Motorola spouští projekt m-Wallet

Jednoduché, rychlé a bezpečné řešení plateb pro m-commerce.
Motorola spouští projekt m-Wallet
Praha, 6. března 2001– Společnost Motorola uvedla projekt elektronické peněženky nazývaný Motorola m-Wallet. Jedná se o serverové bezdrátové platební řešení, které spotřebitelům umožní platit za nákup na Internetu prostřednictvím mobilních zařízení.

Řešení m-Wallet umožňuje snadný nákup zboží přes platformy WAP (Wireless Application Protocol) nebo GPRS (General Packet Radio Service) s větším komfortem a bezpečím. Motorola při jeho vývoji spolupracovala se společností Trintech®, předním dodavatelem řešení pro bezpečné elektronické platby internetových a mobilních transakcí.

Uživatelé jednoduše zadají do mobilního zařízení své aktivační identifikační číslo a heslo a vyplní osobní informace jako jméno, číslo platební karty a adresu, na kterou chtějí objednané zboží dodat. Potom mohou nakupovat zboží i služby na stránkách prodejců podporujících protokol WAP přímo prostřednictvím menu m-Wallet, a to vše přímo přes klávesnici mobilního zařízení.

„Tržní příležitosti pro on-line nakupování pomocí našeho nového řešení m-Wallet jsou obrovské,“ říká Charlie Herbert, ředitel pro mobilní elektronický obchod pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). „Jelikož se více než 96 % všech on-line nákupů provádí platební kartou a využívání zařízení podporujících protokoly WAP/GPRS stále narůstá, předkládá naše řešení spotřebitelům komfortní a bezpečný mechanismus pro provádění plateb.“

Do budoucna se u řešení m-Wallet počítá s možností hlasového ovládání a potenciálně i s dalšími zařízeními, jako jsou osobní organizátory (PDA) a Web TV. Tím se tento systém stane ještě pohodlnější a přístupnější.

Systém je tak pružný, že uživatelé mohou snadno měnit uložené informace týkající se například typu platební karty, kterou budou chtít použít. Díky podpoře více měn a více jazyků se systém stává novým nástrojem pro globální internetové prostředí. Mezikontinentální nákup tak bude snadný a bezproblémový.

K zašifrování informací mezi mobilním telefonem a bránou WAP se používá technologie WTLS. Transakce se automaticky autorizují pomocí 128bitového šifrovacího mechanismu SSL (Secure Socket Layer), který lze nahradit mechanismem SET (Secure Electronic Transactions) vyvinutým společnostmi Visa a MasterCard, jenž se v této oblasti rychle stává standardem. Toto řešení rovněž podporuje virtuální generování čísla kreditní karty.

Řešení m-Wallet se skládá ze tří částí: Wallet Proxy, která sleduje pohyb dat po síti a identifikuje stránky prodejců; Wallet Client, kde lze automaticky vyplňovat formuláře; Trintech PayWare eIssuer Wallet Server, který funguje jako databáze poskytující řešení virtuálních transakcí.

Řešení m-Wallet je kompatibilní s technologiemi GSM a CDMA a je tak nezávislé na prostředí, v němž se provozuje. Systém m-Wallet byl úspěšně testován na síti GPRS za pomoci Invisix™, společného projektu společností Motorola a Cisco Systems.

O společnosti Motorola

Motorola, Inc. (NYSE: MOT) je předním světovým poskytovatelem integrovaných komunikačních řešení a zabudovaných elektronických řešení. Tržby společnosti v roce 2000 dosáhly 37,6 miliard dolarů. Pro více informací o společnosti Motorola navštivte www.motorola.com.

Motorola Applications Develeper Global NETwork (MAGNET) podporuje vývojáře aplikací, kteří chtějí spolupracovat na vývoji produktů Motorola. Pro více informací o středisku MAGNET a jeho regionální nabídce navštivte www.motorola.com/developers/wireless.

O společnosti Trintech

Společnost Trintech je předním poskytovatelem infrastrukturních řešení pro elektronické platby internetových a bezdrátových transakcí. Společnost, založená v roce 1987, nabízí ucelenou řadu softwarových platebních produktů pro kreditní, debetní, komerční a pořizovací kartové aplikace. Bezpečnostní produkty společnosti Trintech se používají ve 35 zemích celého světa a pokrývají platební požadavky spotřebitelů, bank, obchodníků, elektronických obchodníků, telekomunikačních operátorů, mobilních operátorů, poskytovatelů Internetu, portálů a velkých firem. Sortiment škálovatelných řešení pro otevřené systémové architektury pro platformy Unix® a Windows NT™ pokrývá požadavky spotřebitelů, obchodníků a finančních institucí na všechny karetní platby, včetně elektronického obchodu a rozvíjejícího se světa mobilního obchodování. Pro více informací o společnosti navštivte www.trintech.com.

Váš názor Další článek: Napster spustil blokování, zatím ale pohoda

Témata článku: Internet Radio, Kreditní karta, Mastercard, Platební systém, Motorola, Magnet, Bezdrátová klávesnice k tv, Platební peněženka, Virtuální peněženka, Bezproblémové řešení, Transakce, Platební karta, Mobilní číslo, Wallet, Virtuální obchod, Snadné řešení, Charlie


Určitě si přečtěte

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 54


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X