Motorola Timeport 270

Motorola představuje nový výrobek s technologií Bluetooth
Motorola Timeport 270
Chicago, 26. září 2000 – Společnost Motorola (NYSE:MOT) rozšířila své produktové portfolio o nové produkty s technologií Bluetooth. Posiluje tím svou vedoucí pozici v nabídce bezdrátové technologie Bluetooth a spotřebitelům nabízí jednu z prvních možností získat praktické zkušenosti s touto novou technologií v oblasti mobilních telefonů.

Předpokládá se, že bezdrátová technologie Bluetooth přinese revoluci v oblasti připojení osobních zařízení. Umožní totiž bezdrátové propojení mobilních počítačů, mobilních telefonů a dalších přenosných zařízení a jejich připojení k Internetu.

Společnost Motorola přichází s tímto oznámením krátce poté, co získala první certifikát Bluetooth v odvětví za výrobky určené pro konečné spotřebitele. Jedná se o kartu PC-Enabler (PCMCIA) a příslušenství USB. To vše potvrzuje trvalou snahu společnosti Motorola uvést v život neomezené možnosti bezdrátové technologie Bluetooth.

Telefon Motorola Timeport 270 je prvním telefonem Motorola podporujícím technologii Bluetooth. V kombinaci s doplňkem Bluetooth Smart Module a PC kartou Bluetooth tak tvoří první ucelené řešení podporující tuto technologii.

PC kartu představila Motorola v červnu. Jednalo se o první krok společnosti v oblasti dodávek této převratné technologie, která umožňuje připojit prostřednictvím technologie Bluetooth téměř libovolný osobní počítač.

Trojice výrobků společnosti Motorola, které technologii Bluetooth podporují, umožní spotřebitelům bezdrátové využití sítí, automatickou synchronizaci a ad hoc připojení k síti. Získají tak první praktické zkušenosti v této oblasti. Nové výrobky prokazují schopnost společnosti Motorola dodávat řešení v oblasti Bluetooth ”od křemíku po komplexní systémy” včetně všech mezičlánků.

”Spojení telefonu Motorola Timeport 270 s Bluetooth Smart Module a PC kartou umožňuje spotřebitelům získat zkušenosti s technologií Bluetooth,” řekl Ron Garriques, viceprezident a generální ředitel divize Personal Communications Sector, Motorola. ”Bez ohledu na to, zda telefon používají jako přenosný modem, zařízení pro faxování nebo pro osobní sítě, se spotřebitelé mohou těšit, že dráty, které je dnes spoutávají, doslova zmizí ze scény.”

Bezdrátová technologie Bluetooth využívá krátkodosahové rádiové signály k připojení široké škály zařízení a odstraňuje tak potřebu drátů a kabeláže. Připojení pomocí technologie Bluetooth je téměř okamžité a nevyžaduje, aby mezi zařízeními existovala vzájemná viditelnost.

Základní funkce telefonu

Kromě podpory technologie Bluetooth nabízí třípásmový telefon Timeport 270 s kódováním CDMA i další, níže popsané funkce, které jsou určeny pro uživatele z řad podniků s cílem poskytnout jim univerzální nástroj komunikace.

Funkce jsou umocněny zcela přepracovaným uživatelským rozhraním Motoroly, vyvinutým s cílem maximalizovat výhody nových i stávajících výrobků. Nové uživatelské rozhraní je výsledkem rozsáhlého testování uživateli. Umožní jednoduché použití telefonu pomocí zdokonalených rolovacích menu.

Integrovaný hlasitý telefon hands-free

Tento telefon umožňuje spotřebitelům konferenční hovory z různých míst. Nová patentovaná technologie společnosti Motorola je charakteristická zvýšeným audio výkonem telefonu Timeport 270. Výsledkem je bohatý, plný a silný zvuk. Povyšuje konferenční hovory na novou úroveň, protože umožňuje jasnou komunikaci, která je srovnatelná s kvalitou telefonů pevných linek.

Čtyřcestná navigace ”joystick”

Jedinečné čtyřcestné navigační tlačítko ”joystick” telefonu Timeport 270 je prvním svého druhu, které společnost Motorola zahrnula do mobilního telefonu. Nesmírně usnadňuje procházení nabídkami a přístup k informacím z Internetu. Díky nutnosti menšího počtu stisknutí tlačítka tak telefon Timeport umožňuje dokonalejší prohledávání nabídek.

Velký grafický displej

Displej o velikosti až 6 řádků textu (96 znaků) a dvou řádků ikon umožňuje dokonalejší zobrazení obsahu wapových stránek i zpráv SMS. Vyznačuje se nejen velkými rozměry, ale i vynikajícím rozlišením a podsvětlením.

Integrovaná funkce PIM (správ osobních informací)

Uživatelé si mohou z adresáře vyvolat až 1000 čísel a mají k dispozici různé pohledy na kalendář při aktualizaci svého programu. O nadcházejících schůzkách jsou informováni pomocí výstrahy.

Motorola spojuje uvedené nové funkce se stávajícími oblíbenými vlastnostmi svých telefonů– hlasovým záznamníkem VoiceNote™, prediktivním zadáváním textu iTAP, softwarem Starfish TrueSync, 32 tóny výstrah a aktivací hlasem.

Současnost a budoucnost technologie Bluetooth

Plány společnosti Motorola v oblasti technologie Bluetooth jsou velmi rozsáhlé. V současnosti jsou ve vývoji čipové sady, bezdrátová příslušenství a řešení Bluetooth pro domácnosti i automobily. V červnu tohoto roku společnost Motorola jako první předvedla využití technologie Bluetooth v podobě hands-free sady do auta.

Uživatelé se mohou těšit na to, že v některých automobilech modelové řady pro rok 2002 bude již bezdrátová technologie Bluetooth součástí vozů opouštějících montážní linky. Příští rok by Motorola měla přijít s bezdrátovými headsety, které umožní spotřebitelům odstranit šňůru mezi telefonem a uchem.

S tím, jak bude technologie Bluetooth používána v ostatních zařízeních, poroste i počet aplikací. Například při vstupu na letiště bude moci zařízení s podporou Bluetooth komunikovat s ostatními podobnými zařízeními. To umožní získávat cenné informace a kvalitně komunikovat.

Cestující se budou moci odbavovat k letům, aktualizovat údaje o východech k letadlům a časech odletů, případně získají informaci, že kniha jejich oblíbeného autora se prodává v letištním knihkupectví. To vše bezdrátově, s použitím zařízení s podporou technologie Bluetooth.

Řešení s technologií Bluetooth se nakonec rozšíří i do domácností. Umožní vzájemnou komunikaci a ”hovory” mezi ledničkou, pračkou, sušičkou a videopřehrávačem.

O společnosti Motorola

Motorola je přední globální dodavatel integrovaných komunikačních a vestavěných elektronických řešení. Její obrat v roce 1999 dosáhl výše 33,1 miliardy USD. Pro více informací o společnosti Motorola navštivte http://www.motorola.com nebo http://www.motorola.cz.

MOTOROLA, stylizované logo v podobě písmena M a všechny další značky jsou obchodní značky společnosti Motorola, Inc. ® Reg. U.S. Pat & Tm. Off. Všechny ostatní názvy produktů a služeb jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: SGI má nejrychlejší stanici pro NTčka

Témata článku: Mobilní příslušenství, Integrovaná technologie, Headset, Ron software, Joystick, Různé znaky, Motorola, Chicago, Rozsáhlá snaha, Bluetooth Headset, Telefon, Nové zařízení, První funkce, Nový telefon, Mobilní telefony s tlačítky, Spotřebitel, Audio knihy, Přenosné zařízení, Nová oblast, Nová linka, První karta, První automobil, Stávající nabídka, První společnost, Bezdrátové telefony


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky