MTV Networks vysílá programy v HD kvalitě přes nové řešení

19. května 2009
SETI@Home už deset let hledá ufony
MTV Networks vysílá programy v HD kvalitě přes nové řešení

Televizní síť MTV Networks, která na celém světě provozuje přes 150 kanálů včetně známých hudebních programů MTV a VH1, začala používat novou platformu Cisco medianet pro distribuci programů ve vysokém rozlišení (HD). V návaznosti na to spustila na americké satelitní síti HD PRIME balík šesti programů ve vysokém rozlišení, který zahrnuje Nickelodeon HD, MTV HD, VH1 HD, Comedy Central HD, Spike TV HD a CMT HD.

„Pro velké mediální společnosti typu MTV Networks je naprostou nezbytností neustále hledat nové cesty k rozšíření obsahového portfolia. Díky novému řešení od společnosti Cisco jsme nyní schopni zvyšovat dostupnost našich nejsledovanějších programů ve vysokém rozlišení a vycházet tak vstříc rostoucí poptávce diváků," řekl Joe Simon, senior viceprezident a ředitel informatiky ve společnosti Viacom.

Nové řešení pro distribuci programů televizní sítě MTV Networks je postavené na produktech a technologiích řady Cisco medianet. Využívá vyspělého kódování a transkódování videa MPEG-4 AVC, díky kterému je možné distribuovat veškerý video obsah prostřednictvím programových kanálů ve vysokém rozlišení (HD). Díky tomu je možné dosáhnout mnohem efektivnějších satelitních přenosů.

Na nové platformě Cisco MPEG-4 AVC HD poběží celkem šestnáct hlavních HD kanálů televizní sítě MTV Networks, z nichž osm bude na východním pobřeží a osm na západním pobřeží Spojených států amerických. Signál MPEG-4 AVC HD může být překódován pro MPEG-2 HD, SD nebo analog a programy tak bude možné sledovat i prostřednictvím velmi rozšířených kabelových set-top boxů kompatibilních s formátem MPEG-2.

Televizní síť MTV Networks začala používat také systémy Cisco TelePresence a Unified Communications, které umožňují komunikaci a spolupráci vzdálených firemních týmů. „Naši zákazníci hledají komplexní integrovaná řešení, která jim pomohou zefektivnit jejich provoz a usnadní jim cestu k pokročilým technologiím budoucnosti, jako je například distribuce obsahu prostřednictvím IP sítí. Specifikum naší společnosti pak spočívá v tom, že kromě řešení pro poskytování vysoce kvalitního videa můžeme zákazníkům nabídnout i výkonné nástroje pro efektivnější provoz a komunikaci uvnitř samotné firmy," řekl Brian Mores, viceprezident divize pro média, satelity a vysílání společnosti Cisco.

Řešení pro virtuální komunikaci Cisco TelePresence pomůže televizní síti MTV Networks v každodenním provozu. Zlepšuje totiž možnosti vzdálené spolupráce firemních týmů, a tím, že snižuje náklady na cestování, pomáhá udržet pod kontrolou také firemní rozpočet. To je vítané zejména v podmínkách současné ekonomické situace.

Systém Unified Communications zahrnující IP telefony od společnosti Cisco zásadně rozšiřuje možnosti firemní komunikace a dává všem zaměstnancům možnost je využívat všude, kde se nacházejí, ať už v sídle firmy, v kancelářích poboček nebo na cestách.

Více informací o řešení Cisco medianet naleznete zde:

http://www.cisco.com/web/solutions/medianet/index.html

Obrázek transkodéru použitého v řešení pro MTV Networks naleznete zde:

http://www.flickr.com/photos/25679159@N03/3450874716/sizes/o/

Další článek: SETI@Home už deset let hledá ufony

Témata článku: Vysoké rozlišení, Comedy Central, Nová cesta, Simon, Možné řešení, Vysoký obsah, TV Box, Firemní komunikace, Mobily pro seniory na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu