Multifunkční zařízení i-SENSYS zpřístupňují výhody mobilní práce

Multifunkční zařízení i-SENSYS zpřístupňují  výhody mobilní práce

Canon Europe představuje dvě nová černobílá multifunkční zařízení i SENSYS, modely MF6140dn a MF6180dw, určené pro malé firmy a pracovní skupiny. Nová zařízení podporují mobilní technologie a umožňují zaměstnancům plně využít možnosti mobilní práce. Uváděné modely jsou kompatibilní s řadou mobilních tiskových a skenovacích řešení, a to včetně nové aplikace Canon Mobile Scanning for Business i aktualizované aplikace Canon Mobile Printing. Obě aplikace jsou součástí novinek, které Canon představil spolu s tiskárnami MF6140dn a MF6180dw.

„Z naší zprávy Office Insights vyplývá, že v Evropě již třicet procent kancelářských pracovníků pracuje vzdáleně. Je tedy zcela pochopitelné, že se organizace snaží nabídnout svým zaměstnancům technologie, které jim práci na cestách maximálně zjednoduší a zefektivní. Naše nové multifunkční tiskárny i-SENSYS spolu s mobilními aplikacemi tyto požadavky splňují a umožňují tak zaměstnancům, aby byli na cestách stejně produktivní jako při práci v kanceláři,“ říká Patrícia Královičová, product manažerka společnosti Canon CZ.

Multifunkce i-SENSYS MF6140dn a MF6180dw

Uváděné modely nahrazují úspěšnou řadu i-SENSYS MF5900. i-SENSYS MF6140dn a MF6180dw jsou nejvýkonnějšími multifunkčními zařízeními Canon i-SENSYS, přičemž si zachovávají kompaktní provedení. Obě novinky navíc přináší do kategorie tiskáren i-SENSYS vlastnosti, které usnadňují mobilní způsoby práce. Vedle spolupráce s výše uvedenými aplikacemi to je podpora mobilního tisku jak pomocí technologie Apple AirPrint, tak i Google Cloud Print. Podpora mobility umožňuje malým firmám a pracovním skupinám spravovat, tisknout a skenovat dokumenty prostřednictvím mnoha různých mobilních zařízení.

Model i-SENSYS MF6180dw již ve standardní konfiguraci podporuje Wi-Fi konektivitu a je kompatibilní s tiskovým prostředím PostScript. Díky tomu mohou firmy tisknout grafiku i text ve vysoké kvalitě.

Oba modely i-SENSYS MF6140dn a MF6180dw podporují tisk rychlostí až 33 stran za minutu. Kancelářím s velkými objemy tisku šetří zdroje jak automatický oboustranný tisk, tak i nízká obvyklá spotřeba energie – hodnota TEC je u uváděných tiskáren menší než 1,3 kWh týdně. Nová multifunkční zařízení tak díky úspoře času a energie firmám snižují tiskové náklady.

Nová aplikace Canon Mobile Scanning for Business

Vedle multifunkčních zařízení i-SENSYS MF6140dn a M6180dw uvádí společnost Canon také novou aplikaci Canon Mobile Scanning for Business, která podporuje zařízení řady Canon i-SENSYS, imageRUNNER a imageRUNNER ADVANCE. Tato zdarma dostupná aplikace umožňuje uživatelům skenovat dokumenty přímo do jejich mobilních zařízení i do prostředí cloudu. Uživatelé mohou skenované dokumenty zasílat e-mailem a měnit nastavení skenování od rozlišení přes formát výsledného souboru až po nastavení barev. Aplikace umožňuje i správu naskenovaných dokumentů, které mají uživatelé uložené přímo ve svých mobilních zařízeních, a to včetně možnosti změny umístění souborů. Canon Mobile Scanning for Business podporuje i další zpracování dokumentů pomocí mobilních aplikací třetích stran – od tisku až po sdílení.

Aktualizace aplikace Canon Mobile Printing

Nová verze populární aplikace Canon Mobile Printing pro operační systém iOS zajišťuje, že dokumenty kancelářského balíku Microsoft Office (Word, Excel a PowerPoint) jsou vždy vytištěné ve správném rozložení. Aplikace předchází možným chybám v rozložení nebo formátu tiskového výstupu tak, že využívá konverzi do prostředí cloudu. Nespoléhá se tedy na vykreslovací mechanismy instalované v mobilních zařízeních.

Aplikace Google Cloud Print MEAP a podpora Windows RT

Nové a aktualizované mobilní aplikace ale nejsou jedinými softwarovými novinkami společnosti Canon. Mezi další oznámená vylepšení patří zapracování podpory platformy MEAP do aplikace Google Cloud Print for MEAP, díky které zařízení i-SENSYS LBP7780Cx, LBP7680Cx, LBP6780x a LBP6680x výrazně usnadňují mobilní způsoby využití. Řada existujících zařízení i-SENSYS navíc nově podporuje tisk z tabletů s operačním systémem Windows RT .

Dostupnost

  • Nová multifunkční zařízení i-SENSYS MF6140dn a MF6180dw budou v prodeji od 1. března 2014
  • Nová aplikace Canon Mobile Scanning for Business bude ve variantě pro operační systém iOS dostupná během února 2014 a ve variantě pro operační systém Android během července 2014
  • Aktualizovaná verze aplikace Canon Mobile Printing pro iOS je již dostupná ke stažení, pro Android bude dostupná během dubna 2014
  • Aplikace Google Cloud Print for MEAP pro tiskárny i-SENSYS i podpora operačního systému Windows RT jsou k dispozici od začátku ledna 2014 
Další článek: Google aktualizoval letecké a satelitní snímky včetně několika míst v ČR

Témata článku: Nová aplikace, Advance, Multifunkční zařízení, Barvy do tiskárny canon, Mobilní zařízení, Mobile, Kancelářské aplikace, Nový model, iOS 10, Multifunkční tiskárny canon, Nové zařízení, Print, Kancelářská práce, Nová cesta, Canon, Zařízení, Tiskárny Canon, Tiskárny multifunkční, Mobil

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší