Na trh přichází 5. generace Oracle Exadata Database Machine X4

Na trh přichází 5. generace Oracle Exadata Database Machine X4

Společnost Oracle dnes představila pátou generaci databázových serverů Oracle Exadata Database Machine X4, které nabízí řadu vylepšení, zejména s ohledem na výkonnost a kvalitu služby pro OLTP, slučování databází a datového úložiště. Bezkonkurenční výkonnost a velmi efektivní řízení provozního zatížení nabízí podnikům zefektivnit svou činnost a lépe využívat kritických dat.

Oracle Exadata Database Machine X4 představuje pátou generaci serverového systému Oracle Exadata, který byl na trh uveden v roce 2008. V současné době jsou velkými podniky po celém světě využívány tisíce Oracle Exadata Database Machine, a to v širokém rozsahu kritických aplikací, včetně petabajtových datových úložišť, OLTP v reálném času, různých podnikových aplikací, e-komerce v globálním měřítku či online finančního obchodování.

Díky zečtyřnásobení flash paměťové kapacity pomocí velkých fyzických pamětí flash a velmi rychlé komprese jsou významně urychleno zpracování online transakcí. Oracle Exadata v provedení jednoho stojanu nyní nabízí datový prostor flash pro 88 TB dat. Tato kapacita je plně dostačující pro uložení i velmi velkých databází OLTP v paměti flash. Výkonnost paměti, která je pro aplikace OLTP kritická, byla zvýšena téměř o 100 %, a to i plné flash kompresi na 2,66 milionů čtení a 1,96 zápisu za sekundu. Možnost realizovat kompresi i při milionech operací za sekundu (IOPS) poskytuje současně vysokou výkonnosti i vysokou účinnost. Datová propustnost jednoho stojanu Oracle Exadata je 100 GB/s, což značně převyšuje flashovou sestavu, přičemž výhody nízkonákladových disků zůstávají zachovány.

Díky novým algoritmům Flash Caching pro zpracování tabulek a částečné skenování zatížení se zvyšuje výkonnost datového úložiště. Tabulky, které se nevejdou do flash paměti jsou nyní automaticky z části uloženy ve flash a čteny souběžně z flash paměti i z disku.

Extrémní výkon a kapacita Oracle Exadata umožňuje snadno do jednoho stojanu sloučit stovky databází, což umožňuje výrazně snížit náklady a urychlit zpracování. Aby bylo možné zajistit konzistentní a předvídatelný výkon sloučené databáze, Oracle Exadata umožňuje transparentně upřednostňovat požadavky podle toho, jak přichází prostřednictvím síťových adaptérů a síťových přepojovačů z databázových serverů k datovému úložišti a naopak. Oracle Exadata využívá novou generaci síťových protokolů InfiniBand, aby se zajistilo, že náročné síťové úlohy, jako podávání zpráv, zálohování či další interaktivní pracovní úlohy s citlivostí na zpoždění, probíhali okamžitě bez prodlení.

Nový hardware Oracle Exadata je plně kompatibilní s předcházejícími verzemi Oracle Exadata Database Machines, což uživatelům stávajících databázových serverů umožňuje snadné zavedení nejnovější verze. Kromě toho nový software Oracle Exadata podporuje všechny předchozí verze hardwaru Oracle Exadata a rovněž podporuje Oracle Database 12c a Oracle Database 11g Release 2.
„Oracle Exadata Database Machine je nejlepší platformou pro spuštění Oracle Database a verze X4 tento výrok ještě více potvrzuje,“ uvedl Mark Hurd, prezident společnosti Oracle. „S nárůstem popularity privátních databázových cloudů roste i význam předností Oracle Exadata s ohledem na výkonnost, dostupnost a kvalitu služby, což je odlišuje od konkurence.“

„Manažeři podnikových datových center často čelí rostoucí složitosti a nákladům při snaze o co nejefektivnější správu dat,“ uvádí Carl Olofson, viceprezident výzkumu ve společnosti IDC. „Oracle Exadata Database Machine X4 nabízí správcům datových center pro správu databází jednotné, centralizované a automatizované prostředí. Tento nový systém přináší významné zvýšení výkonnosti, což umožňuje nabízet databázi jako službu s mnohem větším škálováním a efektivnějším řízením a podporou při vysokém provozním zatížení databáze.“
 

Firefox OS míří do televizí, Mozilla se dohodla s Panasonikem [CES]

Témata článku: Velká kapacita, Online úložiště, Vysoká kapacita, Vysoká výkonnost, Extrémní systém, Carla, Automatizované řízení, Oracle, Podniková verze, Nové úložiště, Velký rozsah, Náročná operace, Velká popularita, Vysoký rozsah

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší