Na internet přichází portál s databází dotací ze Strukturálních fondů EU

Na adrese http://eDotace.cz se dnes představuje otevřený portál Strukturálních fondů Evropské unie, nový interdisciplinární projekt Economie OnLine, divize vydavatelství Economia, poradenské firmy Raven Consulting a Prodotační komory ČR. Základem webu eDotace.cz je bezplatná databáze více než 180 setříděných a snadno vyhledatelných dotací. Informace o dotacích z EU ve formě databáze nikdo jiný v ČR dosud bezplatně nenabízí.
Na internet přichází portál s databází dotací ze Strukturálních fondů EU

Důvodem vzniku portálu eDotace.cz byla snaha poskytnout kvalitní a přesné informace o Strukturálních fondech, které by měly pomoci efektivnímu čerpání finančních prostředků ze zdrojů EU. „Projekt eDotace pomůže žadatelům o subvence zorientovat se ve složité síti dotačních možností a krok po kroku je povede od realizace jejich vizí až po úspěšné vyčerpání dotace,“ říká o projektu Petr Štěpánek, ředitel Economie OnLine. „Cílem portálu je přispět k tomu, aby Česká republika byla nejefektivnější zemí z přistupujících států při čerpání dotací ze zdrojů EU.“

Celý projekt eDotace je postaven na rozsáhlé a unikátním způsobem členěné databázi dotačních titulů z fondů EU, které jsou uživatelům k dispozici zdarma. Jan Havránek, ředitel Raven Consulting, dodává: „Analýza a rozbor všech dostupných dokumentů umožnily přesnou specifikaci kritérií, které musí žadatel při podání žádosti o dotaci splnit, a dále typů investic, které mohou být podpořeny ve formě dotací. Portál je schopen vytvořit přesný dotační profil pro každého unikátního žadatele tak, aby nemusel procházet stovky či tisíce stran textů.

Vyhledávání dotací je jednoduché a umožňuje najít vhodné dotace pro kterýkoli subjekt. Uživatelé portálu mají tři možnosti, jak možné dotace pro své společnosti vyhledávat:

·         Volně procházet jednotlivé dotační tituly, řazené v jednoduché stromové struktuře.

·         Zaregistrovat se (pomocí několika základních údajů o společnosti) a nechat si nabídnout přehled možných aktivit, které by mohly být spolufinancovány z prostředků EU.

·         Vyhledat si dotaci na konkrétní investici. K tomu postačí předchozí vyhledávání doplnit o další údaje a zbytek zařídí systém za uživatele sám. 

O tom, na co se při podávání projektu zaměřit a čemu se naopak vyhnout, informuje internetová poradna. eDotace nabízejí rovněž pomoc při realizaci výběrových řízení a navazování výhodných obchodních kontaktů. Série seminářů pak poskytne možnost získat znalosti o čerpání dotací a jejich financování. Na portálu nechybí ani aktuální zpravodajství a odborné články o fondech Evropské unie z deníku Hospodářské noviny, týdeníku Ekonom, ale i z dalších titulů vydavatelství Economia (např. z měsíčníků Moderní obec, Stavitel či Právní rádce). V brzké době projekt nabídne možnost objednat si zdarma elektronický newsletter, resp. pravidelné zasílání e-mailů s upozorněním na tyto aktuální články.


Leona Daňková
vedoucí projektu eDotace

Váš názor Další článek: Online přednáška: Oheň a člověk

Témata článku: Internet, Evropská unie, Leon, Newsletter, Raven


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky