Na internet vstupují nové bazary, které dýchají pro správnou věc

Na internet vstupují nové bazary, které dýchají pro správnou věc

Pod názvem Dýcháme.cz byl dnes na českém internetu oficiálně spuštěn nový originální projekt, který nabízí uživatelům moderní bazarové služby v kombinaci s kvalitním magazínovým čtením. Projekt sdružuje samostatné internetové portály maximálně přizpůsobené konkrétním cílovým skupinám. Posláním Dýcháme.cz je pomáhat potřebným, o finančních příspěvcích budou rozhodovat sami uživatelé.

Nový projekt s názvem Dýcháme.cz sdružuje samostatně stojící oborové portály, jejichž struktura je rozdělena na dvě části: bazar a magazín. Zatímco prostřednictvím moderního bazaru mohou uživatelé obchodovat s novým či použitým zbožím, magazín je postaven na pravidelně publikovaných článcích plných užitečných tipů, rad a návodů. Projekt cílí v první vlně na matky s dětmi, fotografy, kutily, sportovce a fanoušky značky Apple.

„Nechtěli jsme se vydat stejným směrem jako portálové molochy. Každý z našich portálů reflektuje reálné potřeby konkrétní skupiny lidí a její nejčastější požadavky. Věřím, že velmi brzy vybudujeme početnou komunitu lidí, které budeme pravidelně nabízet nejen profesionální služby a kvalitní informace, ale také možnost se družit a vzájemně spolu sdílet problémy, které jsou jim nejbližší,“ uvedl ředitel projektu Petr Lesenský.

Dýcháme.cz pomáhá potřebným

Dýcháme.cz nenabízí jen bezproblémové obchodování a zajímavé čtení. Posláním projektu je pomáhat potřebným. Již začátkem roku 2010 bude zprovozněn unikátní systém, díky němuž začnou návštěvnici jednotlivých portálů společně dýchat pro dobrou věc. A to formou finančních příspěvků nadacím a charitativním organizacím v libovolné výši. Prostřednictvím ankety na stránkách www.dychame.cz si sami návštěvníci rozhodnou, komu vybraný finanční příspěvek věnují. Vzhledem k propracovanému informačnímu systému budou mít všichni uživatelé vždy přehled o množství darovaných finančních prostředků.

„Formou zajímavých reportáží a rozhovorů budeme našim návštěvníkům pravidelně představovat činnost nejrůznějších sdružení, které se v České republice soustředí na pomoc potřebným. Budeme se také věnovat konkrétním lidským příběhům, na které se mnohdy v případě velkých veřejných sbírek zapomíná. Finální rozhodnutí pak necháme na dárcích; vybrané finanční prostředky vždy rozdělíme procentuálně podle jejich volby,“ vysvětlil Lesenský.

Dýcháme.cz, aneb bude nás pět

Dva z prvních pěti internetových portálů jsou již zprovozněny a stoprocentně fungují. Mezi uživatele Dýcháme.cz již přibývají maminky registrující se na stránkách www.promatky.dychame.cz a fotografové, pro které je určen oborový portál www.profotografy.dychame.cz. Před koncem letošního roku bude zprovozněn třetí portál www.proapple.dychame.cz, který je určen milovníkům výrobků značky Apple, a do konce února 2010 se na své portály mohou těšit i sportovci (www.prosportovce.dychame.cz) a kutilové (www.prokutily.dychame.cz).

„Rozrůstat se pochopitelně nebude jen portfolio našich bazarů. Průběžně budeme přidávatnové funkce, fotogalerie, diskusní fóra či užitečné seznamy nejrůznějších institucí. Ještě v letošním roce navíc odstartujeme velkolepou soutěž, kterou oslavíme spuštění celého projektu,“ doplnil Petr Lesenský.

Další článek: Definitivně: Internet Explorer nebude ve Windows

Témata článku: Sportovec, Profesionální fotograf, Zajímavý dárek, Potřebný člověk

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší