Náklady na energie v IT pod kontrolou

Náklady na energie v IT pod kontrolou

Moderní koncepce datacenter vyžaduje kromě vysokého výkonu také energeticky nenáročná serverová řešení. Jednou z cest k tomuto cíli jsou racková řešení PRIMERGY CX1000 s integrovaným napájením a chlazením, která zajišťují úspory nejméně 20 % ve spotřebě energií a 40 % podlahové plochy.

„Stálými problémy většiny datových center jsou omezené možnosti zvyšování výkonu, nedostatek prostoru i vysoké náklady na energii a chlazení,“ říká Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu v České republice.

Systém PRIMERGY CX1000 integruje do jedné rackové skříně až 38 dvouprocesorových nodů (uzlových serverů) PRIMERGY CX120 S1 o výšce 1U, kterými zajišťuje síťové připojení, napájení a efektivní odvod tepla. Technologie Cool-Central zajišťuje odvod tepla speciálním „komínem“ ve středuracku, čímž odpadá dosud běžně užívaná mezera pro odvod horkého vzduchu za rackem. Výměnné nody jsou založené na výkonných procesorech Xeon(c) série 5600 a jsou sestaveny ze standardních komponentů. V případě selhání se mění celý nod a vadný se opravuje offline.

Každý nod disponuje až dvěma procesory Intel Xeon řady 5600 (Westmere-EP), až 64 GB RAM, dvěma 2,5“ SATA disky a až pěti gigabitovými síťovými rozhraními.

Další informace a technické specifikace:
http://ts.fujitsu.com/products/standard_servers/scale-out_servers/cx1000/primergy_cx1000.html

Témata článku: Technická specifikace, Rack, Cool, Moderní komponenta

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje