Na Microsoft Worldwide Partner Conference ohlášena Citrix Essentials for Hyper-V

27. července 2009
Týden Živě: Facebook a Twitter
Na Microsoft Worldwide Partner Conference ohlášena Citrix Essentials for Hyper-V

Tento týden představil Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), na Microsoft Worldwide Partner Conference novou bezplatnou verzi „Express Edition“ ze své produktové řady Citrix Essentials for Microsoft Hyper-V. Tato nová Express Edition je již k dispozici ke stažení a obsahuje převratnou technologii Citrix StorageLink. Pomocí StorageLink mohou administrátoři v prostředí Windows výrazně zjednodušit svoje procesy správy ukládání dat díky snadnému a rychlému nakonfigurování a provozování úložišť ve virtualizačních infrastrukturách Windows Server 2008 Hyper-V a System Center. Citrix Essentials pomáhá administrátorům využívat naplno všech výhod výkonných funkcí pro ukládání dat, jako jsou například deduplikace, thin provisioning, klonování, snapshot a replikace, které jsou jinak skryty za vrstvami proprietárních specializovaných virtualizačních ukládacích souborových systémů.

Nová bezplatná verze Express Edition z řady Citrix Essentials for Hyper-V je určena speciálně pro Windows IT odborníky v raných fázích zavádění Hyper-V. Umožní jim využívat výhod sdíleného úložiště dat s Hyper-V a zjednodušit správu ukládání dat v prostředí virtuálních serverů.

Technologie StorageLink, vestavěná do všech verzí Citrix Essentials for Hyper-V, poskytuje „windowsovým“ IT odborníkům nástroje, které jsou potřebné pro snadnou správu ukládání dat v Hyper-V a iSCSI a Fibre Channel (FC) SAN prostředích, a umožňuje jim využívat pokročilé ukládací technologie od předních dodavatelů datových úložišť, která nabízejí rozsáhlé funkce pro zvýšení výkonu, zlepšení efektivity ukládání a zajištění kontinuity provozu. Odborné odhady ukázaly, že uplatněním úsporných ukládacích technologií, jako jsou deduplikace a thin provisioning, mohou uživatelé Hyper-V často zredukovat svoje nároky na ukládání dat až o 50 procent v závislosti na povaze provozovaných pracovních úloh. V případech vysoké duplikace virtuálních strojů (VM), například u obrazů virtuálních desktopů, zaznamenali mnozí téměř 90procentní pokles spotřeby paměťového prostoru.

Express Edition z řady Citrix Essentials for Hyper-V podporuje až dva Hyper-V servery a jedno diskové pole. Organizace, které si stáhnou bezplatnou Express Edition z řady Citrix Essentials for Hyper-V mohou snadno upgradovat na verze Enterprise nebo Platinum. Enterprise Edition se stanovenou cenou 1500 $ a Platinum Edition se stanovenou cenou 3000 $ nabízejí navíc dynamické poskytování serverů, automatizovaný lab management, automatizovaný stage management a orchestraci workflow.

„Využívání osvědčených praktik pro ukládání dat prospívá virtuálním strojům i nevirtualizovaným pracovním úlohám,“ říká Gordon Mangione, viceprezident Virtualization and Management Division společnosti Citrix. „Naprostá většina dosavadních implementací virtualizace serverů začlenila virtuální stroje (VM) do jednosouborového systému ukládání dat, čímž zabránila virtualizaci velkého procenta aplikací kvůli nedostatečnému výkonu a flexibilitě. Díky Essentials for Hyper-V mohou zákazníci využívat výhod ukládacích služeb, které již mají k dispozici, a zároveň významně zlepšit výkon I/O operací a snížit celkovou spotřebu disků.“

Další článek: Týden Živě: Facebook a Twitter

Témata článku: Express, Citrix, Platinum, Pracovní fáze, Automatizovaná funkce, Division, Osvědčený stroj, Bezplatné využívání, Bezplatná verze, Hyper, Stage, Essentials, Gordon, Ukládání

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší