MULTIMA dodá do skupiny Metrostav dohledové řešení pro 2 000 počítačů

18. ledna 2006
Corel uvolnil WordPerfect Office X3
Praha, 17. ledna 2006 – Společnost MULTIMA, poskytovatel profesionálních služeb v oblasti IT, zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku softwarového řešení z oblasti Desktop Management pro skupinu Metrostav. MULTIMA bude realizovat projekt implementace dohledového řešení Altiris pro cca 2 000 klientských počítačů postupně ve společnostech Metrostav, Subterra a Metrostav Slovakia. Dokončení projektu a uvedení řešení do provozu se plánuje na květen 2006.
MULTIMA dodá do skupiny Metrostav dohledové řešení pro 2 000 počítačů

Skupina Metrostav nasadí řešení společnosti Altiris Client Management Suite a Altiris Asset Management Suite. Řešení umožňuje v prostředí desktopových PC, notebooků a handheldů automatizovat veškeré rutinní operace, realizovat proaktivní správu zařízení a zvyšovat jejich dostupnost, a poskytovat rychlou, centralizovanou obnovu uživatelských nastavení a dat.

 

Metrostav si od nasazení řešení Altiris slibuje především integraci dohledových nástrojů a následné sjednocení monitoringu infrastruktury. Dovolí rovněž podnikovým uživatelům a administrátorům využívat nové služby jako např. automatizovaný deployment a patch management počítačů.   Výsledkem implementace bude možnost dohledu z jednoho místa, jeho vyšší efektivita a redukce nákladů na řízení a dohledování celé IT infrastruktury.

 

„Společnost MULTIMA nabídla prostřednictvím jejího partnerství s firmou Altiris řešení, které dokáže splnit i naše nejnáročnější požadavky a které je dnes fakticky číslem jedna na trhu,“ řekl Ing. Dušan Pokorný ze společnosti Subterra, která bude zajišťovat správu stanic v síti skupiny Metrostav. „Nové nástroje nám umožní rozšířit  dohledování na vrstvu osobních počítačů a společně s již monitorovanou serverovou infrastrukturou ji integrovat do jednoho dohledovaného IT prostředí.“

Témata článku: Asset Management

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí