Na trh přichází Polycom QDX 6000

Na trh přichází Polycom QDX 6000

V posledních dvou letech společnost Polycom významným způsobem obohatila nabídku svých řešení pro videokonference a vzdálenou spolupráci, když postupně uvedla na trh ucelenou řadu videokonferenčních systémů zahrnující modely Polycom HDX 4000 až Polycom HDX 9000. Díky těmto produktům Polycom posunul hranici kvality obrazu a zvuku na nejvyšší úroveň, která reflektuje nejnovější pokrok v oblasti digitáních multimedií a může vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům. Řada HDX přináší uživatelům nekompromisní kvalitu komunikace a vzdálené spolupráce díky sadě technologií UltimateHD, která v sobě kombinuje HD video, HD sdílení obsahu spolu se špičkovou HD kvalitu zvuku založenou na technologiích Polycom Siren22 StereoSurround.

Klepněte pro větší obrázek

Přenos v plné HD kvalitě ovšem klade odpovídající nároky na kapacitu datového spojení, která není vždy dostupná. Společnost Polycom se proto rozhodla odpovědět na potřeby těch uživatelů, kteří nevyžadují nebo nemohou naplno využít možnosti plné HD komunikace. Pro tuto skupinu zákazníků je určen nový produkt Polycom QDX 6000, který nabízí vhodný kompromis mezi kvalitou přenášeného obrazu a zvuku, požadavky na šířku pásma a v neposlední řadě i pořizovacími náklady.

Zařízení je vybaveno řadou pokročilých technologií, které společnost Polycom představila v nedávné minulosti. Jak již bylo řečeno, ne každý uživatel videokonferencí může využívat skutečně vysokorychlostní konektivitu s garantovanými parametry. V řadě případů je třeba se spokojit s využitím běžného veřejného Internetu, který mnohdy nevyhovuje požadavkům na přenos obrazu a zvuku v reálném čase a vysoké kvalitě. Z tohoto důvodu společnost Polycom vyvinula unikátní patentovanou technologii Polycom Lost Packet Recovery (LPR), která minimalizuje negativní dopad ztráty přenášených paketů v IP sítích na kvalitu videokomunikace. Za zmínku stojí také zvýšená odolnost vůči rušení ze strany dalších elektronických zařízení. V praxi se tato funkce týká především mobilních telefonů GSM, které mohou v blízkosti videokonferenčních zařízení způsobovat velmi nepříjemné rušení přenášeného zvuku.

Systém Polycom QDX 6000 je založen na zavedených videokonferenčních standardech a poskytuje možnost přenášet obraz v DVD kvalitě, tj. až 30 snímků za vteřinu v rozlišení 4CIF nebo 480p. K tomu se přidává 22 kHz stereo audio Polycom StereoSurround, sdílení multimediálního obsahu (H.239) a enkrypce AES.

Váš názor Další článek: YouTube zpoplatní stahování videí

Témata článku: Odpovídající nabídka, Nejnáročnější uživatel, Nejvyšší čas, Kvalita obrazu, Kvalita, Vysoká odolnost, Polycom, Plná možnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší