Multifunkční zařízení OKI Printing Solutions

Snaha o stále efektivnější pracovní postupy a také rostoucí počet menších firem jsou důvody pro rozvoj trhu multifunkčních zařízení (zkráceně MFP). MFP je integrované zařízení zajišťující několik funkcí: tisk, skenování, kopírování a faxování. Původně byla vytvořena s ohledem na prostorové a finanční úspory. Nyní se z nich stalo ideální řešení pro firmy, které bedlivě sledují náklady a mají omezený prostor. Nedávný posun zájmu firemních uživatelů z oblasti menších firem od černobílých a barevných tiskáren k multifunkčním barevným zařízením tento vývoj potvrzuje.
Multifunkční zařízení OKI Printing Solutions

OKI Printing Solutions je průkopníkem v oblasti multifunkčních zařízení. Cílem Oki je zajistit tisková řešení podle potřeb dnešních podnikových zákazníků, a proto využívá své osvědčené LED technologie při výrobě celé řady nových multifunkčních produktů. Tyto novinky zajišťují v kombinaci se stávajícími produkty široké portfolio, které odráží vývoj požadavků trhu směrem k cenově výhodným MFP, bez kompromisů v oblasti rychlosti či kvality.

Multifunkční zařízení dnes
MFP představují rychle rostoucí tržní segment, který se skládá z výkonných černobílých MFP, zahrnujících funkce skeneru, kopírky a faxu a v poslední době velmi oblíbených strojů s černobílým i barevným tiskem. V souladu se snahou o uspokojení potřeb různých firem nabízí OKI Printing Solutions řadu A4 a A3 černobílých a barevných MFP.  

Nabídka řady černobílých produktů zahrnuje zařízení B4520 MFP a B4540 MFP. Pro mnoho firem je černobílý tisk stále nedílnou součástí každodenní činnosti. Jedná se o cenově výhodnou cestu pro firmy, které potřebují rychlý, spolehlivý a výkonný multifunkční stroj, použitelný pro celou řadu aplikací – od běžného kancelářského tisku, až po personalizované dokumenty či adresní štítky.

B4520 MFP je cenově výhodné stolní řešení pro jednotlivé uživatele, zatímco B4540 MFP je rychlý a univerzální síťový stroj pro malé až střední pracovní skupiny. Obě zařízení uživatelům umožňují tisk, skenování, kopírování i faxování.

Nejnovější přírůstky v nabídce OKI Printing Solutions patří do řady barevných a černobílých MFP – série C5500 MFP a C9800 MFP. Nové produkty kombinují nadstandardní rychlost, kvalitu, nízké náklady a efektivitu řešení OKI Printing Solutions s novými technologiemi zajišťujícími špičkový dokument management a vyšší produktivitu.

Série C5500 MFP rozšiřuje nabídku C5510 MFP a C5540 MFP v oblasti jednoprůchodových barevných a černobílých A4 multifunkčních zařízení. Vůbec poprvé mají střední a malé firmy k dispozici dostupné MFP zařízení s oboustranným barevným a černobílým tiskem, síťovým skenováním, kopírováním a faxováním.

Pro větší pracovní skupiny je zde C9800 MFP, které organizacím zpřístupňuje konkurenceschopný interní tisk špičkových barevných dokumentů. Toto A3 multifunkční řešení je ideální pro podniky, které ocení jednoprůchodový tisk, skenování, kopírování a síťové faxování v jediném integrovaném zařízení.

Technologie
Jako průkopník tiskových technologií figuruje OKI Printing Solutions mezi předními firmami i v oblasti vývoje MFP zařízení. Konkrétní zkušenosti s tiskovými zařízeními se datují až na začátek minulého století, kdy byly vyrobeny první komerční produkty. Dnes OKI Printing Solutions využívá kombinace osvědčených technologií při výrobě inovativních a spolehlivých multifunkčních zařízení. S využitím špičkových technologií úspěšných barevných a černobílých tiskáren série C3000 a C5000 nabízí OKI Printing Solutions trhu řadu zajímavých barevných a černobílých MFP. Nové portfolio přináší řadu dalších technických inovací.

Technologie LED – OKI Printing Solutions je průkopníkem jednoprůchodové digitální LED technologie, která vedla k dostupnému barevnému tisku. Umístěním čtyř tiskových jednotek (C,M,Y,K) do řady je možné tisknout všechny čtyři barvy během jednoho průchodu papíru, díky čemuž jsou barevné tiskárny a multifunkční zařízení OKI Printing Solutions spolehlivější, flexibilnější a rychlejší než klasické tiskové systémy.

Automatické vyvážení barev – speciální funkce zařízení OKI Printing Solutions zajišťuje konzistentní podání barev po celou dobu životnosti produktu, i po výměně tonerů či obrazového válce.

Následující moderní funkce obsahují MFP formátu A4:

Scansoft Paperport – software pro černobílé a barevné MFP umožňuje skenování papírových dokumentů přímo do PC, a díky tomu i snazší správu dokumentů. OCR (rozpoznávání textu) – je dostupné na černobílých a barevných A4 MFP. Software pro rozpoznávání textu přemění obrázek naskenovaného dokumentu na elektronický text, který mohou uživatelé dále upravovat a kopírovat.

Multifunkční stroje A3 jsou vybaveny následujícími funkcemi:

Technologie EFI Fiery™ – unikátní sada funkcí pro řízení tisku a správu úloh optimalizuje workflow a výsledné tisky. Řešení, které bylo vyvinuto ve spolupráci s předním výrobcem systémů pro práci s digitálním obrazem a správu textu, uživatelům umožňuje pohodlnou správu tiskových úloh, jejich pozastavení, změnu pořadí, rychlý či opakovaný tisk. Uživatelé si mohou v mezičase prohlížet a opravovat tiskové úlohy, ukládat speciální barevné profily pro zachování konzistentního podání tisku nebo řídit veškerý tisk prostřednictvím vybraného uživatele, který zajišťuje vyvážené využití různých výstupních zařízení.

ProQ2400 a ProQ4800 – na rozdíl od tradičních tiskáren, které v jednotlivých bodech aplikují toner pouze ve dvou úrovních (ano nebo ne, černá nebo bílá), vícevrstvá technologie dokáže vytvořit až 32 úrovní intenzity, a vytvořit tak při stejné velikosti bodů širší škálu odstínů šedi. Tato exkluzivní technologie zlepšuje jednak vykreslení grafiky v brožurách a letácích, ale zajišťuje také jemnější podání barevných odstínů.

RFID (Radiofrekvenční identifikace) – je metoda vzdáleného ukládání a nahrávání dat za použití zařízení nazvaných RFID štítky a transpondéry. RFID štítky jsou malá zařízení, například v podobě samolepících štítků, které lze na produkty připevnit nebo do nich zabudovat. RFID štítek obsahuje anténu, která umožňuje příjem a odezvu na radiové signály z RFID vysílače. OKI Printing Solutions tuto technologii používá ke sledování množství toneru v tiskárnách.

Automatická detekce média – tento software zjednodušuje používání různých typů médií. Uživatelé jednoduše naplní zásobníky potřebnými druhy tiskových médií a MFP při tisku automaticky vybere požadovaný typ.

Podnikové aplikace
Rostoucí popularita multifunkčních zařízení v moderním podnikovém prostředí je výsledkem změn pracovních postupů a priorit. Tato zařízení představují integrované řešení, které odráží vývoj podnikového trhu. Je vhodné zejména pro firmy, které sledují náklady, využití prostoru a zároveň vyžadují vysokou kvalitu a efektivitu. Tento trend je patrný jak v oblasti větších podniků, kde sledují efektivitu pracovních výsledků, tak v oblasti malých firem, které hledají řešení profesionálního tisku bez kompromisů v oblasti prostoru, rychlosti a výše nákladů.

Klíčové trendy, ve kterých MFP figurují:  

> Rostoucí množství malých firem a stoupající počet lidí pracujících z domova, malé nebo mobilní kanceláře. Tito uživatelé potřebují cenově dostupné řešení tisku, skenování a faxování, což otevírá ohromné příležitosti pro multifunkční zařízení.

> Šetření v oblasti prostoru, času a nákladů. Vzhledem k rostoucím nákladům na kancelářské prostory se stala jejich racionalizace klíčovou otázkou. Tento trend společně se zájmem zaměstnanců o menší, kompaktnější techniku vede k rostoucí poptávce po miniaturizovaných produktech s malým půdorysem.

> MFP představují pro firmy, které by jinak musely investovat do čtyř samostatných zařízení výraznou finanční úsporu. Nabídka multifunkčních zařízení OKI Printing Solutions přináší jedinečný poměr cena/výkon.

> Non-stop internetová společnost posunula hranice normálního pracovního dne. Delší pracovní doba, značný důraz na efektivitu a kompetence klade na produktivitu pracovníků velké nároky. MFP řešení OKI Printing Solutions přinášejí časové i finanční úspory. Kombinace několika zařízení do jednoho produktu šetří čas na zapracování obsluhy, doplňování spotřebního materiálu a správu zařízení.

> Rostoucí závislost na e-mailu a internetové komunikaci. Skenování do e-mailu a faxování z PC je dnes považováno za důležitější než tradiční faxování. Nové postupy mají výhodu v tom, že nevyžadují samostatnou telefonní linku, lze zachovat barevnost a uživatelé mohou dokumenty snadno archivovat ve firemní síti.

> In-sourcing. V rámci snah o maximální efektivitu si firmy uvědomují, že řadu tiskových zakázek si mohou vyrobit v profesionální kvalitě samy. Díky vysoce kvalitním barevným technologiím obsaženým v nejnovějších MFP zařízeních mají potřebnou sadu nástrojů v jednom kompaktním systému.

> Zaměření na dokument management. Hodnota dokumentů spočívá v jejich obsahu a na ně navazujících postupech. MFP přispívají ke snížení ztrát a efektivnější a přehlednější správě kancelářských technologií.

> Jednodušší a bezpečnější archivace. Díky funkci skenování do e-mailu se urychluje komunikace, zpřístupňuje barevný přenos a je možná okamžitá síťová archivace dokumentů. Prostřednictvím skenování na FTP server je možné efektivně a rychle sdílet velké množství informací. Skenování do schránky zajišťuje uložení informací na disk počítače pod ochranou heslem – k důvěrným faxovaným a tištěným dokumentům se tak dostane výhradně majitel správného ID kódu.

Výhody MFP
Multifunkční produkty přinášejí hmatatelné výhody v běžném kancelářském prostředí i v oblasti středních a malých firem.

Finanční a prostorové úspory
Multifunkční zařízení jsou dnes zajímavá jak z hlediska pořizovacích, tak i provozních nákladů – přičemž jeden z nejlepších poměrů cena/výkon přináší C9800 MFP. Jedno zařízení namísto čtyř znamená výraznou úsporu provozních nákladů, kupuje se pouze jeden spotřební materiál. MFP vyžaduje menší objem údržby a nabízí zajímavou alternativu k dlouhodobým pronájmům drahých kopírovacích strojů. Spojení několika funkcí dohromady je rovněž zajímavé v kancelářích s vysokou cenou podlahové plochy.

Vyšší produktivita
Nabídka MFP od OKI Printing Solutions přináší vysokou produktivitu rychlého barevného a černobílého tisku. Rychlejší tisk umožňuje připojení vyššího počtu uživatelů a vytištění většího množství dokumentů při dokončování těsně před uzávěrkou. Model C9800 MFP maximalizuje efektivitu snížením prostojů a jednoprůchodovým oboustranným skenováním a barevným kopírováním s nejvyšší rychlostí v dané kategorii. Zařízení série C5500 MFP přináší rychlost kopírky při zachování kvality a dostupnosti na úrovni tiskárny.

Lepší správa dokumentů
Firmy si ve stále větší míře uvědomují význam kvalitní správy dokumentů. Dnešní technologie obsažené v pokročilých systémech, například špičková technologie EFI Fiery™, umožňují výrazné zvýšení kvality a efektivity.

Univerzální
Přirozenou výhodou MFP je jednoduchost a univerzálnost, kterou čtyři samostatné stroje zajistit nemohou. Během vývoje produktů se podařilo spojit nadstandardní funkce jednotlivých zařízení do jediného produktu. Mezi nedostižné možnosti patří například schopnost práce s různými médii, faxování na počítač, skenování na FTP server a e-mail. 

Budoucnost multifunkčních zařízení
Trh s MFP zažívá ve srovnání s jednoúčelovými produkty nebývalý růst. Schopnost nabídnout řešení potřeb vysoce zatíženého moderního firemního prostředí je jednoznačnou výhodou pro budoucnost. Současný růst tohoto trhu bude podle odhadů pokračovat spolu s tím, jak budou přední výrobci uvádět další sofistikovaná multifunkční řešení s rozšířenou funkčností a výbornou dostupností. Není překvapující, že se multifunkční zařízení stávají běžnou výbavou malých firem i velkých korporací.

Úkolem dodavatelů bude ukončit rozšířené chybné koncepce a držet se poptávky konkrétních firem. Výrobci musí dokázat, že MFP skutečně představují cenově úsporné řešení a obsahují spolehlivé technologie. S růstem uživatelů bude rovněž nutné vyhovět dalším požadavkům podnikového prostředí. OKI Printing Solutions očekává rostoucí poptávku po kompaktnějších a efektivnějších produktech, které zajistí rychlost a kvalitu jako profesionální samostatné produkty. Lídři trhu MFP budou pouze ti výrobci, kteří těmto požadavkům vyhoví.

Váš názor Další článek: Windows XP Starter Edition nefungují na Pentiích 4 a Athlonech

Témata článku: Software, Zařízení, Kopírky, Zajímavá funkce, Malá dostupnost, Toner, Různé materiály, Podniková funkce, Podnikový produkt, Podniková řada, Velká série, Vysoká úroveň, Malý stroj, Tiskárny multifunkční, Nadstandardní množství, Malý výrobce, Speciální anténa, Tiskárny štítků, Různí výrobci, Dostupné funkce, RFID, Moderní oblast, Kancelářské potřeby, Zajímavý trh, Výhodný software


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky