Nadace společnosti Hewlett-Packard věnovala finanční pomoc obětem zemětřesení na Haiti

Nadace společnosti Hewlett-Packard věnovala finanční pomoc obětem zemětřesení na Haiti

Nadace společnosti HP (Hewlett-Packard Company Foundation) věnovala prostřednictvím mezinárodního fondu Červený kříž částku 9 020 500 Kč (500 000 USD) na podporu a pomoc obyvatelům Haiti po zemětřesení, které zpustošilo tuto zemi minulý týden.

Další finanční pomoc zajistili sami zaměstnanci HP, kteří mezi sebou uspořádali sbírku. Prostřednictvím Nadace společnosti HP tak bylo na pomoc obětem zemětřesení na Haiti odesláno dalších 4 510 250 Kč (250 000 USD).

Zemětřesení, které zpustošilo Haiti minulý týden, bylo nejhorší živelnou pohromou v této zemi za posledních 200 let. Každý den po katastrofě se zvyšují odhady celkového počtu obětí, které podle aktuálních zpráv agentury Reuters dosahují až k hranici 200 000 mrtvých. Prostředky věnované Nadací společnosti HP prostřednictvím Červeného kříže budou využity k okamžité pomoci obyvatelům Haiti a na zajištění rekonstrukčních prací potřebných k obnově země.

„Celý svět je šokován ničivou přírodní silou, která zasáhla Haiti, a jejími následky. Podporovat organizace, které zajišťují okamžitou pomoc obětem zemětřesení na Haiti, považujeme z lidského hlediska za povinnost,“ řekla Marcela Perez de Alonso, předsedkyně Nadace společnosti HP a výkonná vicepresidentka divize lidských zdrojů v HP. „Cesta k odstranění škod bude ještě velmi dlouhá, HP se proto bude i nadále snažit prostřednictvím svých zákazníků, partnerů a zaměstnanců o zajištění průběžné podpory obětem a další pomoci, aktuálně zejména při obnově kritické infrastruktury zničené zemětřesením.“

Net tablety zažijí letos boom, prodají se jich desítky miliónů

Témata článku: Mezinárodní agentura, Haiti, Oběť, Lidský zaměstnanec, Dlouhá cesta, Minulý týden

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší