Multifunkční novinky z řady Lenovo IdeaPad

Multifunkční novinky z řady Lenovo IdeaPad

Nové notebooky z řad IdeaPad G, Y a Z nabízí široké spektrum stylů a konfigurací, aby vyhovovaly rozdílným potřebám a přáním svých uživatelů od studentů až po profesionály. Kombinují osobitý design, vysoký výkon a multimediální funkce za příznivou cenu.

Mezi nově představenými notebooky figuruje multimediální IdeaPad Y500, štíhlý a výkonný IdeaPad Z500 a všestranný IdeaPad G780. IdeaPad Y500 a Z500 jsou určené pro operační systém Windows 8 a všechny tři modely jsou postavené až na třetí generaci procesorů Intel Core i7.

IdeaPad Y500 nabitý funkcemi

Klepněte pro větší obrázek

Herní 15,6palcový Lenovo IdeaPad Y500 s metalickým povrchem a HD displejem disponuje víceúčelovou UltraBay šachtou. Uživatelé do ní mohou okamžitě vložit přídavnou grafickou kartu pro posílení grafického výkonu nebo pevný disk pro zvýšení úložného prostoru. Dokovací šachta umožňuje také přidání dalšího ventilátoru pro chlazení, optické mechaniky pro přehrávání filmů i záznam dat nebo záslepky pro snížení hmotnosti zařízení. Tato herní novinka z řady Y je jednoznačně stvořena pro interaktivní multimediální zážitky.

Y500 je vybaven duální grafikou NVIDIA GeForce GT650M 2GB, až 16 GB DDR3 paměti a až 1TB pevným diskem a 16 GB SSD pro zrychlení. Součástí notebooku je USB port, který umožňuje nabíjení mobilních zařízení, i když je notebook vypnutý a odpojený od sítě. V průběhu letošního veletrhu spotřební elektroniky CES získal od Videomaker ocenění jako nejlepší počítač. IdeaPad Y500 si poradí prakticky s jakoukoli výpočetně náročnou činností, ať už jde o editaci fotografií a videa nebo hraní počítačových her.

IdeaPad Z500 s atraktivním designem

Klepněte pro větší obrázek

IdeaPad Z500 je o 25 procent tenčí než standardní notebooky. Pyšní se širokoúhlým 15,6palcovým LED podsvíceným displejem, operační pamětí až 16 GB DDR3 a velikostí pevného disku až 1 TB HDD. Šasi je pevné, hladké a velice příjemné na dotyk, atraktivní design Z500 je navíc umocněn barevným provedením v podobě tmavé čokolády nebo smaltově bílé.

IdeaPad Z500 je vybaven chytrými funkcemi, jako jsou přístup k Lenovo Cloud a inteligentní touchpad, který je přizpůsoben pro rozhraní Windows 8 pro snadné zvětšování a otáčení, a který společně s klávesnicí AccuType umožňuje pohodlné ovládání. Dokonalý zvuk zajišťují speciální stereo reproduktory s audio certifikací Dolby Home Theatre v4. V kombinaci s nejnovějšími grafickými kartami NVIDIA GeForce GT645M je tak uživatelům k dispozici štíhlý notebook se zcela nekompromisním výkonem.

IdeaPad G780 pro každodenní použití

Klepněte pro větší obrázek

Všestranný model IdeaPad G780 s 17,3palcovým širokoúhlým HD+ displejem s přehledem splní různorodé každodenní úkoly svých uživatelů. S operační pamětí až 8 GB DDR3 a až 1 TB úložného prostoru na pevném disku je možné uložit více filmů, hudby a her a zároveň se těšit z vysokého výkonu všech obvyklých aplikací. Herní nadšence určitě potěší grafická karta NVIDIA GeForce GT635M 2GB a podpora HD grafiky.

IdeaPad G780 je vybaven technologií Veriface, která umožňuje přihlášení do systému pomocí rozpoznání obličeje, a OneKey Rescue systémem pro snadné zálohování a obnovení dat. Bezstarostnou práci na cestách zajistí výdrž na baterii až 5 hodin, systém Energy Management navíc využívá pokročilého řízení spotřeby pro maximalizaci výdrže baterie mezi dvěma nabitími. IdeaPad G780 nabízí svým uživatelům odolnou konstrukci, vysoký výkon a všestranné funkce za příznivou cenu.

Cena a dostupnost

Lenovo IdeaPad G780 je na českém trhu již k dispozici za cenu od 9 200 Kč bez DPH. Notebook IdeaPad Y500 u nás bude dostupný v listopadu za cenu od 19 990 Kč bez DPH, IdeaPad Z500 v prosinci za cenu od 14 200 Kč bez DPH.

Témata článku: DDR3, Home Design, Lenovo Ideapad, Rescue, Bílá elektronika, Funkce počítačové klávesnice, Vysoká cena, Herní zážitek, Obvyklá funkce, Náročný profesionál, Optické spektrum, Herní grafika, Rozdílná velikost, Herní karta, Herní notebook, Chytrá funkce, Chytrá LED, Chytrý reproduktor, Úložný prostor

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí