NACEVI odbavilo 5Gb/s

8. února 2007
Firefox: Chyba detekce phishingu
Síť doručování obsahu NACEVI (NÁrodní CEntrum VIdea), kterou vytvořila a provozuje společnost Visual Connection, odbavila během videopřenosu z posledního rozloučení se skladatelem Karlem Svobodou datový tok 5Gb/s. To je cca čtvrtina datového toku, který běžně prochází páteří českého Internetu, infrastrukturou sdružení NIX.CZ.
NACEVI odbavilo 5Gb/s

Počet současně připojených uživatelů přesahoval ve špičce 22.000. Do systému NACEVI byl navíc zaintegrován vysílací server iDNES.CZ, který ve špičce obsluhoval 3.000 uživatelů.

„Jsme rádi, že platforma NACEVI dosáhla dalšího milníku v dosažené kapacitě,“ řekl Tomáš Petrů, ředitel společnosti Visual Connection. „Potvrdilo se, že vybudování unikátní infrastruktury NACEVI bylo správným a nezbytným krokem ke splnění nároků českých mediálních společností a uživatelů širokopásmového Internetu. Zvláštní poděkování patří společnosti GTS Novera, která zabezpečila propojení odbavovacího pracoviště s vysílací technologií NACEVI.“

Projekt NACEVI kromě běžného internetového vysílání televizních stanic najde využití například při informování uživatelů v době krizových situací (živelní pohromy, terorismus) nebo při důležitých aktech českého společenského života. Více o projektu NACEVI lze najít na stránkách http://www.nacevi.cz/.

Vysílání zabezpečovaly servery umístěné v sítích CESNET2, MAFRA, Net4Net, T-Systems Pragonet a UPC. Uživatelé těchto sítí díky tomuto faktu měli lepší kvalitu přenosu.

Váš názor Další článek: Firefox: Chyba detekce phishingu

Témata článku: Důležitý krok, Běžné vysílání, Využitá kapacita

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší