Na trhu se objevila chytrá realitka

4. července 2008
GeForce 9800 GT na fotografii

V květnu letošního roku zahájil činnost nový internetový portál Realista. Zaměřuje se na přímý prodej nemovitostí, ale nabízí i inzeráty jiných realitních kanceláří. Jeho hlavní výhoda spočívá v chytré a jednoduché obsluze a v tom, že si klient sám stanoví, které služby chce využít a tím i jejich cenu. Šíře nabízených služeb sahá od nezvykle detailního vyhledávání, přes právní a finanční služby až po internetové aukce nemovitostí a elektronické přihlašování na prohlídky.

Na myšlenku založit realitní kancelář nás přivedla špatná zkušenost při hledání bytu,“ říká Michal Hora, jednatel Realisty. „Když jsme s kamarády zjistili, jak těžké a hlavně časově náročné je najít byt podle představ, shodli jsme se na tom, jak by měl celý proces jednoduše fungovat a nápad byl na světě. Pak už to bylo třeba jen doladit a celé uvést do praxe“, shrnuje vznik neotřelé realitní kanceláře jeden ze zakladatelů.

Realista ulehčuje obchody s nemovitostmi lidem, kteří nechtějí využívat všech služeb realitních kanceláří. Klient si sám zvolí, jaké služby vyžaduje a tím si také vytvoří cenu, kterou za ně zaplatí. Ta může být jen zlomkem provize standardní realitní kanceláře. Kromě nemovitostí přímo od majitelů inzeruje Realista i nabídky ostatních realitních kanceláří. Inzerované ceny ale musí být vždy konečné a klient si může zvolit, že si přeje vybírat pouze z nabídek přímého prodeje, což je opravdová rarita na našem trhu.

Z nabízených služeb zaujme zejména vyhledávání nemovitostí, které je neobvykle detailní. Hledající může vybírat podle mnoha kriterií od počtu neprůchozích pokojů v bytě až po druh vytápění a ušetří si tak spoustu zbytečných prohlídek. Pražské uživatele pak jistě potěší kriterium časové dostupnosti nemovitosti od městského centra. Další zvláštností je elektronické přihlašování na prohlídky. V neposlední řadě mohou klienti využívat právní a finanční poradenství a naprostou novinkou jsou elektronické aukce, které lze vyhlašovat dokonce i na nájmy bytů. „Celý koncept Realisty jsme tvořili s důrazem na pohodlí uživatelů, aby mohli co nejvíce úkonů provádět od počítače z tepla domova a aby ušetřili co nejvíce času i peněz,“ shrnuje filozofii společnosti Michal Hora.

Více na www.realista.cz.

 

Diskuze (1) Další článek: GeForce 9800 GT na fotografii

Témata článku: , , , , , , , , ,