Na trh přicházejí první české aplikace certifikované přímo pro Windows Vista

Na trh přicházejí první české aplikace certifikované přímo pro Windows Vista

Praha – 1. srpna, 2007. Za pět měsíců od uvedení Windows Vista na český trh došlo k výraznému pokroku v oblasti zlepšení kompatibility běžně používaných aplikací s tímto novým operačním systémem. O tom svědčí i neustále se rozšiřující seznam aplikací certifikovaných jako „Certified for Windows Vista“. Toto označení je udělováno společnostem, jejichž aplikace a zařízení prošly přísným testovacím programem v oblasti kompatibility a bezchybného fungování s operačním systémem Windows Vista.  Hlavními technickými požadavky pro získání certifikátu jsou: spolehlivost, bezpečnost, kompatibilita s Windows Vista a budoucími operačními systémy, instalace a možnost odstranění. V současné době seznam čítá 4 aplikace od českých společností.

Prvním ekonomickým systémem certifikovaným pro Windows Vista se stal program POHODA 2007 od české společnosti Stormware. POHODA je komplexní účetní, ekonomický a informační systém pro malé a střední firmy z řad fyzických a právnických osob, kterým pomáhá vést jejich účetnictví a daňovou evidenci. Systém v rámci certifikace úspěšně prošel přísným testovacím procesem v nezávislých laboratořích společnosti Veritest v USA a získal ocenění společnosti Microsoft „Certified for Windows Vista“. Certifikát je dokladem toho, že program POHODA splňuje všechny bezpečnostní a technologické standardy operačního sytému Windows Vista. Desetitisíce uživatelů tohoto ekonomického systému tak získali garanci stoprocentní kompatibility a funkčnosti s novým operačním systémem.

„Získání certifikátu potvrzuje kvalitu ekonomického systému POHODA a je důkazem toho, že i v prostředí nejnovějšího operačního systému společnosti Microsoft funguje zcela korektně a splňuje velmi náročné požadavky společnosti Microsoft na programy pro Windows Vista,“ říká David Ščerba, vedoucí oddělení vývoje společnosti Stormware.

Dalšími českými společnostmi, které získaly certifikaci „Certified for Windows Vista“, jsou EDU 2000 s aplikakcí edu-learning, SPRINX Systems s aplikací Sprinx CRM Start či truconneXion s programem AuditPro. 

Váš názor Další článek: AMD: čtyřjádrový Phenom na frekvenci 3 GHz

Témata článku: Microsoft, Windows, Vista, Česká aplikace, Operační systém, Testovací program, Malá spolehlivost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší