MULTIMA dodavatelem řešení NetIQ pro eBanku

Praha, 8. února 2006 – Společnost MULTIMA, poskytovatel profesionálních služeb v oblasti IT, se stala dodavatelem řešení NetIQ WebMarshal pro eBanku. Cílem řešení bylo zlepšit kontrolu webového provozu a maximalizovat ochranu před potenciálně škodlivým obsahem.
MULTIMA dodavatelem řešení NetIQ pro eBanku

Na základě vyhodnocení výsledků poptávkového řízení na systém pro monitorování a řízení přístupu k webu eBanka zvolila NetIQ WebMarshal, jehož dodavatelem je na českém trhu společnost MULITMA. V porovnání s ostatními hodnocenými produkty byla oceněna flexibilita řešení NetIQ Marshal, která umožňuje customizaci zohledňující konkrétní potřeby zákazníka. Dalším důležitým faktorem byla cena licence a maintenance.  

Josef Dušek, manažer oddělení Síťová infrastruktura, eBanka, a.s.: „Webové stránky často obsahují škodlivé kódy, virové nákazy, spustitelné soubory, které se dají jen obtížně kontrolovat a v důsledku toho může docházet k nekontrolovanému uploadu dat. V eBance na problematiku ochrany dat klademe velký důraz. Proto jsme se rozhodli hledat systém pro monitorování a řízení přístupu k webovým stránkám. Řešení společnosti MULTIMA vyhovovalo potřebám eBanky nejlépe.“  

Role společnosti MULTIMA, která je mj. NetIQ Premier Resellerem, zahrnovala předprodejní fázi, implementaci a zaškolení uživatelů včetně zprovoznění a pomoci s kategorizací webových stránek. Reportovací část podpořila Multima speciálně vyvinutým modulem, kde  šlo především o přizpůsobení přednastavených reportů do prostředí standardních technologií s cílem nadefinovat požadované reporty podle konkrétních požadavků zákazníka. Díky řešení NetIQ došlo v rámci eBanky k dalšímu zlepšení úrovně bezpečnosti a zvýšení transparentnosti přenosu dat v internetovém provozu.  

O společnosti eBanka

eBanka je univerzální banka pro movité fyzické osoby a malé a střední firmy. Svým klientům nabízí ucelené portfolio finančních produktů a služeb s důrazem na využívání přímého bankovnictví. eBanka je součástí finanční skupiny České pojišťovny, nejsilnější české finanční skupiny. Česká pojišťovna drží 99,9 % akcií eBanky. Celkový počet klientů eBanky již přesáhl 470 tisíc. Téměř 114 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky; 177 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 183 tisíc klientů aktivně využívá stříbrnou úvěrovou kartu HomeCredit. eBanka je držitelkou ocenění Nejdynamičtější banka roku 2005 a Účet roku 2005.

O MULTIMA a.s.

MULTIMA a.s. je významnou společností na trhu služeb v oboru informační technologií, zejména v oblasti softwarového vývoje, IT managementu a bezpečnosti, IT infrastruktuře a podpoře. Firma se zaměřuje na střední a větší společnosti v oblasti pojišťovnictví, bankovnictví, cestovního ruchu a utilit. Společnost MULTIMA a.s. vznikla jako ryze česká firma s cílem dosáhnout a udržet pozici silné profesionální firmy dodávající kvalitní IT služby. 

Témata článku: Maintenance, Premier, ETA

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje