Nabíjecí baterie Energizer prodlouží vádrž až o 10 %

Nabíjecí baterie Energizer prodlouží vádrž až o 10 %

Díky vylepšeným vlastnostem nabízí nové nabíjecí baterie Energizer řady Extreme a Precision vyšší kapacitu a dlouhou životnost. Ve srovnání s konkurenčními bateriemi obdobných vlastností umožní například vyfotit až o 40 digitálních fotografií navíc. To vše při zachování jejich klíčové výhody, dlouhodobé skladovatelnosti v nabitém stavu bez samovolného vybíjení.

Vlastnosti NiMH nabíjecích baterií jsou dány vhodným sladěním tří klíčových technologických součástí: kladné a záporné elektrody a vrstvy, která je odděluje – separátoru. Vhodnou volbou velikostí elektrod a tloušťky separátoru pak mohou výrobci připravit baterie přesně daných vlastností.

Zatímco změna kladné elektrody má vliv na dobu provozu, tedy jak dlouho bude nabíjecí baterie schopna dodávat elektrický proud, záporná elektroda ovlivňuje celkový počet nabíjecích cyklů, který baterie během své životnosti snese. Na tloušťce separátoru pak závisí schopnost uchování kapacity a rychlost postupného samovybíjení.

Právě na kombinaci těchto do jisté míry protichůdných požadavků pak záleží, jak se nabíjecí baterie bude chovat v provozu. „Naše nové baterie řady Energizer Extreme a Precision jsme vyladili tak, aby umožňovaly dlouhodobý provoz energeticky náročnějších elektronických zařízení a zároveň nabídly žádanou vlastnost – nízké samovybíjení,“ uvedla SilvieGolcová, produktová manažerka společnosti Energizer. Baterie Energizer Extreme a Precision proto najdou své určení hlavně v digitálních fotoaparátech, LED svítilnách, GPS navigacích nebo přenosných herních zařízeních. Je možné je však bez problémů používat i ve spotřebičích s nízkými nároky na odběr elektrické energie, jako jsou budíky, dálková ovládání či drobné počítačové periferie.

Výdrž a počet nabíjecích cyklů

Díky svým vlastnostem mohou nabíjecí baterie Extreme a Precision bez problémů nahradit klasické jednorázové alkalické baterie, samozřejmě s výhodou možnosti opakovaného dobíjení. Obě řady nabídnou vysoký počet nabíjecích cyklů – minimálně 500, v praxi však mnohem více.

Zatímco běžné NiMH nabíjecí baterie každý den skladování ztrácí cca 1%kapacity, nové baterie Energizer jsou navrženy tak, aby si udržely nabití až jeden rok či déle. V segmentu baterií s extremně nízkým samovybíjením mají navíc vyšší kapacitu. Kapacita běžných AA baterií tohoto typu se pohybuje okolo 2000 mAh, řada Extreme však nabídne 2300 mAh a řada Precision ještě o 100 mAh více.

Více fotografií, delší hudební a herní prožitek

Podle měření společnosti Energizer umožní nové baterie oproti obdobné konkurenci delší používání energeticky náročných zařízení spotřební elektroniky. Ve srovnání s nabíjecími bateriemi podobných parametrů lze s nimi podle testů společnosti Energizer vyfotit až o 40 digitálních fotografií více, svítit o 40 minut déle v kapesní svítilně, případně hrát až o hodinu déle v ručních herních konzolích.

Díky svým technickým parametrům lze řadu Precison bez problémů používat i tam, kde si nároky na spotřebu energie vyžádaly použití špičkových akumulátorů o kapacitě 2700 mAh. Měření společnosti Energizer ukázala, že baterie řady Precision jsou s nimi minimálně srovnatelné, případně je i mírně předčí například při fotografování s bleskem. „Řada Precision se vyrovná i akumulátorům s mnohem vyšší kapacitou. Je to dáno mimo jiné i použitím technologie SuperLatticeAlloy(supermřížkováslitina), která umožňuje dosáhnout vyšší hustoty materiálů a tím i nižších vnitřních ztrát a lepších vlastností baterie,“ sdělila Silvie Golcová ze společnosti Energizer.

Klíčové vlastnosti baterií Energizer Extreme a Precision

 • Vysoká kapacita 2300 mAh (Energizer Extreme AA) a 2400 mAh (Energizer Precision AA)
 • Nízké samovybíjení – je možné je dlouhodobě skladovat v nabitém stavu
 • Nahradí běžné alkalické baterie
 • Dlouhá životnost minimálně 500, v praxi však daleko více nabíjecích cyklů
 • Mohou nahradit 2700mAh akumulátory, při zachování všech stávajících výhod řady Precision

Srovnání s konkurenčními bateriemi obdobných vlastností:

 • až o 40 digitálních fotografie více
 • až o hodinu větší výdrž v hračkách
 • až o 95 fotoblesků více
 • až o hodinu delší hraní v ručních herních konzolích
 • až o 60 přehraných skladeb v digitálních audio přehrávačích více

Srovnání s nabíjecími bateriemi o kapacitě 2700 mAh:

 • až o 3 digitální fotografie více
 • až o 3 minuty větší výdrž v hračkách
 • až o 20 fotoblesků více
 • až o 8,5 minuty delší hraní v ručních herních konzolích
 • ·ž o 8,5 více přehraných skladeb v digitálních audio přehrávačích

Výhody řady Precision oproti řadě Extreme (2300 mAh):

 • až o 27 digitálních fotografií více
 • až o 39 minut větší výdrž v hračkách
 • až o 71 fotoblesků více
 • až o 49 minuty delší hraní v ručních herních konzolích
 • až o 45 více přehraných skladeb v digitálních audio přehrávačích
Hitachi uvedlo rychlý 4TB pevný disk

Témata článku: Hraní, Herní použití, Kapacita, Životnost, Dlouhá životnost, Klíčová vlastnost, Konkurenční výhoda, Hračky, Herní řada, Nízký počet, Extreme, Mine, Klíčový parametr, Energizer, Dobíjení, Nová hračka, Kapesní herní konzole

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší