MyQ Free: Lék na Vaše tiskové náklady nyní zdarma

MyQ Free: Lék na Vaše tiskové náklady nyní zdarma

Společnost Janus uvádí na trh bezplatnou verzi systému pro správu, zabezpečení a monitoring tiskových úloh MyQ Free. Uživatelé mohou díky tomu ušetřit ročně až desítky tisíc korun.

Volně distribuovaná verze nabízí sledování nákladů na tisk a jejich rozložení podle jednotlivých uživatelů a tiskových zařízení. Například díky velice podrobné historii je možné dohledat s přesností na minuty, kdy který uživatel tiskl na konkrétním přístroji. Řešení také poskytuje přehled o přetěžování, nebo naopak nevytížení tiskových zařízení, na jehož základě se dají jednotlivé stroje efektivněji rozmístit. Dále umožňuje i řízené omezení přístupu, čímž lze zamezit například velkému množství nekontrolovatelných barevných tisků.

Nad ostatními freewarovými produkty vyčnívá MyQ Free zejména možností integrace s hardwarovými komponentami - po zakoupení terminálu se čtečkou lze rozšířit řešení MyQ Free o pokročilé funkce, jako jsou zabezpečené kopírování a tisk nebo takzvaný odložený tisk, který umožňuje zaměstnancům vybrat si tiskové zařízení nikoliv při zadávání úlohy k tisku, ale až v momentě, kdy ji chtějí fyzicky vytisknout a identifikují se svou osobní kartou. To je vhodné především v případě, když na některém ze strojů dojde k poruše, nebo je momentálně obsazen jiným uživatelem.

Mezi další přednosti této bezplatné verze patří online účtování, kdy systém vzdáleně načítá přímo počítadla tiskových zařízení a účtuje pouze fyzicky vytištěné stránky. Pokud je úloha během tisku zrušena, nebo pozastavena, zaúčtuje se jen ta část, která se již vytiskla. Podstatnou výhodou je také přehledné webové rozhraní, které každému uživateli umožňuje přístup k vlastním tiskovým úlohám a statistikám bez jakékoliv instalace na uživatelské stanici. Webové rozhraní navíc podporuje všechny nejčastěji používané prohlížeče, takže správa a sledování tisku jsou dostupné odkudkoliv, nezávisle na operačním systému.

V neposlední řadě je nutné zdůraznit dlouholeté stabilní zázemí výrobce a možný upgrade systému na verzi MyQ Business nebo MyQ Business Pro, jejichž aktivace se provádí pouhým zadáním dokoupeného licenčního klíče. Uživatel tím získá ještě větší kontrolu a další pokročilé funkce, mezi které patří například kreditní účtování, skenovací modul, importní a exportní funkce, integrace s adresářem LDAP, replikace dat mezi jednotlivými pobočkami, monitoring lokálních tiskáren, nebo možnost vynucení duplexu, sešití, počtu kopií či modifikace tiskových úloh.

MyQ Free nemá žádné omezení času nebo počtu uživatelů, nabízí možnost spravovat až 75 tiskových zařízení a komunikuje s většinou tiskových přístrojů nezávisle na jejich výrobci. MyQ Free je v současnosti kompatibilní již s 375 modely tiskových zařízení značek Canon, Dell, Develop, Gestetner, HP, Konica Minolta, Kyocera, Nashuatec, OCÉ, Rex Rotary, Ricoh, Sharp, Toshiba, Triumph-Adler a Utax.

Software je zdarma ke stažení nově na www.myq-free.cz, kde zároveň naleznete podrobnější informace.

„Díky MyQ Free mohou firmy ušetřit v porovnání s komerčními nástroji pro správu tiskových úloh i více než 40 tisíc korun jen za jeho pořízení. Nasazením MyQ Free dochází následně k řízení tiskového objemu a eliminaci nežádoucího tisku, což přináší další desítky tisíc korun každý rok. Navíc při obměně tiskových zařízení poskytne MyQ Free přesné podklady pro optimální výběr, a tím minimalizuje celkové náklady na vlastnictví, takzvané TCO,“ říká Martin Januš, ředitel společnosti Janus, která MyQ vyvíjí a prodává kromě ČR v dalších 8 zemích.

Další článek: Nový Total Commander 7.50a přináší rychlejší porovnání adresářů

Témata článku: Konica Minolta, Monitoring, Adler, Free, Kyocera, Tisíc korun, Triumph, Omezená možnost, Duplex, Pokročilý uživatel, Jednotlivý uživatel, Moment, Bezplatná možnost, Úloha, Janus, Jednotlivé verze, Tisíc uživatelů, Pokročilá funkce, Bezplatná verze, Ricoh, Nejlepší tiskárny na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně