Multimediální netbook Eee PC 1201N s dvoujádrovým procesorem Intel Atom 330 a grafickým jádrem NVIDIA ION

Multimediální netbook Eee PC 1201N s dvoujádrovým procesorem Intel Atom 330 a grafickým jádrem NVIDIA ION

ASUS představil nový netbook Eee PC v podobě modelu 1201N. Tento stylový multimediální netbook s 12“ displejem je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Atom 330 a grafickým procesorem NVIDIA ION, což přináší do kategorie netbooků vyšší výkon. Plnohodnotná ergonomická klávesnice s jasně oddělenými tlačítky umožňuje velmi pohodlné psaní. Tento netbook navíc nabízí hybridní úložiště s celkovou kapacitou 750 GB*, což je dostatečný prostor pro uchování velkého množství multimediálního obsahu.

Doporučená koncová cena modelu je 12 775 Kč s DPH.

Rychlejší než dříve

Eee PC 1201N se odlišuje od běžných netbooků, které obvykle využívají pouze jednojádrový procesor Atom. Disponuje dvoujádrovým Intel Atom 330, nabízí dva DIMM sloty pro dvoukanálové paměti DDR, a proto je Eee PC 1201N schopen dosáhnout mnohem vyššího výkonu v testech PCMark05 a 3DMark06 než kterýkoli ze současných netbooků.

Vhodný i pro multimediální využití

Eee PC 1201N využívá grafický procesor NVIDIA ION. Ten nabízí kvalitní multimediální výkon včetně podpory HD videa a PC her. Technologie NVIDIA CUDA ještě vylepšuje schopnosti Eee PC 1201N při práci s vizuálním obsahem, neboť urychluje zpracování úloh s vysokými nároky na procesor, jako je například úprava videa.

Netbook Eee PC 1201N obsahuje také předinstalovanou aplikaci ArcSoft SimHD, která vylepšuje standardní kvalitu videa na vysoké rozlišení. SimHD – zásuvný modul pro ArcSoft TotalMedia Theater – zlepšuje kvalitu obrázků a podporuje také celou řadu formátů souborů. Uživatelé si proto budou moci dopřát plynulé video ve vysokém rozlišení na 12,1" HD displeji nebo prostřednictvím vestavěného portu HDMI sledovat video v rozlišení Full HD 1080p s 7.1kanálovým zvukem.

„ASUS Eee PC 1201N nabízí na netbook velmi vysoký výkon. Eee PC s grafickým jádrem ION je ideální pro každého, kdo hledá netbook, na němž se dá bez problémů přehrávat HD video, sdílet a upravovat fotografie, příležitostně hrát hry nebo převádět video do přenosného multimediálního přehrávače. S připravovaným přehrávačem Adobe Flash Player 10.1 bude na tomto počítači brzy možné přehrávat HD videa stejně dobře, jako na špičkovém stolním PC,“ vysvětluje Rene Haas ze společnosti NVIDIA.

Prostorné úložiště pro data

Netbook Eee PC 1201N disponuje úložným prostorem 250 GB na HDD a navíc 500 GB*** prostřednictvím on-line úložiště ASUS WebStorage, takže uživatelé budou mít k dispozici celkem 750 GB pro uchovávání filmů, hudby i fotografií. ASUS WebStorage uživatelům usnadňuje nejen sdílení dat s přáteli nebo rodinou, ale kromě toho jim prostřednictvím jednoduchého rozhraní založeného na principu drag-and-drop nabízí také přístup k tapetám na plochu, hrám a softwaru, které jsou zcela zdarma.

Technické parametry

Eee PC 1201N

Displej

12,1" s LED podsvícením a rozlišením WXGA (1366×768)

Operační systém

Originální systém Windows® 7

Procesor

Dvoujádrový procesor Intel® Atom™ 330

Grafické jádro NVIDIA® ION™

Operační paměť

DDR2 SO-DIMM 2 GB/3 GB**

Úložiště

250 GB/320 GB HDD + 500 GB* ASUS WebStorage

Bezdrátové připojení k síti

802.11b/g/n na 2,4 GHz, Bluetooth 2.1 + EDR**

Výdrž baterie

5 hodin*, 6článková Li-ion baterie 63 Wh

Multimédia

Kamera

0,3Mpx** (s funkcí digitálního přiblížení)

Audio kodek

Hi-Definition Audio CODEC

Reproduktory

Stereofonní reproduktory

Vestavěný mikrofon

ano

Rozhraní (vstupy/výstupy)

1 × port VGA (15pinový D-sub pro externí monitor), 1 × HDMI, 3 × USB 2.0, 1 × LAN RJ-45, 2 × Audio jack (sluchátka a mikrofon), čtečka karet: MMC/SD(SDHC)

Proporce

Rozměry

296 mm (Š) × 208 mm (H) × 27,3–33,3 mm (V)

Hmotnost

1,46 kg

Barva

Černá, stříbrná, modrá, červená

* Skutečná doba provozu závisí na modelu produktu, způsobu použití a aktuální konfiguraci. Více informací naleznete na webových stránkách http://eeepc.asus.com/global/computing.html. Předpokládaná maximální výdrž baterie v systému Windows® 7 byla měřena pomocí aplikace MobileMark® 2.

** Dostupnost závisí na vybraném modelu, zemi a podpoře operátora. Podrobné informace naleznete na webových stránkách společnosti ASUS.

*** 500GB úložiště ASUS WebStorage je bezplatně dostupné v rámci zkušební doby 1 rok. Více informací naleznete na webových stránkách www.asuswebstorage.com.

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Více informací naleznete na webových stránkách www.asus.com .

Témata článku: Technický parametr, SDHC, Mikrofony k pc, Stylový obrázek, Vestavěný mikrofon, Webové úložiště, Asus Eee Pc, Bezdrátová klávesnice k pc, Rozhraní HDMI, Vysoký obsah, Asus Eee, Netbook, Úložný prostor, Plnohodnotný LAN

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje