MSI uvedlo grafiku N580GTX Lightning Xtreme Edition

MSI uvedlo grafiku N580GTX Lightning Xtreme Edition

Computex 2011 – každoroční technologická výstava v Taipei na Taiwanu – je jedna ze tří nejvýznamnějších světových IT událostí a letos probíhá od 31. května do 5. června. Společnost MSI v jejím průběhu kromě jiného představuje nejnovější grafickou kartu N580GTX Lighting Xtreme Edition (N580GTX Lighting XE). Grafická karta je osazena revolučním chladičem s lopatkami Propeller Blade s teplotním čidlem a technologií na odstranění prachu. Dalším přínosem je také podpora pro nejnovější funkci nástroje MSI Afterburner – monitorování celkem tří tepot na kartě.

N580GTX Lightning Xtreme Edition

Grafické karty MSI řady Lightning jsou pro extrémní overclockery stálým a zavedeným pojmem. Grafika N580GTX Lighting Xtreme Edition, která byla letos představena na Computexu, je osazena nejen ohromnou 3GB pamětí, ale obsahuje navíc nový chladič Twin Frozr III s ventilátory Propeller Blade se dvěma novými technologiemi – indikací teploty a funkcí na odstraňování prachu. Karta rovněž plně podporuje nejnovější funkci nástroje MSI Afterburner, podrobné monitorování celkem tří teplot na kartě. Jedinečné řešení napájení díky Power4 Architecture a ohromný potenciál pro přetaktování z karty N580GTX Lighting Xtreme Edition dělá nesporného krále mezi jednočipovými grafikami.

Revoluční návrh chladiče

Společnost MSI neustále vyvíjí nové a dokonalejší systémy chlazení aby splnila nároky těch nejnáročnějších uživatelů. Na Výstavě Computex tak představuje dvě zcela jedinečné technologie:

Senzor a indikátor teploty: Jakmile teplota na kartě překročí 45 °C, unikátní povrch na lopatkách ventilátorů změní barvu z modré na bílou. Uživatel je tak upozorněn na to, že systém může běžet při příliš vysoké teplotě a že je vhodné zkontrolovat nastavení chlazení.

Odstranění prachu: Po zapnutí počítače se ventilátory na chladiči grafické karty na 30 sekund roztočí opačným směrem. Prach ulpěný na žebrování chladiče se tak snadno odstraní a grafika má zajištěné stále optimální chlazení.

Nové funkce nástroje MSI Afterburner

Nástroj MSI Afterburner je komplexní a nejúčinnější profesionální nástroj pro přetaktování a má výsostné postavení v odborných médiích a mezi fanoušky přetaktování. Na Computexu je prezentována nejnovejší funkce přidaná do Afterburneru: trojité sledování teplot pro grafické jádro, paměti a nově i pro MOSFETy. V monitorovacím okně nástroje Afterburner tak můžete kdykoli v reálném čase sledovat teploty kritických částí grafické karty – grafického čipu, pamětí a napájecí části. Snadno tak budete mít přehled o provozních podmínkách a informace k tomu, jak je možné posunout výkon ještě výš a přitom stále zajistit bezproblémový provoz.Afterburner nyní také nabízí část „Predator“, která slouží k zachytávání videa. Hráči tak mohou snadno natáčet ingame video a navždy zachytit své nejlepší herní okamžiky. K již samozřejmé výbavě MSI Afterburneru patří možnost trojnásobné změny napětí, propracované možnosti řízení otáček ventilátorů a 5 typů profilů pro přetaktování.
 

 

Témata článku: Blade, Lighting, Lightning, MSI Afterburner, Predator, Taipei, Twin, Xtreme, Kritická část, Nejnovější technologie, Opačný směr, Nejnáročnější uživatel, Zapnutý senzor, Extrémní systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí