Na český trh přicházejí nové počítače s revolučními čipy Intel

Na český trh přicházejí nové počítače s revolučními čipy Intel

Nové procesory, které nezávislí analytici považují za jeden z nejpřevratnějších produktů v historii společnosti Intel, dorazily na český trh. Procesory s kódovým označením Intel Sandy Bridge, které budou pohánět počítače všech významných globálních i lokálních značek, dále zdokonalí práci s počítačem zejména v oblasti grafiky a vizuálních technologií, současně jejich uživatelé významně ušetří za jejich spotřebu.

Společnost Intel na český trh uvádí revoluční novou procesorovou řadu Intel Core druhé generace. Na této architektuře poběží notebooky a další počítačové technologie všech významných mezinárodních výrobců, například 100mega, Acer, Agem, Alfacomp, Alza.cz, Asus, ATC, Dell, ED systém, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Packard Bell, Prestigio, Samsung, Toshiba a TS Bohemia, kteří své produkty představili v průběhu dnešního oficiálního uvedení Intel Core druhé generace v České republice.

„Na náš trh se dostaly produkty všech významných mezinárodních i lokálních výrobců počítačů. Zákazníci si tak mohou vybrat z jejich široké nabídky,“ řekl Evžen Pavlovský, regionální manažer společnosti Intel pro střední a východní Evropu, a dodává: „Integrace nové technologie Intel HD Graphics do každého 32nm jádra umožňuje významné zlepšení výkonu oproti grafice předchozí generace, a to jak pro zpracování HD médií, tak pro hraní počítačových her.“

Mezi novými funkcemi uživatel najde Intel Insider, Intel Quick Sync Video, novou verzi oceňovaného displeje Intel Wireless Display (WiDi), který nyní nabídne i rozlišení 1080p HD a ochranu obsahu pro ty uživatele, kteří si budou chtít promítat HD obsah z notebooku na televizor.

Nová vizuální zkušenost pro dnešní životní styl

Druhá generace procesorů Intel Core je vůbec první „viditelně inteligentní“ mikroarchitekturou, jež kombinuje technologii vizuálního zobrazení a 3D s výkonnostně špičkovými mikroprocesory v jednom jediném čipu. Čipy nabízejí uživatelům výrazně vyšší výkon při delší životnosti baterie a zároveň umožní vyrábět tenčí, lehčí a inovativnější notebooky i desktopy.

Nová technologie počítačové grafiky se zaměří na ty oblasti, které dnes uživatelé při práci s osobním počítačem využívají nejčastěji, tj. video ve vysokém rozlišení (HD), fotografie, hraní počítačových her, multi-tasking, sociální sítě a multimédia. Každý z procesorů Intel Core druhé generace obsahuje zdokonalené vizuální technologie, například grafiku Intel HD nové generace. Pro spotřebitele to znamená výrazně lepší zkušenost při práci s počítačem, daleko lepší řízení spotřeby, vyšší efektivitu a delší výdrž na baterie.

Dalším jedinečným aspektem nových procesorů Intel Core druhé generace je funkce Intel Quick Sync Video. Tento integrovaný hardwarový akcelerátor umožňuje velice rychlé editování a sdílení a je díky němu možné během několika minut udělat to, co kdysi trvalo celé hodiny. Uživatelé teď mohou rychleji než v minulosti editovat, konvertovat a sdílet svá videa s přáteli a rodinou. Intel odhaduje, že pětiminutové HD video, jehož konverze na iPod zabere čtyři minuty, by mohlo být zkonvertováno za pouhých 16 sekund.

Vynikající výkon, energetická účinnost a inteligence

Procesory Intel Core i3, i5 a i7 jsou rovněž vybaveny technologií Intel Turbo Boost 2.0. Tato technologie dokáže automaticky přerozdělovat kapacitu jádra procesoru a grafiky tak, aby byl zajištěn co nejvyšší výkon – díky tomu má uživatel k dispozici nárůst výkonu právě tehdy, když ho zrovna potřebuje.

Z již představených vlastností nového čipu stojí za zmínku funkce Intel Advanced Vector Extensions (AVX), Intel InTru 3-D nebo Intel Clear Video Technology HD. Funkce Intel InTru 3-D umožňuje zobrazování obsahu ve 3D na HDTV, které jsou touto funkcí vybaveny, anebo na počítačových monitorech připojených přes HDMI 1.4, což výrazně zvyšuje zážitek z filmu.

Intel AVX zvyšuje výkon u náročných vizuálních aplikací, jako je zpracování audia nebo profesionální editace video záznamu, případně spojování fotografií. Intel Clear Video zlepšuje vizuální kvalitu a věrné zobrazení barev při přehrávání videa, díky čemuž nabízí skvělý zážitek ze sledování displeje.

Aby si uživatelé mohli vybrat ten správný počítač vybavený procesory Intel Core druhé generace, představila společnost Intel široké spektrum SKU včetně procesorů připravených pro Intel vPro.

Čipy jsou vyráběny 32nm výrobním procesem na druhé generaci tranzistorů high-k metal gate. Tyto jedinečné výhody dále zvyšují výkon, snižují energetické nároky na baterii, umožňují vyrábět menší přístroje a celkově snižují výrobní náklady.

Intel oznámil, že celkem bude na trh uvedeno na 20 procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad: mimo jiné nové procesory Intel Core i7, i5 a i3, čipové sady Intel 6 Series a adaptéry Intel Centrino Wi-Fi a WiMAX. Očekává se, že přední výrobci počítačů po celém světě v tomto roce použijí právě představené technologie Intel ve více než pěti stech modelů.

Systémy o čtyřech jádrech jsou k dispozici od 9. ledna, systémy o dvou jádrech budou k dispozici během února. Video, testy, fotografie a další detaily najdete na adrese www.intel.com/newsroom/CES.

V prvním kvartále bude dostupných 20 procesorů, například nejvyšší model Intel Core i7-2600K je dostupný od 6900 Kč s DPH a Intel Core i5-2400 již od 4100 Kč.

Spot k novým procesorům se shodou okolností natáčel v Praze - společnost Intel zde zinscenovala "multimediální" honičku fiktivních postav v originálních kulisách - známých počítačových aplikací a internetových serverech:

 

Témata článku: Bohemia, Core, Gate, Intel Core, Intel Core I3, Intel Core I5, Intel Core I7, Intel HD Graphics, Metal, Packard Bell, Quick, Vector, 3d televizory, Televizory Samsung, Core i5, Výrobní jádro, Dnešní video, Nový uživatel, Nová generace, Nová technologie, Nejvyšší výkon, Nový čip, Intel HD, Nový procesor, Nová fotografie

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí