Motorola prodá výrobu polovodičových produktů

Texas Pacific Group řídí odkup managementem části polovodičových součástek sektoru polovodičových produktů firmy Motorola.
Motorola prodá výrobu polovodičových produktů
Motorola si ponechává postavení menšinového vlastníka v největším podniku na výrobu polovodičových součástek

Motorola, Inc. oznámila, že investiční skupina Texas Pacific Group vyslovila souhlas s tím, že povede odkup managementem části sektoru polovodičových produktů firmy Motorola (SPS), a sice skupiny polovodičových součástek (SCG). Příslibem transakce je, že vytvoří největšího výrobce polovodičových součástek a současně umožní firmě Motorola soustředit se na posílení svoji vedoucí pozice na trhu zabudovaných systémových řešení.

„Jelikož jsme rozpoznali, že podnikání v oblasti zabudovaných systémových řešení a v oblasti součástek je zásadně odlišné, s rozdílnými technologiemi, výrobou, obchodem a potřebami zákazníků, vytváříme takovou vlastnickou strukturu, která poskytne optimální oporu jak pro podnikání, tak pro podporu našim zákazníkům, partnerům a zaměstnancům,” řekl Christopher B. Galvin, hlavní výkonný ředitel společnosti Motorola. “Plánovaná transakce vyjadřuje angažovanost SPS jako vedoucího subjektu na trhu zabudovaných systémových řešení soustředěním se na hlavní přednosti - tržně orientovaný přístup spojený s výkonnou technologií poskytující zákazníkům integrovaná řešení na systémové úrovni. Podnikání v oblasti součástek má nyní vynikající budoucnost s výjimečně schopným manažerským týmem a s jedinečným podnikatelským modelem.”

Z plánované transakce získá Motorola přibližně 1,6 miliardy USD v hotovosti, cenných papírech a přibližně 10 procentním podílu na akciích nové společnosti. Předpokládá se, že transakce bude dokončena v druhé polovině roku 1999 vzhledem k regulačním a jiným schvalovacím procedurám. Debetní financování pro kupující je zařízeno prostřednictvím Chase Manhattan Corporation.

SCG dosáhla obchodního obratu v roce 1998 1,5 miliardy USD, přičemž sektor polovodičových produktů Motoroly zaznamenal obchody v rozsahu 7,3 miliardy USD. Ve spojení s touto transakcí se v dalším průběhu roku 1999 očekává mírný negativní dopad na obchodní výsledky Motoroly. Společnost ale věří, že její celoroční zisk zůstane v rámci souhlasných očekávání investorské komunity. Motorola oznámila, že hodlá použít výtěžek z transakce na všeobecné podnikové účely.

Texas Pacific Group se sídlem v Fort Worth a San Francisku je soukromou investiční společností, která se specializuje na akvizice v širokém spektru průmyslových odvětví včetně technologických odkupů. Steve Hanson, senior vice prezident společnosti Motorola a generální manažer skupiny polovodičových součástek povede nadále podnikání jako prezident. Současný manažerský tým a zaměstnanci SCG se také stanou zaměstnanci nové společnosti.

„Jako nezávislý podnikatelský subjekt se soustředíme na přednosti, které nás učinily jedním z největších světových dodavatelů součástek", řekl Hanson. „To nám umožní vyvinout a implementovat podnikatelský model plně přizpůsobený našemu poslání a současně pokračovat úzkých vztazích s firmou Motorola."

SCG je jednou z pěti podnikových jednotek vytvořených po reorganizaci SPS v roce 1997. Tato skupina sjednotila standardní logické a analogové integrované obvody a diskrétní součástky do jediné jednotky soutěžící na trhu, který je méně technologicky náročný a kde vedoucí postavení je měřeno schopností být dodavatelem vysokých objemů při nízkých nákladech a vynikajících službách pro zákazníka. Skupina se sídlem ve Phoenixu (Arizona) má přibližně 10.000 zaměstnanců na celém světě. Má další výrobní zařízení v Číně, České republice Japonsku, Malajsii, Mexiku, Filipínách a na Slovensku a obchodní kanceláře všude ve světě.

„Všeobecně je uznáváno vedoucí postavení SCG v oblasti diskrétních polovodičových sučástek a standardních logických a analogových produktech,“ řekl David M. Stanton, společník Texas Pacific Group. Jsme potěšeni, že můžeme investovat do této transakce a pomoci SCG využít podstatných růstových příležitostí největšího výrobce polovodičových součástek.”

Texas Pacific Group, vytvořená v prosinci 1993, je investorem TPG Partners II,L.P. ve Fort Worth, soukromé investiční společnosti s kapitálem přibližně 2,5 miliardy USD, jejímž hlavními společníky jsou David Bonderman, James G. Coulter a William S. Price. Tato společnost a její společníci uskutečnili významné investice v technologii a telekomunikacích (Paradyne, Zilog, Globe Span Semiconductor, GT Com, Landis & Gyr Communications), v potravinářských produktech a nápojích (Beringer Wine Estates, Del Monte Foods), v maloobchodu (J. Crew), ve zdravotnických službách (Oxford Health Plans) a v letecké přepravě (Continental, America West).

Motorola má globálně vedoucí postavení v zabudovaných systémových řešení a integrovaných komunikačních službách. Obchody v roce 1998 činily 29,4 miliardy USD. Zdůrazňuje sílu technologie vytvářením produktů se zabudovaným softwarem, které poskytují integrovaná zákaznická řešení a Internetový přístup prostřednictvím bezdrátových a satelitních komunikací, jakož i výpočetní, síťové a samohybné elektroniky. Motorola také poskytuje digitální stavební bloky ve formě zabudovaných polovodičových součástek, řízení a systémů.

Váš názor Další článek: Pád Explorer.exe při otevření Dokumentů zkratkou z plochy

Témata článku: Manhattan, Phoenix, Texas, Integrovaný obchod, Hlavní dodavatel, Největší dodavatel, Monte, Chase, Arizona, Continental, Transakce, Oxford, Pacific, Hlavní přednost, Motorola, Hanson, West, Monty, Crew, Fort, Integrovaná technologie


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 164

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu