků na ploše 3.500 m² se světem digitální zábavy a digitálního domova. Kromě národního finále WCG 2005 zde našli například zóny věnované volnému hraní na počítačích Comfor, společenským hrám, digitální domácnosti, dále výstavu o historii počítačů a také doprovodný program ve formě přednášek, obchodů, apod.

V rámci zóny Digital Home Experience představily na úterní tiskové konferenci společnosti Intel a Microsoft také společnou vizi digitální zábavy. Poprvé zde bylo k vidění i Windows XP Media Center Edition v české verzi, které ve spojení s tzv. Media Center systémy vytváří ideální kombinaci digitální zábavy do každé domácnosti.

„Během příštího roku se na trhu objeví počítače s technologií Intel Viiv, které budou vybaveny nejnovějšími, vysoce výkonnými dvoujádrovými procesory Intel a dalšími technologiemi a zajistí uživatelům přístup k nejnovější on-line hudbě, filmům, hrám, fotografickým službám a dalším aplikacím. Domácí počítače tak budou moci být využity k většímu množství činností a otevřou se tak nové způsoby pro obohacení světa digitální domácí zábavy. Všechny nové systémy s technologií Intel Viiv budou využívat i výhod rozhraní Windows Media Centre Edition,“ řekl na pondělní tiskové konferenci Piotr Pagowski, regionální ředitel společnosti Intel ve střední a východní Evropě.

O World Cyber Games (WCG)
 
Letošní národní finále World Cyber Games 2005 powered by Intel proběhlo na veletrhu spotřební elektroniky Digitex 2005. Rozhodlo se zde o účasti desetičlenné česko - slovenské reprezentace na největší celosvětové olympiádě v elektronických hrách, která se bude v letošním roce konat v Singapuru. V této exotické metropoli budou pak hráči z 66 zemí světa soutěžit o bezmála 10 milionů korun.
Více informací o WCG: www.worldcybergames.com 
 

O společnosti Intel

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Témata článku: Windows, Gamer, Exotický svět, Herní počítač, Prestigio, Zábava, Volná plocha, Zóna, World, PC Games, Games, Herní zážitek, Herní svět

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje